[ amater2404 @ 11.05.2010. 19:30 ] @
Danas sam kupio ovaj receiver i on ima Mac: 00:09:34:3F:30:24

Jedan link sa Ebay sa opisom sta ima sve(to mi sve lici na dreambox 500):
http://cgi.ebay.de/AXAS-Class-...ceiver&hash=item3cacdeef58

Mene sad interesuje bili ja mogo da mu ubacim novi Gemini a da slucajno nedodje do bombardovanja i jel neko ima vec neka iskustva sa tim receiverom?
Samo da kazem da je mene kosto 60eura i da je prodavac reko da je to klon od dreambox500!

Unapred hvala svima na odgovorima!
[ veljko_svrljig @ 11.05.2010. 21:01 ] @
pa ako ti je proadavac tako rekao, i ako je strarno dreambox kopija, onda mozes da stavis gemini, ali radi sigurnosti stavi bilo koji do 4.3 nikako 4.31, ako neces da rizikujes, ja koristim 4.2 i zadovoljan sam!~!!! a i ne brinem mada i meni pokazuje mac kao kod originala
[ vkoja @ 11.05.2010. 21:10 ] @
Svakako da mozes ubaciti gemini , ali ubacuj samo onaj koji je proveren , znaci ako su ga drugi ubacili i nisu imali bombu!
[ No_Copy @ 12.05.2010. 00:52 ] @
Citat:
amater2404: Danas sam kupio ovaj receiver i on ima Mac: 00:09:34:3F:30:24

Jedan link sa Ebay sa opisom sta ima sve(to mi sve lici na dreambox 500):
http://cgi.ebay.de/AXAS-Class-...ceiver&hash=item3cacdeef58

Mene sad interesuje bili ja mogo da mu ubacim novi Gemini a da slucajno nedodje do bombardovanja i jel neko ima vec neka iskustva sa tim receiverom?
Samo da kazem da je mene kosto 60eura i da je prodavac reko da je to klon od dreambox500!

Unapred hvala svima na odgovorima!

...ako bi mogao na pm,fon ili mesto i ime radnje gde si ga uzeo,posto bih i ja uzeo jedan...pozz...
[ amater2404 @ 12.05.2010. 10:51 ] @
Evo malo informacija za ovaj receiver:

U njemu je image od AXAS(enigma) kod povezivanja sa racunarom login je isto ko i kod dreamboxa 500:root ali je password:class (password sam naso slucajno na jednom drugom forumu)!

Ubaci sam gemini 4.2 i sad radi isto ko i dreambox500,sad mi je i login i password isti ko i kod dreamboxa login:root password:dreambox
Mac adresa mu je drugacija nego na kartonu,kad sam je pogledo na DCC telnet zato nisam bas siguran sa ubacivanjem imagea i posluso sam ljude dobre volje sa ovog foruma is tavio gemini 4.2 da nebi nista rizikovo!

Sto se tice kupovine ovog receivera ja sam ga platio 60eura a cena mu je normalno 90eura u radnji kod jednog grka u nemackoj(dobio sam ga jeftinije covek radi sa mojim surakom)!

Hvala puno svima na savetima i pomoci!