[ silbas2004 @ 11.05.2010. 07:20 ] @
Da li mi neko moze reci,sta raditi,hocu da povezem autocad i vb,i upeo sam u tome,ali kad treba procitati iz autocada blokove,tu nastaju problemi,jer nece da radi,mogu da procitam naziv bloka,ali problem nastaje kad hocu da izcitam atribute iz bloka jer ne znam kako napisati kod,da li neko ima iskustva sa ovim ?
[ Yoba @ 11.05.2010. 19:07 ] @
pazi, sigurno mozes naci negde na netu gotove primere...glavna je fora u ugnjezdenim blockovima -- block u blocku u blocku...


nisam koristio VBA u AutoCAD-u jer na poslu imam fking AutoCAD LT tako da sam koristio drugu semu, logicno primitivniju. iz autocad izvezem list u logfile pa njega procesiram u VBA-u Excela i sve to preko DDE-a....shitty, ali automated jer se bolje ne moze izvuci od fking AutoCAD LT.




E sada, prijateljski savet, batali VBA u AutoCAD-u jer ga je i AutoDesk batalio, verzija 2010 po defaultu nema VBA (mora se skinuti naknadno) a od 2011 nece postjati ni ta mogucnost tj. nece ga biti....


pametnije je da krenes putem lispova, a sigurno sam video gomilu primera na tu temu.
[ izonic @ 17.05.2010. 01:45 ] @
Set Dokument = AcadOB.ActiveDocument
AcadOB.Visible = True
Set Blok = Dokument.Blocks("mlok")

For Each K In Blok
ImeO = K.ObjectName
If ImeO = "acdbattributedefinition" Then
Set Atr = K
TekstBloka = Atr.TextString
End If
Next K
[ jzarko @ 31.05.2010. 14:08 ] @
možda ti blok,koji si napravio, nije u putanji pretrazivanja AutoCad-a (lako resenje) ukucaj -block u promt ACada i ime bloka, ako nije u putanji pretrazivanja izlistace ti sve putanje


Moj savet ti je kreni sa AutoLisp DCL(Dialog Controle Language),bice ti teže u startu pošto moraš da pišes kod za svaki label, button i dr. (DCL).Ali imas vec odradjenu gomilu Lisp programa, ne moras ponovo da izmisljas tocak.
evo ti link ka dobrom sajtu http://www.jefferypsanders.com/autolisp.html ima i DCL
knjiga "autocad tajne koje treba da zna svaki korisnik" izdavac kompijuter biblioteka, knjiga je dobra ali prevod je radio covek koji nije video AutoCad a kamo li nacrtao jednu liniju u njemu pa tako nicim izazvan prevodi neke pojmove kojima ne treba prevoditi pa deluje malo smešno.


[Ovu poruku je menjao jzarko dana 31.05.2010. u 18:00 GMT+1]