[ Acko017 @ 10.05.2010. 11:50 ] @
Pozdrav, od pre par dana pokusavam da skontam u cemu je problem sa komp-om,

Radi se o tome da kada namestim sa boot-uje sa diska sve bude ok ali kada treba da ocita hard disk napise YoYo ?

Da li neko zn o cemu se tu radi, konkretno pre par dana sam pogresio i stavio jos jednu ram memoriju od 2GB a vec imam 4GB, s tim sto mi ploca podrzava 4GB, ali sam "kasno" video da ploca podrzava samo 4GB, i onda je krenulo tako... pokusavao sam svasta ali i dalje pravi problem, male su sanse da mi to radi zbog te greske koju sam napravio ali je sve moguce, resetovao sam BIOS jedno 20tak puta...

Sta raditi ?

[Ovu poruku je menjao Acko017 dana 10.05.2010. u 13:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Acko017 dana 10.05.2010. u 22:36 GMT+1]
[ okram_ca @ 10.05.2010. 12:39 ] @
Najpre reci koje komponente imas.
Proizvodjac i model.
[ Acko017 @ 10.05.2010. 13:20 ] @
U pravu si... to nisam rekao, ovako:

Maticna: Gigabyte - GA-P31-DS3L/S3L

Ram memorija: Kingston - KVR800D2N6/2G x 2

Graficka: GeForce 8500 GT

-

Hard disk:

1. Hitachi Deskstar P7K500
2. Samsung HA322HI
3. WD Caviar Blue

-

DVD : Pioneer... ne znam koja brojka bese, nada mse da je ovo dovoljno.

Znaci imam 4 sata konektora i sve je sata, ne koristim ata.
[ jaffakeks @ 10.05.2010. 16:51 ] @
Mozda se nesto zaglupeo BIOS. Ja bih mozda pokusao da flashujem BIOS. Pogledaj na netu da li postoji neka novija verzija pa probaj tako. Licno mislim da ne bi trebalo da bude problem sto si stavio vise memorije.Pozz
[ Acko017 @ 10.05.2010. 17:30 ] @
Hvala na odgovoru,

mozda bi trebalo da napomenem da sam cackajuci po biosu namestio nekako i radilo je, dok nije prekjuce negde ujutru se restartovao komp i ukopao... kada sam restartovao radilo je, e kada se drugi put restartovao vise nije hteo da podigne sistem... moguce da bios zeza,

sto se fleshovanja tice skinuo sam neke fajlove, poslednje update biosa ali su .exe formata... to je preko biosa... motherboard_bios_ga-p31-ds3l_f10a.exe - 516.3 Kb

evo i stranice do download-a http://www.gigabyte.co.rs/download/mb/bios/20305/

a stranica za plocu je ova : http://www.gigabyte.co.rs/products/mb/bios/ga-p31-ds3l_1x.html
[ Acko017 @ 10.05.2010. 18:53 ] @
Citat:
sto se fleshovanja tice skinuo sam neke fajlove, poslednje update biosa ali su .exe formata... to je preko biosa... motherboard_bios_ga-p31-ds3l_f10a.exe - 516.3 Kb


Extractovao sam bio i flashovao, i ponovo ista prica, da li je moguce da na hard disku imam virus pa da ne moze da ocita windows...

Svasta mi pada na pamet i svasta sam probao ali se vracam na isto uvek. Kada bih sada reinstalirao windows verujem da bi radilo, ali za par dana opet... ne znam sta vise da isprobavam :S
[ Binary Mind @ 10.05.2010. 19:11 ] @
Djde ga nadje? Napao te je MBR (Master Boot Record) virus zvani "YoYo". Nema nista od reinstalcije (ako si mislio na Repair) Windowsa, skeniranja antivirusnim i drugim slicnim alatima, niti od pokusaja "popravke" MBR-a. Ja sam se jednom mucio sa ovom gamadi i na kraju je ubijanje svih particija, definisanje novih + clean install Windows-a resilo problem
[ Acko017 @ 10.05.2010. 19:14 ] @
Gde sam ga nasao... desilo se pre god dana, imao sam jedan cd, tj DVD, XP version 4.0 neki... prepravljani ili sta vec... :D

ali je tad bio drugi hard disk koji je crkao u to vreme, sada imam diskove za backup, novi su i nije nikada instaliran taj XP na njima...

ali je izgleda sada poceo da deluje tek :)


Evo, proguglao sam o tome i nasao nesto, probacu pa cu da javim sta sam uradio;

