[ ivanmaat @ 14.05.2010. 18:05 ] @
E ovako.

Znam programiranje, tako da ne zelim odgovore tipa, nauci prvo da programiras :) Imam iskustva sa jezicima: C, C++, C# i Java.

Hteo bih da napravim prostu igru, cisto jer imam zelju da napravim tako nesto, a nikad se ne zna u kom pravcu nesto moze da krene.

Zelim da napravim nesto otprilike ovako.

Da bude teren, koji ima uzvisenja i udubljenja. Kuglica koja ce da se krece po tom terenu i da se krece u zavistnoti od reljefa terena. Nakon toga bi dodao npr dve kuglice svaka sa nekim svojim karakteristikama, pa kad se sretnu na bojnom polju :) da se "tuku" sve dok neka ne pobedi. Mogo bi da stavim da je jedna kuglica range damage, a druga da je nesto tipa warrior :) Neka vrsta RTS-a sa dve loptaste jedinice :)

Pretpostaljam da ovo dodje kako neki krajnje prost engine, ali eto nadam se da sam bio jasan sta otprilike zelim, pa me zanima koje bi to tehnologije trebalo da koristim. Pretpostavljam DirectX?
[ Sapphire @ 14.05.2010. 18:12 ] @
Možda XNA?

http://www.dnrtv.com/default.aspx?showNum=165
[ ivanmaat @ 15.05.2010. 11:46 ] @
XNA dodje kao neki visi nivo u odnosu na DirecX, tj kao laksi za koriscenje?
[ Dark Icarus @ 06.06.2010. 15:08 ] @
Moglo bi se reći tako nešto, mada i dalje nećeš izbeći da radiš direktno sa DXom ako budeš radio u XNA. XNA je više kao SDK koji koristi directX/c# i ima pozitivnu stranu što se preko njega mogu praviti igre i za Windows i XBOX Live Arcade (ako sam dobro shvatio, mada verovatno distribucija samih igara preko XBLA nije tako laka kao što zvuči na prvi pogled, ne bih znao). Vredi pogledati XNA ako ništa drugo onda zbog primera i tutorijala.