[ vijay @ 06.05.2010. 19:00 ] @
Postavio sam jedan artikal na net i ubrzo su se javili kupci zainteresovani za isti. Oni traze moju PayPal adresu (email) kako bi mi izvrsili uplatu. Sajt nije e-banking tako da nema posrednika, nema mojih podataka nigde.

Siguran sam da su u pitanju prevaranti iz vise razloga. Ali mene interesuje, kako ono mogu da je zloupotrebe s obzirom da ce dobiti samo email?
[ tdjokic @ 07.05.2010. 04:53 ] @
Kako mislis ne mogu da zloupotrebe? Zar se ne placa bas tom adresom, sa tvog racuna? Ja sam na tom polju i pocetnik i prakticno potpuni laik, sve sto znam sam naucio ovde i strogo postujem onu osnovnu proceduru.

Znaci - kupujem nesto. Izaberem sa sajta, kliknem tamo gde treba, pojavi se ono dalje u smislu "uplati" i mislim da bih tada trebalo da se logujem na PayPal svojom adresom i da nastavim dalje. Kazem "mislim" jer na svom racunaru imam to zapamceno, tako da nista ne kucam, samo kliknem par puta i stvar je placena. Istovremeno, moram naglasiti da kupujem vrlo malo*, pa se i zato ne secam detalja.

Znaci - sad prevarant kupuje nesto. Izabere sa sajta, kad mu dodje da se loguje na svoj nalog on upotrebi tvoju adresu i eto ti ga na!

(* Kupujem ja jos po nesto, ali to placam pomocu Google Checkout, tako da se tamo PayPal ne pojavljuje uopste.)

[ vijay @ 07.05.2010. 06:52 ] @
Ne moze da kupuje samo sa adresom, treba mu i pass!
[ tdjokic @ 07.05.2010. 11:45 ] @
Verovatno je jednu rec lakse otkriti nego one 3 za adresu mejla. Nemam nikakva znanja u vezi toga, osim sto po filmovima gledam kad gurnu onu stvar u bravu sa karticom pa ona caskom procita sta treba i otkljuca vrata :-) ali ipak ...
[ Mister_rap @ 07.05.2010. 18:12 ] @
Da bi ti neko poslao pare na bilo sta od net varijanti normalo je da mu treba tvoj username/email.

Iskoristi sve moguce sekjuriti opcije koje mozes za akaunt i posalji slobodno, nikad mi se nije desilo da me neko kontaktira i kaze da hoce da kupi nesto a da to zloupotrijebi.