Link: http://www.computing.net/answers/security/yoyo-virus/22587.html
[ Binary Mind @ 10.05.2010. 19:23 ] @
Prebacujem temu u cekaonicu, da bi je kolege prebacile u forum "Zastita". Mozda ce tamo neko moci da ti pomogne boljim savetom.
[ Acko017 @ 10.05.2010. 19:27 ] @
Hvala, nadam se da cu da resim ovo sto pre, jer mi zavisi od ovoga oko terabajt vaznih podataka :s
[ Acko017 @ 10.05.2010. 19:44 ] @
Citajuci o ovome, teorijski postoji resenje... ali u praksi je nemoguce, tj nije tako lako... jedino da norton ghost-om sacuvam image, pa da ubijem sve particije i onda ponovo napravim, ali je pitanje gde da smestim terabajt image fajl...

Konkretna pitanja bi bila:

da li se taj virus nalazi na jednom hard disku, na tom gde se nalazi sistem ili na svim hard diskovima ?
[ combuster @ 10.05.2010. 19:52 ] @
A da probas da butujes sa nekom linux live distribucijom preko flash-a, pa da iz njega naprzis podatke na dvd ili da prebacis na neki drugi hard disk. Inace imao sam i ja takve istripovane viruse (Weird Quantum i NightHawk Seagate tamo 2001-ve), tada smo ih kacili na amigu i lepo low level format...
[ Acko017 @ 10.05.2010. 20:05 ] @
Kada bi se taj virus nalazio samo na tom hard disku gde je sistem, win 7 formatirao bi lako i ne bi bilo problema, ali ako se nalazi na svim diskovima onda nastaje problem, razmisljam sada da narucim hard od 500GB i da lepo na miru sredim, instaliram norton ghost i napravim backup, onda formatiram disk, napravim opet particije i vratim backup, ali to je zaobilazenje problema... onda ce nekome sutra opet to da se desi i opet se sve vrti u krug... mora da se smisli nesto da se taj problem resi... :)

Sve u svemu, podatke ne smem da izgubim nikako.

A sto se tice formatiranja... nije isto bilo 200ote i danas... 2000te su se formatirali diskovi od 64 mb, danas moraju da se formatiraju tone megabajta i da se izgubi tona podataka :D
[ SlobaBgd @ 10.05.2010. 20:25 ] @
Pogledaj ovo, možda ti pomogne:
http://discuss.extremetech.com/forums/thread/1004304692.aspx
[ Acko017 @ 10.05.2010. 21:38 ] @
Citao sam puno toga, ali jos uvek nisam naisao na konkretan odgovor za resavanje problema.

Hvala svima na odgovorima ali da ne gusimo temu onaj ko zna konkretno kako da resim(o) stvar neka napise. Nemojte pogresno da shvatite.... :)
[ Aleksandar Maletic @ 10.05.2010. 21:47 ] @
Iskreno, bolje pocni odmah da spasavas podatke, sanse da se otarasis ovog djubreta, a da podaci ostanu citavi su 1:1000...
[ Acko017 @ 10.05.2010. 21:54 ] @
Krenuo sam jos danas sa spasavanjem, trebace oko nedelju dana da se pored tog djubreta spasi 1TB podataka, na zalost :(
[ stil @ 10.05.2010. 22:14 ] @
Naleteh sad na ovo, možda pomogne

I had this problem appear today on my in-laws computer which is running vista ultimate. I did search google and found this thread and wondered if you had any luck accessing the drive properly. After 5hrs of searching and try numerous disc's, I managed to remove the yoyo(infinity replacing the o) by using a windows 7 recovery disc and using the bootsect.exe file in the command prompt. I followed instructions that where given by microsoft on the programs help file and configured it to restore the boot sector and the mbr for vista. I think if you use a vista/win7 recovery disc you can run the command prompt and run bootsect /? that way you can read the settings required and hopefully repair the boot sector and the mbr to allow he machine to reboot. I think to repair boot sector/mbr for xp it is : bootsect /nt52 C: /mbr

link
[ Acko017 @ 10.05.2010. 22:36 ] @
Nisam bas razumeo sta treba da uradim...
[ djricky @ 10.05.2010. 23:33 ] @
probaj sledece: digni sistem sa nekog boot cd-a (hirens i sl.), idi u DOS prompt i otkucaj "fdisk /mbr"... nekada davno je to umelo da pomogne
[ combuster @ 10.05.2010. 23:43 ] @
Osim ako nije zarazio svih 5 mbr backup-ova :)
[ Acko017 @ 10.05.2010. 23:47 ] @
Probacemo sad :)
[ Acko017 @ 10.05.2010. 23:54 ] @
Kada odem u command prompt i ukucam fdisk /mbr pise: 'fdisk' is not recognized as an internal or external command operable program or batch file.

