[ djgorandj @ 11.05.2010. 12:46 ] @
Code:
<script type="text/javascript">
<!--
function MM_preloadImages() { //v3.0
  var d=document; if(d.images){ if(!d.MM_p) d.MM_p=new Array();
    var i,j=d.MM_p.length,a=MM_preloadImages.arguments; for(i=0; i<a.length; i++)
    if (a[i].indexOf("#")!=0){ d.MM_p[j]=new Image; d.MM_p[j++].src=a[i];}}
}

function MM_swapImgRestore() { //v3.0
  var i,x,a=document.MM_sr; for(i=0;a&&i<a.length&&(x=a[i])&&x.oSrc;i++) x.src=x.oSrc;
}

function MM_findObj(n, d) { //v4.01
  var p,i,x;  if(!d) d=document; if((p=n.indexOf("?"))>0&&parent.frames.length) {
    d=parent.frames[n.substring(p+1)].document; n=n.substring(0,p);}
  if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n]; for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++) x=d.forms[i][n];
  for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++) x=MM_findObj(n,d.layers[i].document);
  if(!x && d.getElementById) x=d.getElementById(n); return x;
}

function MM_swapImage() { //v3.0
  var i,j=0,x,a=MM_swapImage.arguments; document.MM_sr=new Array; for(i=0;i<(a.length-2);i+=3)
   if ((x=MM_findObj(a[i]))!=null){document.MM_sr[j++]=x; if(!x.oSrc) x.oSrc=x.src; x.src=a[i+2];}
}
//-->
</script>


Kako ovo postaviti u joomlu tako da radi?

kad predjem preko linka da promeni sliku pored, u html-u mi radi a u joomli nece?
[ misk0 @ 11.05.2010. 16:27 ] @
ako ti treba na jednoj stranici samo, edituj stranicu (HTML code) i ubaci to ispred teksta clanka kojeg editujes. Ako ti treba na svakoj stranici, u template folder stavi taj fajl (kreiraj neki .js fajl) i unutar index.php od template-a ukljuci taj js fajl u headeru.
[ djgorandj @ 12.05.2010. 15:51 ] @
ok, hvala, radi.
[ homoljac @ 20.01.2011. 16:32 ] @
Mozete li malo bolje objasniti ovo u vezi javascript-e,malo prostijim recima. Nije mi bas najjasnije gde treba ubaciti skriptu. Koliko sam shvatio ubacuje se u Template folder,je li tako? Buni me malo ono oko Headera. Ne znam gde se nalazi. U index.php treba "dopisati" skriptu??? Ako je tako gde treba tacno dopisati???
Pomagajte,najljubaznije vas molim.
Hvala
[ Veš Mašina @ 20.01.2011. 21:39 ] @
Ukoliko ti treba taj javascript na svim stranicama, onda napravis .js fajl i ubacis ga u index.php, sve je to naravno u folderu template-a koji koristis. Ukoliko ti treba na jednoj stranici editujes taj clanak, dok ukoliko ti treba u modulu onda napravis custom html na toj poziciji. Nadam se da je jasnije.
[ djgorandj @ 21.01.2011. 08:07 ] @
Ja sam ovo trebao na jednoj strani i tako je i ubeceno, nog je radio samo je trebao izmene i putanje i to je to. Ako ga zelis svuda koristiti onda predlog iznad.
[ homoljac @ 21.01.2011. 12:11 ] @
Mozda sam vam malo dosadan sa amaterskim pitanjima,ali ne zamerite mi.

E sad,posto sam se izvinio unapred,imam sledece pitanje ;-)

Sto se tice predhodne skripte i headera,to sam resio. Sad me drugo muci,kada zelim da ubacim neki HTML za odredjenu stranicu to radim u samom Articlu (edit HTML),zatim sacuvam (update), i to bi bilo to. Je li tako? Ako su predhodni koraci u redu to bi trebalo da sljaka,ali to nije slucaj. Apsolutno se nista ne desava,kao da nisam ubacio html,cak se taj isti kod i ne vidi kada kasnijem proverim. Kao da nista nisam ubacio. Tekst,slike,.flv , .swf datoteke su tamo a mog html koda nema NIGDE!
Gde gresim,u cemu je problem? Nikako mi nije jasno. Komplikovanije stvari odradim,a ova sitnica me dovodi do ludila.
[ djgorandj @ 21.01.2011. 12:25 ] @
proveri u editoru da li ti doyvoljava ubacivanje html koda i ostalih skripti. Ako ne pomogne ja imam jedno resenje koje sam cesto koristio:
instaliras neki iframe plugin, napravi klasican html i snimi ga na host a inda tu stranu ubacis u taj plugin, recimo kod mene je islo na foru {iframe}adresa gde je taj html{/iframe} postoje i dodatne mogucnosti ubacivanja koda kao sto su dimenzionisanje itd...
[ stbeli @ 06.02.2011. 13:23 ] @
Mozes da probas PlugIn SCJquery

Instaliras ga kao i sve komponente, aktiviras plug in i u okviru njega imas prozor u koji umetnes skriptu.