[ iizuzetan @ 15.05.2010. 09:13 ] @
Da li neko zna kako da vratim sa evro na dolar isplatu od Google AdSense??? Da li je to moguce?

Mislim da nas google bas uvrnuo sa evrom. Kad je dolar bio slab isplacivali u dolar a sad kad su videli da ce evro pasti i mozda i nestati oni presli na evro. Neznam uskoro kad nestane i evro mozda ce poceti da nas placaju u nekoj valuti koja ima najveci pad.

Ja mislim da ako vec zele da uvedu isplatu u vise valuta da onda dozvole ljudima da sami izaberu da li ce da primaju isplatu u dolarima ili u evrima, a ne ovako kako njima najvise odgovara tako isplacuju, odnosno kako njima najvise ide u korist. Na primer da bi covek stekao dozvolu za ispaltu mora da prodje mesec dana a za mesec dana evro izgubi vrednost u odnosu na dolar i do 20%. Nama placaju na mesec dana a google naplacuje trenutno. Znaci samo na pad valute oni zarade 20%.
[ Ljubiša Begović @ 15.05.2010. 12:53 ] @
Pa i postoji opcija izbora valute plaćanja.
Idi na Moj nalog > Detalji plaćanja i tu podesi da li hoćeš da ti šalju ček u dolarima ili eurima.
Možda je najbolje da izabereš evro za plaćanje (pošto je za naše područje obračun u evrima).
[ iizuzetan @ 16.05.2010. 10:45 ] @
Citat:
Ljubiša Begović: Pa i postoji opcija izbora valute plaćanja.
Idi na Moj nalog > Detalji plaćanja i tu podesi da li hoćeš da ti šalju ček u dolarima ili eurima.
Možda je najbolje da izabereš evro za plaćanje (pošto je za naše područje obračun u evrima).


Neznam kakvo je tvoje polje za podesavanje ali kod mene nema te opcije da se izabere valuta !!!
[ Ljubiša Begović @ 16.05.2010. 15:15 ] @



[ iizuzetan @ 16.05.2010. 16:46 ] @
Aaa ja nisam iso dalje. Mislio sam da se samo odabira nacin isporuke ceka ok pogledacu, hvala.
[ DR83 @ 17.05.2010. 20:37 ] @
Hm, ja sam prihvatio da mi prikazuje u evrima a kada odem na Moj nalog -> Podesavanje naloga -> Detalji placanja pise americki dolar.
[ Ljubiša Begović @ 17.05.2010. 21:39 ] @
Ako si uredno sačuvao promene onda bi trebalo da bude sve ok. Jedino ako problem nije ažuriranje, pošto to oni uvek nešto razgraničavaju do 15. i posle 15. u mesecu.
Probaj još jednom da podesiš na evro, a ako i tada piše usd onda sačekaj neko vreme, možda treba da se ažurira, jer uskoro će da ti pošalju ček za prethodni mesec (ako imaš dovoljno zarađenih dolara ili eura), a taj ček će ti biti na usd, a tek naredni će biti u evrima.