[ kovach84 @ 06.05.2010. 22:50 ] @
Pozdrav Ljudi,

u velikoj sam dilemi...svidjaju mi se oba phona ali se ne mogu odluciti koji da uzmem...potreban mi je telefon za sve ...znaci od poruka, poziva, kalendara... preko navigacije do interneta...voleo bih da cujem vase misljenje o dilemi koji telefon uzeti od ova dva??

hvala puno na pomoci
pozdrav

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 07.05.2010. u 00:14 GMT+1]
[ moukoko @ 08.05.2010. 11:36 ] @
oba telefona su ti najvise klase i razlike nisu velike.. ono sto je meni bilo jaaako tesko je privikavanje na windows telefon, a to ti je slucaj sa HD2.. nije, ali uopste nije za prosecnog korisnika.. ako volis racunare i umes da cackas svasta nesto na svom racunaru onda bih toplo preporucio HD2, jer rad na windows telefonu ce biti dosta komplikovan u pocetku, ali ako to prebrodis neces ni sam moci da verujes sta je sve moguce napakovati na telefon (nije da to isto ili slicno ne mozes na android telefonu, ali...). mada, jedino ako ti je bas bitan taj ekran od 4,3 inca inace, mozda opet bolje da dobro porazmislis o desire.. a i manji je..
[ KOVAC84 @ 08.05.2010. 14:59 ] @

Upravo to ALI... je i kod mene :D...nije problem sto se tice cackanja i slozenosti, cak sta vise to mi je i interesantno...svidja mi se HD2 zbog izleda i velicine displeja a i nekako WinMou verujem sto se tice sirokog opsega aplikacija...a sa druge strane trenutno u razvoju Andoid mi se cini da ce prevazici sve granice smartphona...sobizrom da za sve sto se uhvati Google tu bude i najbolji. Ja sam neko ko ne voli da menja telefon...i telefon korstim po 3-4 godine pa otud i ta dilema kako i sta...ljudi koji imaju WinMo mi kazu uzmi njega dok ovi koji koriste Android ce mi reci uzmi android...uhhh slatke muke :DD...
[ ninjaz @ 08.05.2010. 15:24 ] @
Ja sam dugogodisnji korisnik WM telefona i skori Android korisnik. I moja prepouka je Android. Jedan razlog je taj sto je WM mrtav, MS se preorjentisao na WP7, a Android tek pocinje. Drugi razlog je taj sto Android, po mom misljenju, radi mnogo bolje i brze. Na Desire-u sve leti, nema potrebe sa rebootom, uptime mi je 7 dana za sad, dok se HD2 sa oficijelnim romom zablesavi bar jednom dnevno i pomaze samo vadjenje baterije. WM je mator sistem, malo nasminkan, ali nije mnogo odmako od WM2003. Po meni je situacija jasna, jedino sto moze da prelomi u korist HD2 je velicina ekrana, ali opet nekima je toliki telefon prevelik.
[ KOVAC84 @ 08.05.2010. 21:46 ] @

Slazem se sa tobom Ninjaz, WM je zaista vec duze vreme mrtav dok androidu pripada buducnost. interesuje me kako radi GPS na Androidu tj. da li je zavistan od interneta sto se tice mapi ili poseduje sopstveni GPS soft? Kako androdis stoji po pitanju aplikacija?
[ dejanstanic @ 08.05.2010. 22:10 ] @
Razlika kod ova dva telefona je jedino u velicini ;) HD2 je zaista poveliki i to mi malo smetalo,a desire je isto to samo lepo spakovano u manje kuciste tako da ti ga preporucujem. Otidji do prodavnice nasih operatera i probaj oba i videces razliku.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.05.2010. 22:22 ] @
Čačkao sam malo HD2 kad sam bio u VIP-u i mogu reći da i sa 1GHz procesorom secka skrolovanje, dok se kod Desirea to ne dešava.
Iako HD2 izgleda ogromno, tj. u prednosti je kad se radi o veličini ekrana, ipak je to WM, tako da ga nisam ni uzimao u razmatranje za kupovinu i bez dvojbe sam uzeo Desire.
[ moukoko @ 09.05.2010. 13:48 ] @
rasplamsa se ova diskusija
mada, kad malo bolje razmislim - iako sam korisnik WinMo, ipak bi i moj glas isao za android, i desire.. do pre 6 meseci bi se moglo reci da nema dovoljno programa za android, i da nema navigacije i svasta nesto, ali sada to vise nije slucaj.. skoro isto kao WinMo ali brze i jednostavnije.. pogotovu ako ne volis da menjas telefone, u perspektivi definitivno vise nudi android i desire.. cak mi se cini i da bi ti baterija za nijansu duze drzala na desire (manji ekran i veci kapacitet baterije) a ni to nije zanemarljiva stavka.. a i moj sledeci telefon ce biti HTC Legend, tako da je i to dovoljan argument sa moje strane
[ KOVAC84 @ 09.05.2010. 17:59 ] @
Izgleda da dosta nas se dvoumilo oko iste stvari oko koje sam se i ja zapleo, WM ili Android.
bio sam na 50%-50%, sada vec polako moje misljenje pocinje da prelazi u korist Androida. Probao sam u storu i WM i Android telefone i primetna je razlika u brzini rada, WM ima primetno seckanje sto je po meni nedopustivo za perfomanse koje poseduje. Android jeste jednostavniji ali opet je iza cele te price GOOGLE, kome dosta verujem sto se tice internet tehnologije. Tako da android sto se internet usluga tice, kojima tezimo svakim danom sve vise i vise, bice neprevazidjen, vreme ce pokazati. Naravno mislim da se tu pridruzuje i novi Apple 4g koji izlazi u junu, mada ne tako popularan na nasem trzistu Iphone. Voleo bih da mi neko kaze svoja negativna iskustva sa Androidom, sta su po vasem misljenju mane, sta biste zamerili a sta to isto kod WM?

