[ grabber @ 09.05.2010. 15:16 ] @
Pozdrav

Nacrtao sam neku kucu u ArchiCadu, i sada me zanima kako mogu izracunati povrsinu svih zidova? Znam kako jednog zida recimo, ali me interesuje kako da oznacim sve zidove ili odredjene neke samo, nebitno, i da mi pokazu povrsinu vanjske strane zidova?
[ epitaph @ 19.07.2010. 00:37 ] @
Kako bih ti pomogao na pravi nacin odlucio sam se da ti napravim upustvo u standalone Flash aplikaciji (instant demo pro 7.5).

Znam da je i meni ovo predstavljalo problem kada sam ucio raditi u ArchiCad-u, kao i npr. pravilno printanje. Znam ljude koji godinama rade u ArchiCAd-u i dalje nezaju pravilno isprintati crtez, i u pravilu na printanje glavnog projekta (a faza) trose 2-3 sata, naspram 15-20 min. kod pravilnog i unaprijed podesenog printanja... (bez obzira na formate papira)



Preuzmi exe i pogledaj:

http://www.mediafire.com/?ai88m39x4c1rq8w

Ukoliko se pravilno i pedantno obiljezavaju konstruktivni elementi objekta, po zavrsetku crtanja pola posla vezanog uz predmjer i predracun je automatski gotovo.




[ deskok79 @ 16.09.2010. 23:35 ] @
Extra urađeno

Bilo bi dobro kada bi uradio tutorijal za ArchiCad 13!?

Svaka čast.
[ epitaph @ 18.09.2010. 14:43 ] @
Citat:
deskok79:
Bilo bi dobro kada bi uradio tutorijal za ArchiCad 13!?...


Koliko znam razlike izmjedju 12 i 13 su minimalne (<1%), ako imas odredjen problem mogu ti uraditi tutorial u 12. Samo postavi odredjen i neuobicajen problem, znaci, bez osnovnih problema koji se lako mogu pronaci na netu.

Uradicu tutorial za printanje u sljedecih par dana...