[ bttp @ 14.05.2010. 01:20 ] @
Znači računar se vidi u lokalnoj mreži ali kad kliknem na njega traži mi login i kada upišem login/pass kaže da ne može da me uloguje. S tim što kao da pokušava da me prijavi na host a ne na guest, jer kad kliknem na OK ispred username stoji ime hosta a ne guesta.

Gde grešim?

P.S. Da dodam da u obrnutom smeru radi (sa guesta na host).



[Ovu poruku je menjao bttp dana 14.05.2010. u 02:31 GMT+1]
[ maksvel @ 14.05.2010. 09:17 ] @
Je l' kad proradi obrnuto, koristiš isti nalog, tj. prijavu?
Pomislih da ti možda nisu različite lozinke na nalogu Administrator na hostu i guestu.
Videh još jednu stvar na netu: kažu neki da im je pomoglo kada su sinhronizovali satove na oba sistema. Čudno, ali vredi pokušati
[ bttp @ 14.05.2010. 11:32 ] @
Ne. Različiti su nalozi i lozinke. Jedino nisam gledao one polise na XP-u, možda nije dozvoljen remote Administrator login, makar ovo i nije remote već isti subnet.
[ bttp @ 14.05.2010. 16:43 ] @
Nije mi samo jasno zašto mi ne da pristup šerovanim folderima bez logovanja, jer kolko znam u lokalnoj Windows mreži nije mi nikad tražio pass za shared folders, bar ne za XP.

Ne znam kako da se ulogujem a treba mi da bih povezao SQL klijent koji je na hostu sa bazom koja je na guestu.

P.S. sinhronizovao sam sat u VMware Tools, ali nije upalilo.
[ bttp @ 14.05.2010. 17:38 ] @
Kao što sam i mislio, stvar je bila u security policy. Ovaj network access policy treba izmeniti iz Guest Only u Classic.