-.- ili nesto radm pograsno ? Pokrenuo sam windows xp mini sa hirens boot cd-a
[ combuster @ 10.05.2010. 23:56 ] @
Rek'o ti je lepo covek DOS prompt, ne xp mini...
[ Acko017 @ 10.05.2010. 23:57 ] @
Aham, bogami je dobro kad nisam u winamp usao... idem da probam :(
[ stil @ 11.05.2010. 00:05 ] @
Imas na ovoj strani linkove za skidanje recovery diskova za sedmicu procitaj uputstvo pa probaj da popravis to.
[ rincha @ 11.05.2010. 01:11 ] @
Pokusaj ovo: Pronadji instalaciju Black XP-a 43 (ne znam za ranije verzije), kad je gurnes u drive i upalis komp on se butuje sa diska i daje ti 4 opcije: setup xp, acronis disk manager, boot sa hd-a i ne secam se sta bese cetvrta), izbaeres acronis i kada se podigne uz pomoc njega kopiras na novi hdd sve sto ti je bitno od podataka sa starog, uprkos sjeb.... mbr-u uspeo je da mi procita i vrati vise od 80% podataka kad sam imao havariju sa hdd-om.

Srecno
[ magna86 @ 11.05.2010. 01:12 ] @
Ovo sto je predlozio @stil je dobar savet.
Takodje,kao sto kaze @Aleksandar becup podataka je pozeljan

Nisam siguran,ali mislim da je malware samo izmenio boot.ini file :-S
Odradi scan sa Dr.Web Live CD-om. Mozda ti resi problem.

sa zdravog racunara skines image Dr.Web sa ovog linka:
http://www.freedrweb.com/livecd/

narezes to na CD ali kao image (ISO) mozes koristi programe poput ActiveISO Burner,magic ISO,Power Iso...itd ..i Nero ima tu opciju

how to (tutorijal) --> procitaj
http://www.freedrweb.com/livecd/how_it_works/

Ubaci CD u zarazen racunar.
butuj sa CD-a , odradi update Dr.Web-a ( ako bude trebalo) i ostavi ga da skenira.
Skeniranje ce trajati i do 4 sata.


Znaci prvo odradi Dr.Web,e onda popravljaj W7. Ukoliko sve zakaze...Format C ...
U sustini,ova zadja opcija je mozda najbolja i najsigurnija
javi sta si uradio
[ valjan @ 11.05.2010. 07:16 ] @
Od XP-a pa na ovamo u Recovery konzoli na instalacionom disku postoji FIXMBR komanda - meni je par puta sasvim OK odradila posao...
[ Acko017 @ 11.05.2010. 07:23 ] @
Ovako:

Imam 3 diska i sledece particije:

1. WD = 320 GB

- WEB = 75 GB
- Programi = 75 GB
- Muzika = 75 GB
- Filmovi = 75 GB

2. Samsung =320 GB

- Windows 7 = oko 48 GB
- Samsung = 250 GB

3. Hitachi = 250 GB

- Windows XP = 32,8 GB
- Spotovi = 100 GB
- Igrice = 100 GB

E sad, poceo sam juce da cuvam podatke sa Hitachi-a, stavio u Rack i trenutno jos uvek na lap topu sacuvam podatke sa tog hard diska, jer se na njemu nalazi Windows XP, verujem da je taj virus ili koji vec djavo na Hitachi-u, ali s obzirom da sam ranije instalirao taj black XP 4.0 na dvd-u na WD hard disku na kome se trenutno nalazi Windows 7, ispada da je na WD hard disku,

Mene najvise zanima da li taj virus moze da predje sa diska na drugi, logicno da ne moze ako vec napada MBR...

I s obrizom da su ga nazvali YoYo i posle reinstalacije Windowsa 7 on ce da se vrati... :)

[ rincha @ 11.05.2010. 08:01 ] @
Ja sam ti napisao kako mozes da spasis podatke (ako sam lepo razumeo tebi je to najbitnije).
A reinstalaciju sistema moras da uradis u svakom slcaju, koj god nacin od ovih koji su ti ljudi predlozili upalio, bitno da sacuvas podatke.

