[ wirman @ 18.05.2010. 10:16 ] @
Imam Planet Access Point WAP-4036 (V2) ( http://www.planet.com.tw/en/product/product_ov.php?id=24916 ), to je naslednik 4033 dobro poznatog modela.
Uredjaj radi u klijent modu i nakacen je na AP udaljen ~350m. Signal je -45, CCQ uglavnom zadovoljavajuc ~80... Racunar je povezan sa 15m UTP kabla sa ovim 4036 i od provajderovog APa preko DHCPa dobija IP i sve radi donekle super. Problem se javlja povremeno kada racunar izgubi konekciju prema 4036 planetu, ne radi net i ne moze ni ping da prodje. Jedino proradi kada se u kompu odradi REPAIR mrezne kartice, ali taj repair odradi u roku od par sekundi tj. ne zameni IP od provajdera kako bi trebalo nego nesto bezveze nepovezano...
Probavao sam sve moguce varijante, menjao UTP kabel, probavao ga na drugom racunaru, kacio se na drugog provajdera, probao 3 razlicite antene, cak sam i reklamirao za novi 4036 i uvek isti problem ostao. Probao sam od drugara da uzmem neki stari TP-Link AP i radi perfektno bez problema
Ima li kakvo resenje za ovaj problem i da li je neko imao ovakvih problema, ili je ovaj 4036 zesce go*no od uredjaja?
[ mantas @ 18.05.2010. 12:28 ] @
probaj da ubacis drugi firmware pa da vidis da li ce onda praviti isti problem,posto si naznacio da sa drugim ap-om nemas problem.
[ wirman @ 18.05.2010. 12:34 ] @
Vec mu je ubacen najnoviji firmware v1.1.19, ali i dalje isto radi...
[ tox master @ 18.05.2010. 16:36 ] @
Kako se logujes kod provajdera,ppoe konekcija ili login preko browsera sa username i pass-om?
Ako se logujes preko browsera pogledaj da li ti je ista ip adresa koju ti mrezna kartica dobije i ip adresa koju mozes da vidis na statusu konekcije u browseru kada se logujes.
Javi ako su razlicite ip adrese posto sam imao slican problem.
Kod mene se to desavalona airlive 5460.
[ wirman @ 18.05.2010. 16:52 ] @
Ne logujem se nikako, kod provajdera je to resheno preko MAC adresa, tako da kada pristupim mrezi automatski imam internet i dobijam samo jednu IP.
[ tox master @ 19.05.2010. 17:28 ] @
Pogledaj da li ap ima opciju "mac clone" ili nekako slicno i probaj da je ukljucis.
Kod mene je to resilo problem iako sam dosta ljudi pitao (cak sam nosio uredjaj adminu te wireless mreze da licno pogleda posto nije verovao) i niko nije znao da odgovori zasto dhcp provajdera (mikrotik) vidi mac adresu ap i mac adresu mrezne kartice i dodeli im razlicite ip adrese usled cega posle 5 minuta stane protok totalno i pomaze samo repair konekcije nakon cega opet radi 5 minuta.
Uglavnom mac clone je resio taj problem nakon cega sam dobijao jednu ip adresu i sve je radilo kako treba.
[ wirman @ 19.05.2010. 20:05 ] @
Nema opciju MAC Clone.
Evo danas ceo dan radi bez zakucavanja, a juce nije mogao ni 5min da radi lepo.