[ Kurt2 @ 13.05.2010. 15:09 ] @
Imam funkciju koja lepo otvara xml fajl i čita lepo podatke, i to sve fino radi. Sada treba da implementiram da nakon modifikacije xml podataka, iste mogu da zapamtim u taj isti fajl. Kako? Guglao sam i ne mogu da verujem da tako jednostavna stvar nije rešena isto kao učitavanje... :/

Hvala unapred.
[ akasha org. @ 13.05.2010. 15:14 ] @
Ne možeš, bar ne pomoću Fleša. Treba ti neki server-sajd.. PHP, ASP ili ColdFusion, recimo. Ako planiraš često da menjaš taj xml, možda ne bi bilo loše da razmisliš o bazi podataka?
[ Kurt2 @ 13.05.2010. 17:56 ] @
Baza bi mi previše bila, jer ovo je jako malo podataka, a i fleš aplikacija nije za online upotrebu, već samo za izvršavanje na desktopu. Zar ne postoji neko jednostavnije rešenje?

Jedino mi pada na pamet da napišem f-ju za ručno ispunjavanje xml-a... :/
[ milantrax2005 @ 13.05.2010. 18:13 ] @
Mozes preko nekog projektora da menjas sadrzaj xml-a,ili da sve exportujes kao AIR aplikaciju.

U flesu sve sto ti treba je da ucitas raw xml data ,promenis par vrednosti i sve to snimis kao novi xml pod istim imenom

Za online verziju naravno treba ti php.
[ Kurt2 @ 14.05.2010. 01:30 ] @
OK, možda deluje glupo kao pitanje, ali ja stvarno ne znam kako da snimim. A to mi ono što mi treba - samo da snimim xml na hard.
[ StarCraft @ 15.05.2010. 10:27 ] @
Flash ne može da modifikuje fajlove na tvom kompu zato što bi u protivnom bilo moguće napraviti sajt-virus. Otvoriš neki flash sajt i on ti obriše sve sa kompa - yea right.

Pošto tebi treba kao desktop aplikacija onda ti je život olakšan, tj. ono što ti želiš je izvodljivo samo uz pomoć flasha. Prvo moraš da napraviš novi AIR fajl u flashu. Zatim iskopiraj ceo sadržaj tvog flasha u taj novi fajl (najbolje da u timeline-u selektuješ sve frejmove i kažeš [desno dugme] -> [copy frames]) Zatim treba da ubaciš neki sertifikat fajl da bi AIR radio, zaboravio sam tačno kako ide. Skini od lynde "AIR for flsh developers" odma na početku objašnjavaju kako se to radi, mada sigurno postoji i brdo textova na netu, ali ovo je bar meni bilo lakše.

AIR ti je SVE ISTO kao flash samo što imaš dodatne funkcije koje možeš da koristiš. Nikakva filozofija.
[ Kurt2 @ 15.05.2010. 11:07 ] @
OK, sad mi je mnogo jasnije. Hvala lepo, probaću!
[ gonzos @ 15.05.2010. 22:01 ] @
Da ne bi sada radio u AIR (ako vec imas sve gotovo), predlazem Zinc projector.
Mozes lijepo da pises i da brises na disk. Ako si raspolozen objasnit cu ti how to do!
[ StarCraft @ 15.05.2010. 22:27 ] @
Mislim da mu je zinc malo komplikovaniji, štagaznam. Ako ima vremena bolje da se nauči na AIR. Ali zinc je za neko brzo rešenje možda bolji. Pritom ne mora da se drnda sa air readerom i installerom. (mada ti jednom kad instaliraš air aplikaciju možeš da iskopiraš te fajlove i nosiš ih na USB-u i radiće bez instalacije)
[ gonzos @ 15.05.2010. 22:45 ] @
To je glavni razlog zašto ja koristim Zinc-sve što želim je executable .exe fajl.
[ Kurt2 @ 16.05.2010. 19:41 ] @
Ja prebacio u Air, i bile jednostavno, baš onako kako je StarCraft rekao.
Guglao sam zatim proceduru za pamćenje fajla, i skockao sam nešto ovako:

Code:
var dataFile:File = File.applicationResourceDirectory.resolve("data.xml");
var stream:FileStream = new FileStream();
stream.openAsync(dataFile, FileMode.WRITE);
var newXMLStr:String = "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>" + lista.toString();
stream.writeUTFBytes(newXMLStr);
stream.addEventListener(Event.CLOSE, onDataSaved);
stream.close();

Ali, ovo ne radi. Glavobolju mi zadaje izgleda ova promenljiva kojom definišem fajl u koji će xml sadržaj da ide. Greška koju dobijam je:

"1119: Access of possibly undefined property applicationResourceDirectory through a reference with static type Class."
"var dataFile:File = File.applicationResourceDirectory.resolve("data.xml");"
[ StarCraft @ 17.05.2010. 09:37 ] @
Pa nešto nije u redu sa file pathovima.
Probaj da trejsuješ path da vidiš šta dobijaš. Ako neće probaj toString() ili tako nešto.
Možda ne moraš da koristiš applicationResourceDirectory. Potraži još neko rešenje na guglu.
[ Kurt2 @ 17.05.2010. 23:38 ] @
Hvala još jednom, StarCraft; guglao, mučio se, eskeprimentisao, i konačno našao rešenje koje radi:

Code:
var dataFile = File.documentsDirectory.resolvePath("data.xml");
var stream:FileStream = new FileStream();
stream.openAsync(dataFile, FileMode.WRITE);
var newXMLStr:String = "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"UTF-8\"?>" + lista.toString();
stream.writeUTFBytes(newXMLStr);
stream.close();


Ono što nisam znao je da ne smem da držim ovaj svoj fajl u direktorijumu sa AIR aplikacijom, već mora da bude na nekom drugom mestu. U ovom slučaju je u folderu "Documents".
[ artdec @ 19.05.2010. 22:44 ] @
možda ovo nije mjesto za ovo al eto ... navedite me gdje da pitam
imam jedan flash temlate sa xml i imam mogucnost da ubacim externi swf ali kad ubacim da mi ucita flipbook.swf nece
da ucita ucita samo prazno a kad ubacim neki obicni swf sa tekstom i nekom animacijom radi ....
pomagajte.
ako ce biti lakse evo temlate u koji zelim da ubacim flipbook
http://letitbit.net/download/1...6809/Deep_Linking_Xml.rar.html