Black XP 40 ili 4.0? Ako je 4.0 nadji noviji.
Vezano za black xp, zadnji koji je napravio originalni autor je 31, covek je posle toga otisao da cuva ovce na planini, smorio se, ostalo su budzevine njegovog rada. Zato se ver. 31 i zove LAST EDITION.

Pozz forumashima.

[ Acko017 @ 11.05.2010. 08:41 ] @
Pa da to je najbitnije... mislim da je verzija 4.0, pokusavao sam da kazem da sam siguran da mi je virus uskocio sa tog cd-a...
[ Aleksandar Maletic @ 11.05.2010. 09:09 ] @
Druze,od svih ovih navedenih opcija tesko da koja moze da upali...nemoj da gubis vreme i da se mucis,uzajmi od nekog hard ili dva i prebaci podatke,odradi format i to je to...sve ostalo je utopija...
[ Acko017 @ 11.05.2010. 09:18 ] @
Radim na tome :)

Ako nijedan antivirus ne vidi ovo cudo od virusa, nikakva skeniranja ne pomazu, jedino sto se pominje u svim stranim forumimaa sto je bilo delotvorno jeste to sto su ljudi prebacili podatke na cist hard disk, formatirali hard, i vratili ponovo podatke, drugog spasa nema izgleda... nemojte pogresno da me shvatite, postujem svacije misljenje, al opet to sto smo naveli na hiljade nacina od juce do danas ja moram da sprovodim u delo... a malo je neizvodljivo :)

Nista mi ne preostaje nego da kupim hard od 500GB, prebacim podatke, formatiram diskove, i vratim ponovo podatke.
[ stil @ 11.05.2010. 09:56 ] @
To ti je najsigurnija opcija ako možeš da obezbediš prostor. Mada nije loše da probaš da li je delotvorno ono što sam ti postavio. Čitao sam da je čovek ubacio novi disk na koji je instalirao OS a zaraženi (takav kakav je bez čačkanja) stavio kao slave i ubrzo je bio zaražen i ovaj novi. Zato koristi neki live cd kod prebacivanja i kad prebaciš podatke zaraženi disk dobro obezbedi formatiraj ,da se dosada ponovo ne pojavi. Javi šta si uradio.
[ comilius @ 11.05.2010. 13:08 ] @
Lepo ti je rekao combuster, ja bih lepo uzela neki Linux live cd...
[ Binary Mind @ 11.05.2010. 14:13 ] @
Da rezimiramo. Sta bih ja odradio. Spasio bih samo suve podatke (ne ceo sadrzaj svakog harda), pobio bih particije na svim hardovima u zarazenoj masini, definisao nove, uradio clean install Windows-a i vratio iste te suve podatke na svoja mesta. Podatke bih naravno backupovao uz pomoc nekog live CD-a (da li Live Linux ili Windows PE to je sve jedno)... Jeste posao ali tako sigurno resavas problem. Kad sam imao ovaj problem prvo sam po svaku cenu hteo da se resim ove gamadi a da ne diram sistem i ne radim backup, ali tu sam se zaglavio, nerve izgubio i na kraju sam odradio ovo sto predlazem uz pomoc Windows PE live CD-a koji sam sam napravio gde mi je glavni prijatelj za backup bio Total Commander
[ Acko017 @ 11.05.2010. 15:27 ] @
U kom smislu mislis suve podatke ?

Pa ja sam do sada odradio sledece:

prebacio sa hitachi-a fajlove na wd hard, naravno preko mini xp CD hirens boot cd-a,

obrisao hitachi particije, kreirao nove, sad trenutno sa wd-a prebacujem podatke na hitachi, pa cu kasnije kad zavrsi to da izbrisem particije sa wd-a i kreiram opet, onda samsung podatke na wd prebacim i na njemu izbrisem particije i kreiram opet, instaliram windows 7 na samsung particiju i to bi bilo to ?

Ako i to nece, lepo sam pokusao sve lepo, a pre instalacije bih i fleshovao za svaki slucaj i bios na F10, bez obriza sto je za moju plocu beta verzija, ako sve to ne vredi onda kupim lepo sutra hard od 500GB prebacim sve to i kgj... ne vredi se nervirati koji god da su podaci, jedino da se ubije covek kad se tako nesto desi... al sve u svemu mi smo krivi sto nam se desava to... i pored toga sto je sumnivo ja sam morao da probam taj budjavi black xp... naravno na preporuku prijatelja :)
[ Binary Mind @ 11.05.2010. 16:00 ] @
Suvi podaci su podaci bitni za posao koji obavljas. Znaci Program Files i Windows folderi nisu suvi podaci vec je to ono sto je bitno za tvoj posao ili za posao firme koju odrzavas a cuvas na hardu...
[ Acko017 @ 11.05.2010. 16:09 ] @
Aham... Evo jos jedan hard da sredim i mogu da instaliram Win 7, ovo djubre od virusa me kostalo ladno 2 dana nerviranja...
[ Horvat @ 11.05.2010. 21:28 ] @
a kako se to prenosi?

