[ webtim @ 17.01.2004. 11:56 ] @
Da li neko moze da mi posalje kako da napravim ugovor koji bi me zastitio pred zakonom ukoliko bi klijent zloupotrebio sajt. Ja vec imam napravljen ugovor ali mi fali samo ta stavka.

Primer ugovora:
interesuje me clan 3.

- ______________________________________________________________________
/ u daljem tekstu IZVRSILAC /. i

- ______________________________________________________________________
/ u daljem tekstu NARUCILAC /.


Dana _________________ godine u ________________ ,zakljucuju



UGOVOR O IZRADI INTERNET PREZENTACIJE



Clan 1.
Predmet ovog ugovora je izrada web prezentacije prema uslovima predvidjenim ovim ugovorom.

Clan 2.
1. Naručioc posla obavezan je da obezbediti fotografije i ostali grafički materijal koji će biti korišćeni za izradu prezentacije.
• Fotografije koje se dostavljaju u elektronskom obliku moraju biti snimljene u formatu TIF ili JPG pri rezoluciji od min. 100dpi – do max. 300dpi.
• Logotipi koji se dostavljaju moraju biti u elektronskom obliku, snimljeni u vektorskom formatu AI ili CDR (verzija 8) ili u rasterskom formatu TIF ili JPG pri rezoluciji od min. 100dpi – do max. 300dpi.
2. Naručioc posla obavezan je da obezbedi kompletan tekst koji će biti korišćen za izradu prezentacije. Tekst se dostavlja izvršiocu posla u elektronskom obliku.
• Tekst koji se dostavlja mora biti u elektronskom obliku.
3. Naručioc posla obavezan je da obezbedi saglasnost za korišćenje tuđih zaštićenih i registrovanih znakova, ukoliko se u prezentaciji koriste.
Clan 3.
1. Izvršilac posla ne preuzima odgovornost za neovlašćeno objavljivanje zaštićenih znakova i tekstova kao i za sadrzaj na prezentaciji i za dalje postupke vlasnika ka posetiocima prezentacije.
2. Izvršilac posla u roku od 5 dana od dana potpisivanja ugovora, obavezan je da Naručiocu predloži skicu prezentacije. Na osnovu ove skice definiše se konačan izgled prezentacije.
3. U roku od 7 dana od prihvatanja skice prezentacije, Izvršilac će isporučiti Naručiocu kompletnu prezentaciju radi korekcija. Korekcije podrazumevaju: lekturu, korekturu i promenu rasporeda elemenata po potrebi .
4. Izvršilac će sve korekcije obaviti u roku od 5 dana od dobijanja pisane korekture (u fajlu, na papiru, e-mail ili fax porukom).
5. Izvršilac posla ne snosi troškove registracije domena (COM, NET, ORG, CO.YU…),kao ni pretplate za Dial-up usluge kod internet provajdera
6. Izradu Internet prezentacije u obimu od strana (celina) sa izborom predefinisanog izgleda.
7. Prijavljivanje prezentacije na najpoznatije pretraživače u Jugoslaviji i svetu (Krstarica, Yahoo, Alltheweb, …..)

Clan 4.
Narucilac internet prezentacije se obavezuje da ce izradu iste platiti 50% avansno i to u iznosu od dinara, a 50% po zavrsetku prezentacije i podizanja na server u iznosu od dinara.

Clan 5.
Ugovorne strane su saglasne da sve eventualne sporove nastale u vezi sa ovim ugovorom rese mirnim putem i sporazumno, u suprotnom nadlezan je sud u mestu tuzenog.

Clan 6.
Ovaj ugovor je sacinjen u 2 istovetna primerka, po jedan za svaku ugovornu stranu.



NARUCILAC IZVRSILAC


[ |izard @ 07.02.2004. 13:25 ] @
"ugovor koji bi me zastitio pred zakonom"

Joj, zelim ti srecu. Ali takav zakon jos uvek nema kod nas.
[ WebHosting @ 08.02.2004. 09:21 ] @
Zdravo,

Napisao si da te zanima kako da se obezbedis "ukoliko bi klijent zloupotrebio sajt. ".

Pitanje je na koji nacin da zloupotrebi sopstveni sajt.?!
Ti kao Webdesigner cini USLUGU kreiranja sajta i nista vise. Korisnik sajta, tj. klijent je odgovoran za svaki sadrzaj na svom sajtu. Drugim recima, tebe niko ne moze da optuzi ni po jednom osnovu, posebno ako kreiras sajt na osnovu ugovora kojim se precizno definise da ti klijent dostavlja mateterijal.

Pozdrav,