[ Axpanac @ 18.05.2010. 19:37 ] @
Pre par dana instalirao sam linux Ubuntu 10.04 Svi programi rade savrseno, igre sam instalirao bez problema koristeci Wine ali kada pokrenem bilo koju igru desktop se zamrzne i bude prekriven lepim sarenim kockicama i prugama :) tako da moram da restartujem komp.

Maticna ploca je: MSI K9N NEO V3
CPU: AMD ATHLON X2 4000+
Graficka kartica: MSI ATI RADEON RX1650 PRO
Memorija: 2GB DDR2/800MHz

Pocetnik sam, nemam iskustva sa linux-om zato molim za razumevanje za moja glupa pitanja.
I zamolio bih strucnjake da ne salju link do google.com, to znam i sam da nadjem. Googlo sam dok nisam ogooglo ;)
[ combuster @ 18.05.2010. 19:43 ] @
Namesti wine prvo da pokrece igre u prozoru i naravno pokreni igricu preko terminala pa pogledaj sta ti javlja ako zablokira. Mislim tako bih ja prvo uradio :) I jos jedno pitanje, jel ti sve radilo kako treba na karmic-u ?
[ stefacabor @ 26.05.2010. 12:03 ] @
Hteo sam da predlozim jer ja tako radim. Idi na wine app sajt. Tamo imas listu svih emuliranih programa i igrica i pise da li to nesto moze da radi ili ne. Cak stavise, postoje i objasnjenja za resenje problema oko neke aplikacije od strane drugih korisnika. Ja sam pokusavao da emuliram neke igrice ali neuspelo skroz :(
[ Axpanac @ 26.05.2010. 16:21 ] @
Hvala vam na trudu ali ja sam u medjuvremenu moj Ubuntu CD bacio u kantu za smece. Sa linuxom sam zavrsio za sva vremena.
Evo objasnjenja zasto:
Kod prijatelja sam sve to uspesno uradio zato sto on ima NVIDIA karticu pa nisam imao problema kao sa ATI-jem kod mene. Instalirao sam mu Dotu, kantere, WoW, Age... medjutim WoW radi dobro dok ne prihvati tu neku "instancu" ili tako nesto... Koliko sam ja shvatio tu se radi o mnogo vecoj kolicini objekata i podataka tako da masina tu pocne da stuca i nemoguce je nastaviti sa igrom. Na Windowsu to sve radi savrseno.
Moj zakljucak je da na Linuxu jedino moze dobro da radi Mozzila Firefox i dovidjenja djaci...
Hvala jos jednom ali ja sam to batalio za sva vremena.
Pozdrav!
[ janko.84 @ 28.05.2010. 20:58 ] @
Vrlo brzo ces i taj XP-ov cd moci da bacis u kantu "za sva vremena"
[ Srđan Pavlović @ 28.05.2010. 21:01 ] @
Citat:
Hvala jos jednom ali ja sam to batalio za sva vremena.
Pozdrav!


Pametno,

Pozdrav.