Pozdrav
[ Ognjen_Kop @ 09.05.2010. 19:41 ] @
Uh, ekran na HD2 je impresivan, ali ja bih ipak isao sa Desire... Ako planiras da ga koristis dugo, ako sto kazes, onda Android je definitivno bolji izbor. S obzirom na vrtoglav rast broja aplikacija, nikad ti nece dosaditi, pogotovo ako imas fin internet paket da to sve isprati.

Ili da mozda malo sacekas, pa vidis ovaj Windows 7 xD

Ili uzmes n900... Maemo pwns xD
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.05.2010. 21:07 ] @
Ono što ja zameram konkretno Desireu je autonomija baterije, koje nema...mislim na autonomiju :)
Ako slušaš muziku, šetaš se gradom i recimo čačkaš Gowallu, ode ti baterija za 2-3h. Primetim da joj je brzina pražnjenja brža od brzine punjenja (probano sa punjačem u kolima).
Optički scroll nije uopšte toliko koristan, kao što izgleda. Nekad je preosetljiv (šetnja između widgeta), nekada uopšte nije (kontrola miša na mašini na koju sam spojen preko VNC-a).
Ekran po danu katastrofa. Ukoliko ne pojačaš brajtnes na max, definitivno moraš da mu napraviš senku rukom, da bi video koliko je sati. A brajtnes na maxu = baterija kaput
:) Ima ekran taj neki sedefasti premaz, koji mi se čini potpuno nepotrebnim, ali dobro.
Ima sad tu i nekih zamerki, Androidu uopšte, od strane korisnika koji je došao sa iPhonea. Nekad se mučim sa selekcijom u text poljima. Ako želim da ubodem između dve reči, moram po nekoliko puta da tapnem prstima, ne bih li ubo gde treba, a ako zadržim malo duže prst, otvara mi se kontekstualni meni.

Pošto su telefoni slični, verovatno od istih stvari boluje i HD2 + ima sistem kome je vrhunac moći prošao.
[ misk0 @ 09.05.2010. 21:31 ] @
Uhm, ja sam bio korisnik Tytn II (WM) i sad sam preshao na Desire. Brzina odziva i funkcionalnost jednog Androida je bolja / brza od jednog WMa. Gledao sam neki dan Nokia 900 ... nije me nesto impresionirala.
[ Ivan Dimkovic @ 09.05.2010. 21:58 ] @
Desire naravno.

HD2 koristi umirujuci OS. Sto znaci da uskoro mozete zaboraviti na bilo kakvu podrsku u vidu firmware unapredjenja.
[ Forster @ 16.05.2010. 19:31 ] @
Koliko sam primetio, Wm je daleko od umiruceg. HD2 je momentlno hit telefon kako u svetu tako i kod nas. Za ovaj telefon postoji velika podrska u razvoju aplikaija i OS-a.
Za android to jos nije dovoljno razvijeno.
Za vek trajanja mobilnog uredjaja, 2-3 godine, nece se mnogo promeniti.

Moja preporuka HD2 ako vam ne smetaju veliki aparati (meni licno je nezgrapan). postoje jos Topaz (diamond 2),touch pro 2.

Pogledao bih i HD Mini.

Iphone je sh*t, pre neki dan sam jailbeakovao drugaru jedan i instalirao igo. Jeste interesantan, ali ne fala. Modni kich. Uz put nema multitasking (ne mogu da rade u isto vreme vise aplikacija) Jedino sto je za pohvalu je tehnicko resenje ekrana.

Kako god HTC je daleko ispred svih, za sada. Koji god aparat novije generacije i necete se pokajati.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.05.2010. 21:16 ] @
Ako si primetio da WM nije daleko od umirućeg kao što si mudro primetio da jailbrekovan iPhone nema multitasking, to sve govori o tvojoj moći zapažanja :)

Ako nešto ne znaš da koristiš, ne znači da je sh*t. Takođe, procesor na 1GHz ne znači da je telefon odličan, ako nema sistema koji će glatko da rade na njemu ili ako nema kvalitetnih aplikacija. WM krasi GUI koji nije menjan prethodnih 10 godina i da nije 3rd party developera i dalje ni na šta ne bi ličio. Ovako liči na nešto, ali i dalje ne valja.
HD2 secka i ne radi tako glatko ni kao Desire, ni kao iPhone. Web OS nisam imao prilike da koristim.

HTC jeste daleko odmakao, ali nije sve u brzini procesora ili RAM-u.