[ romeo-xix @ 16.05.2010. 22:07 ] @
POzdrav svima.
Moze li neko da mi pomogne oko pomenute zvucne karte.
Usnimavam zive instrumente putem Mikro doka na EMU 1616m..Uglavnom gitare i bas gitare.
Zadovoljan sam,medjutim,smatram da bi to moglo jos kvalitetnije da je ulazni signal na Mikro Doku slabiji.(jer imam dosta prostora u Plug inu itd,kad se tice volumena)
Potenciometar mi ne prelazi "osam"devet" sati :),a u Cubase kanalu vec ide preko nule.
Malo sam gledao Session Settings,tamo je podeseno po defaultu,-10 Input i Output.
I jos,ako neko koristi ovu kartu,dal je koristio njene kompresore eq itd,pri usnimavanju i finalu.Kontam,dal je potrebno pored zaista dobrih plug-in - ova danas.
Valjda sam objasnio solidno sta mi je potrebno.
Hvala unapred.
Pozdrav
[ Kovacevic Vladimir @ 18.05.2010. 10:31 ] @
1. Ja ne bih snimao žive instrumente preko MicroDock-a.

2. Mislim da je prejak "polazni" signal iz samog instrumenta...i da je sve u usklađivanju Level/Volume control-a.

Objasni preciznije gde (u koju rupu) uključuješ gitar/bass izlazni kabel.

Pozdrav
[ acaradio @ 18.05.2010. 19:09 ] @
Nije to nista strasno ako ne postoje izoblicenja.
Meni je na preamp/DI (M-Audio DMP3) prikljucena gitara koju takodje moram da drzim svega "na 9 sati", jer bi preko toga pucalo preko 0 dB. Jednostavno, ulaz ima vecu osetljivost.

Citat:
I jos,ako neko koristi ovu kartu,dal je koristio njene kompresore eq itd,pri usnimavanju i finalu.Kontam,dal je potrebno pored zaista dobrih plug-in - ova danas.

Uvek koristi one efekte na koje si navikao i iz kojih mozes da izvuces ono sto ti treba, bez obzira da li su u pitanju efekti same kartice ili VST pluginovi.
[ romeo-xix @ 19.05.2010. 19:02 ] @
Hvala ljudi..Tako sam i mislio,a i raspitao se u medjuvremenu..
Kovacevicu,koristim "prednju rupu ",na Mikro Doku.Gitarske banana dzekove itd..Nazad takodje postoje ulazi Line,koji su manje osjetljivi,ali preko njih savjetuje se Pre Amp..a ja to nemam :(
[ acaradio @ 19.05.2010. 21:20 ] @
Auh, sad tek videh...pa kod tebe na docku nema "DI" ulaz, tako da ti ustvari i ne mozes da prikljucis gitaru, a da dobijes normalan signal...tu su samo mikrofonski i linijski ulazi...ovi prednji imaju mikrofonski preamp, tako da je to suvise za gitaru, a pozadi su linijski, koji su u vecini slucajeva slabi za tu opciju, tako da se mozes suociti sa niskim signalom i pojavom suma.
U svakom slucaju probaj i sa linijskim, sto da ne.

Kod mene na preampu postoji DI (instrument) ulaz, tako da je to prilagodjeno.
[ romeo-xix @ 19.05.2010. 22:41 ] @
U prospektu ima slika,u jednom ulazu je gitara u drugom mikrofon(napred u pre-amp ulaze)..
Tako da je vjerovatno namjena i za jedno i za drugo...
Ali ok.nista strasno..
[ acaradio @ 19.05.2010. 22:53 ] @
Ako su u prospektu naveli direktno prikljucivanje gitare kao jednu od opcija, onda sigurno moze da funkcionise bez problema.