[ hamburger @ 10.05.2010. 12:33 ] @
Pozdrav svima....znam da ste sigurno vezali glavu od ovakvih kao sto sam ja, ali eto interesuje me pa rekoh ajd da pitam napominjem da sam svestan cinjenice da je ovo jako teska materija i da sam svestan da ja o tome vrlo malo znam, zato i ne zelim neki konkretan odgovor, a mislim da mi ga niko nece ni dati
Ovako, pre izvesnog vremena sam naso neki linux i instalirao ga iz fazona, dopalo mi se to sto sam video, pa sam onda u slobodno vreme skidao sa neta nove distribucije i igrao se sa njima.....tako sam doso i do backtrack-a, i nije mi bio zanimljiv dok nisam ukapirao sta je to ustvari....onda sam ukapirao kako se pali ona msfconsola i za sta sluzi....onda sam gledao neke klipove na youtubu i video da je strasno sta se sve moze sa time....znam da je ta distribucija razvijena za testiranje sigurnosti sistema, i da je moguce da se "testira" sistem koji je u istoj mrezi kao i nas racunar... ali da li je moguce da se eksploit primeni na nekom kompjuteru koji ne pripada mrezi u kojoj se nalazi, recimo, moj kompjuter.....odnosno da li je moguce da se napravi neka vrsta mreze sa nekim odredjenim kompjuterom u cilju startovanja eksploita na njemu ..... nisam bas siguran da sam dobro pitao sta me interesuje, ali.... hvala
[ Tyler Durden @ 10.05.2010. 12:51 ] @
Moze, ali sta i kako dalje (osim, knjige u sake) nije dozvoljeno na ovom forumu.
[ hamburger @ 11.05.2010. 08:41 ] @
hvala!!!