da ga slucajno ne prebacis s file-ovima na novi hard

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 13.05.2010. u 22:42 GMT+1]
[ Acko017 @ 11.05.2010. 22:02 ] @
Ne znam kako se prenosi, nisam siguran... ali mislim da sam ja preneo sa tog budjavog diska, i da ne prelazi sa harda na hard, izgleda da sam sredio ovo ali cu sutra za svaki slucaj da uzmem novi hard i da prebacim sve podatke, da killujem hard diskove i vratim podatke, sto je sigurno sigurno je :D
[ Gerard @ 12.05.2010. 02:14 ] @
Ovako:

Imam 3 diska i sledece particije:

1. WD = 320 GB

- WEB = 75 GB
- Programi = 75 GB
- Muzika = 75 GB
- Filmovi = 75 GB

2. Samsung =320 GB

- Windows 7 = oko 48 GB
- Samsung = 250 GB

3. Hitachi = 250 GB

- Windows XP = 32,8 GB
- Spotovi = 100 GB
- Igrice = 100 GB
------------------------------------------------------------
Pa druze neozbiljan si ovo sve se drzi na externom HD-u
Znas od Gibonija onu pjesmu, "ovo mi je skola drugi puta cu pametnije"?
Haj rjesit ces ti to nekako, samo drugi put pazi na ovaj tovar hehehe
[ Acko017 @ 12.05.2010. 11:49 ] @
Kupio ja novi hard, WD od 500GB.

Drzite mi palceve :)))


Kakvi su vasi predlozi sada, da li da sve podatke premestim na ovaj hard, to sto mogu, da killujem jedan od 320GB pa da prebacim sa drugog na taj killovani da mogu i druge da sredjujem ili.. ?

[ Horvat @ 12.05.2010. 12:20 ] @
pa prebacuj po prioritetima
prvo licne stvari (dokumenta,fotke,sta ja znam sta ti tu imas)
pa onda npr muziku

programe i igrice na kraju (to u 89% mozes sve nabaviti i dosta lakse nego muziku - doduse,zavisi kako mjuzu imas,ako ti je nesto od toga jako potrebno,prebacis to,a sto se ostalog tice,stavis samo spisak, mozes u total commanderu da "odstampas pdf" sa sadrzajem odredjenog direktorijuma i poddir.)

ako je ovaj 5 kila,koliko je prenosni iste velicine? 10?

p.s. mene i dalje zanima kako se yoyo prenosi,ako neko zna
[ Horvat @ 12.05.2010. 15:05 ] @
pa nije problem sto si instalirao pirata,nego sto si nekog kungfu pirata instalirao (windows black ili sta je vec)

znaci virus se siri samo direktnim pokretanjem,nije zarazan?
a ne pravi kopiju file-a na disk?

p.s. skontao sam da on sjbava boot strukturu hard-a, samo me zanimalo kako se tacno siri,da li samo direktnim kopiranjem i pokretanjem ili se i sam reprodukuje na neki nacin

[ Acko017 @ 12.05.2010. 17:14 ] @
Da, kopira se jednom, instalacijom... nisam sasvim siguram po tom pitanju, i nije zarazan ( s obzirom da se ne prenosi na fruge had diskove... znaci ostaje gde jeste )

I ne pravi nikakve fajlove, nevidljiv je potpuno...

Evo sada mi na samsung HDDu pise da imam samo 128GB a do danas je imao 320GB, kakav mu je posao ne znam jos uvek... :S

[Ovu poruku je menjao Acko017 dana 12.05.2010. u 20:34 GMT+1]
[ kristi1 @ 12.05.2010. 19:10 ] @
Kad formatiras HDD nema sanse da prezivi bilo koji virus. Verovatno ti je sama instalacija tog Windows CD-a zarazena.
[ Acko017 @ 12.05.2010. 19:37 ] @
Sve sam fajlove sacuvao sada mi jedino problem pravi sto mi vidi samo trecinu harda takoreci... 128GB na Samsung-u vidi, a pokusao sam sa HDD erase tool-om da izbrisem sve sa hard-a, kako da to sredim ?

