[ preamable @ 07.05.2010. 01:48 ] @
Dali moze mi neko objasniti kako da napravim sopstveni DNS server.

posedujem domen, koji mogu prebaciti na moju fixnu ip adresu, na kojoj se nalazi trenutno web server i to radi naravno uz koriscenje ispovih dns servera.

Da li sam u mogucnosti dap odignem cisto dns server na nekoj masini sa windows 2000 serverom i mojom statickom ip adresom? Pokusavao sam ali mi nije uspelo ne znam kako da popisem zone tj da kazem serveru da to uradi ili sta vec i sta dalje?

Ako ima neko user frendly uputstvo bi mi znacilo, i ako moze bez aktivnog direktorijuma?

[ Dusan Filiferovic @ 07.05.2010. 06:31 ] @
Da li si probao nesto od ovoga: http://www.google.com/search?q...:official&client=firefox-a ??
[ preamable @ 07.05.2010. 13:34 ] @
da ali nije bas uspelo, vise ima setovanja po osnovi ADa ali konkretno mi treba da napravim primary dns i sa njega da mogu da vezujem servere u lokalu koji mi se nalze iza staticke IP adrese.
[ preamable @ 08.05.2010. 23:22 ] @
zar niko nema neko frendly manual?
[ igor.vitorac @ 12.05.2010. 23:06 ] @
Citat:
preamable

da ali nije bas uspelo, vise ima setovanja po osnovi ADa ali konkretno mi treba da napravim primary dns i sa njega da mogu da vezujem servere u lokalu koji mi se nalze iza staticke IP adrese.


- Idi po uputstvu, ali umesto AD integrated ti koristi deo uputstva koji nije AD integrated. :-) Kako se posle radi management DNS zone, to je vec druga prica i nisam siguran da ti neko moze ovde u par recenica ispricati.
- Ne znam sta mislis kada kazes da "vezujes" servere u lokalu. Verovatno da budu dostupni preko interneta i to da se razresavanje vrsi preko tvog DNS-a na w2k?
- "botom lajn" je da ti ne bi savetovao da dizes DNS zonu za svoj domen. Postoje gomila DNS hosting provider-a koji to rade za sitne pare, a dobijas uptime koji ti ne mozes nikako sebi priustiti sa jednim(!?) w2k DNS serverom. To pogotovo dolazi do izrazaja ako imas isporuku mail-ova na te servere (tvoj domain). Razlika izmedju nedostupnosti DNS-a i mail servera je ogromna.

[ preamable @ 13.05.2010. 22:12 ] @
da slazem se, generalno ne znam da operisem sa aktivnim direktorijumom pa mi to predstavlja problem, mada projekat sam zamislio ovako, koristim primarni dns nekog kvalitetnijeg servisa a sekundarni da drzim kod sebe