I da li je dobro da hard disk-u napravim nove particije druge velicine, hard je relativno nov, kupljen pre 3 meseci, bia je jedna particija 250GB i ostalo druga, sada bih napravio 4x75GB, sta preporucujete ?

[ stil @ 12.05.2010. 20:18 ] @
:) Ja bih sa sajta proizvodjaca tvojeg hard diska skinuo odgovarajuci program i uradio sa njim low level format :) Ako to prezivi svaka mu cast :)
[ Acko017 @ 12.05.2010. 20:47 ] @
Zasto da skidam sa njigovog sajta ako imam na hirens boot cd-u ? :)
[ AMD guy @ 12.05.2010. 20:49 ] @
A jel si probao sa MBRFIX komandom.
[ Acko017 @ 12.05.2010. 20:52 ] @
Trenutno cackam sa victoriom, skenira bad-block sektore... ne znam ni koliko ce da traje ni koliko ce da pomogne... malpre sam prvi put cuo za victoriu :)
[ stil @ 12.05.2010. 20:59 ] @
Hirens je Hirens a proizvodjac je proizvodjac :) Proizvodjac najbolje zna karakteristike svojeg uredjaja . Vise puta sam na taj nacin spasavao hdd i to gde alatke sa Hirensa nisu mogle nista da pomognu.
[ Acko017 @ 12.05.2010. 21:02 ] @
Ne verujem da na njihovom sajtu ima taj progam, radi se o Samsung-u :)
[ stil @ 12.05.2010. 21:31 ] @
Kako hoćeš :)
[ Acko017 @ 12.05.2010. 22:01 ] @
Pa posalji link :)
[ newtesla @ 12.05.2010. 23:50 ] @
...da vam prekratim muke - Samsung low level format utility postoji na Hirens boot cd-u.

Mada, ako je u pitanju virus koji menja MBR - /MBRFIX komanda bi stvarno rešila butovanje, ali se virus definitivno širi putem nekog .exe/.pif/.bat/.scr fajla.... ne može drugačije. Tako da, osim što ćeš da low-level formatiraš harddiskove, predložio bih ti i da preskeniraš SVE fajlove koje bekapuješ - sa nekim update-ovanim antivirusom... kako i na kojoj mašini - ne znam.

Ah da, i uključi zaštitu od upisa po BOOT sektoru harddiska u BIOS-u - uzmi uputstvo/knjižicu od ploče, pa nađi, ili nam ostavi tačan model ploče, pa da nađemo kako.
[ stil @ 13.05.2010. 04:48 ] @
Citat:
Acko017: Pa posalji link :)


Citat:
newtesla: ...da vam prekratim muke - Samsung low level format utility postoji na Hirens boot cd-u.


Nisu ni svi diskovi jednog proizvođača isti tako da je teško da postoji univerzalno rešenje.

http://www.hddoctor.net/free-h...tility-for-samsung-hard-drive/

Pogledaš koji je disk u pitanju i odeš na link.

[ Acko017 @ 13.05.2010. 09:15 ] @
U prethodnim postovima sam ostavio tacan naziv ploce, drugi ili treci post u ovoj temi...

Radi se o ploci:

Gygabite GA-P31-DS3L

A sto se hard diska tice radi se o modelu: HD322HJ

[Ovu poruku je menjao Acko017 dana 13.05.2010. u 10:30 GMT+1]
[ Horvat @ 13.05.2010. 10:05 ] @
pa idi na link koji ti je dao i skini hutil
[ Acko017 @ 13.05.2010. 10:16 ] @
Skinuo sam, ali cekam da mi zavrsi victoria sa bad-block generatorom, radi od juce, i stiglo do 23360900 od prilike, krece se brzo :)

Ne znam ni do koliko ce da traje ovo...


Au tek sam sada video koliko LBA ima, stglo je do 25 miliona a ima oko 500 miliona, prekinuo sam to... sad cu da vidim sa ovim sto ste mi preporucili.

[Ovu poruku je menjao Acko017 dana 13.05.2010. u 12:42 GMT+1]
[ dimnicar @ 14.05.2010. 22:50 ] @
Ja sam imao slican problem...(nije bio yo-yo)
Nisam mogao da otvorim ni jednu particiju,a cini mi se da mi je i C particija bila smanjena.
Skinuo sam combofix,i odradio posao,a potom dokrajicio skota sa StopZilom.Sve je profunkcionisalo...