[ Marenović Slaviša @ 18.05.2010. 23:33 ] @


Mnogo foruma ima opciju REPORT POST koja je ipak korisna jer se mogu lako i brzo jednim klikom na dugme poruke
označiti moderatorima i skrenuti im pažnju na pojedine postove (naročito pojedinaca koji znaju sve, pa tako i vređaju sve)
i na taj način obični članovi foruma mogu pomoći moderatorima u moderisanju foruma kako bi svaka uvreda što pre bila obrisana, ili
da bi uopšte bila obrisana. Jer, ipak nije moderatorima posao da kotrolišu svaki post, a na ES-u broj postova je preveliki da bi se
svaki post kontrolisao.
Ako bi se opcija reporta odnosno prijavljivanja posta moderatorima implementirala, moderacija bi bila i bolja i lakša moderatorima.

Ima li razloga zašto se ne bi opcija implemetirala?
Svakako je jednostavnije kliknuti na report post nego pisati poruke modovima za svaku pojedinačnu uvredu.

Dakle, može li ovo da se implementira?



[ BBS @ 19.05.2010. 16:52 ] @
Može da se implementira ali koji bi bio rezultat? Ne dopadne ti se nečiji odgovor i odmah prijava (dakle bilo bi mnogo lažnih uzbuna)

Specifičan mentalitet je kriv za to:)
[ Marenović Slaviša @ 22.05.2010. 23:52 ] @

Pa iz tela poruke ces videti je li uvredljiva ili nije.

Dakle, sta je problem da li da se impementira?
Nema se volje? Ne zelite pobosljanje?

ebiga brate....

Onda neka nam razni korisnici kucaju ovakve poruke:

Post

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 442
*.dynamic.isp.telekom.rs.
OS: Linux



Profil
Email
Privatna Poruka Re: Zasto Srbija cuti o zagadjenju od NATO bombardovanja? pre 1h 18min

Citat:
Marenović Slaviša: Bitno je da ti znas, svi ostali ne znaju nista.
Ko sisa Vecernje, ko sisa sve....

Lesli ce nama da kaze istinu.

O Lesli, ukazi nam se i kazi nam Istinu.....
_______________________________________

Evo. Svi patriote na svetu u svim zemljama su obicni ovnari i sve sto oni kazu o bilo cemu je jedno obicno anje. Ili vako. Svi patriote na svetu u svim zemljama najvise vole da prebrojavaju mrtve i obogaljene sunarodnike da bi tako merili ćune sa drugim patriotama iz drugih zemalja takmiceci se ko ima vise mrtvih i obogaljenih sunarodnika. Zato patriote vole samo svoje mrtve i obogaljene sunarodnike, a zivi ih ne zanimaju. Cim cujem rec patriotizam ja se odmah uhvatim za... pa prvo za novcanik, a onda i za nesto drugo. Jel valjaju istine?


Post je u medjuvremenu obrisan, ali u vezi sa pravilom

http://www.elitesecurity.org/p808748 ( Amandman pravilnika #1: Pretnje i direktne uvrede

Za pretnje nasiljem i direktne uvrede drugih korisnika sleduje automatsko isključenje datog korisnika, bez mogućnosti žalbe.

Ovo pravilo nije podložno komentarima.

I sad ja treba da cimam moderatore da im saljem pp svaki put kada neka budala dobije zelju svoje izlive besa usmeri ka meni i da se na meni istresa?
Ok, moze i tako. Samo onda primenite gore pomenuto pravilo:

Za pretnje nasiljem i direktne uvrede drugih korisnika sleduje automatsko isključenje datog korisnika, bez mogućnosti žalbe.

Pa neka mod tim vidi sta ce sa pomenutim.
[ Marenović Slaviša @ 18.06.2010. 01:39 ] @


Eto opet ove teme.

Najpre da vas podsetim ovog predloga, a zatim da vidimo kako se pravila postuju.

Da se podsetimo:


http://www.elitesecurity.org/t...ilnika-Pretnje-direktne-uvrede

Citat:
Za pretnje nasiljem i direktne uvrede drugih korisnika sleduje automatsko isključenje datog korisnika, bez mogućnosti žalbe.

Ovo pravilo nije podložno komentarima.


Onda izvolite:

Uzrok:

http://www.elitemadzone.org/p2627282

Profil za brisanje:

http://www.elitemadzone.org/korisnik/profil/Onaj



Izvolite delovati po pravilima koja ste sami napisali.


Hvala

[ Marenović Slaviša @ 18.06.2010. 23:43 ] @
Da nisam samo ja u pitanju, pogledajte ovde:

http://www.elitemadzone.org/p2628171



Onaj
živim u ''državi''

Član broj: 260000
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.
OS: Windows XP



Profil
Email
Privatna Poruka Re: Hatebook.rs ( H8book ) pre 8h 24min


@Hadžihalef
@boxxter

Kako je vama lepo u intelektualnom plicaku...
[ pitikovski @ 19.06.2010. 08:35 ] @
Tužibabo !
[ Marenović Slaviša @ 20.06.2010. 00:36 ] @
Dobro Pitikovski, cemu sluze pravila?

Ocemo li ih postovati ili ne?


Brisite onda onu dopunu pravilnika.
[ Srđan Pavlović @ 20.06.2010. 00:40 ] @
Ako se radi o nekim porukama u delovima MadZone koje moderisem,
slobodno mi posaljite PP sa linkom na poruku, i bice reseno cim pogledam PP.

Pozdrav, Srdjan.

@Marenovic Slavisa - problematican "uzrok" na koji si dao link je obrisan (flame).
[ Marenović Slaviša @ 20.06.2010. 10:07 ] @

Apsolutno je nebitno da li je uvreda na madzonetu ili na es-u, uvrede su uvrede.

Trebao sam kopirati uvredu kao sto sam kopirao onu drugu, gde pokazujem da nisam u pitanju samo ja, vec i drugi.

Ako je decko dosao ovamo da se vredja, bolje ga je odmah lincovati.


[ pitikovski @ 20.06.2010. 10:54 ] @
Tužibabo !
[ Jbyn4e @ 20.06.2010. 11:22 ] @
^^ Da ih je vise, bio bi cistiji forum... i manje ovih sto prozivaju.
[ pitikovski @ 20.06.2010. 17:07 ] @
Ma ovo je privatan forum i pravila nisu ista za sve, ne znam kakvu pravdu isterujete.

U mojoj kući postoje neka pravila, i dodju gosti i par njih odstupa od tih pravila, nekome gledam kroz prste nekome ne, pa nisu mi svi gosti podjednako dragi.
Kome se ne svidja neka ide kući, nije moja kuća društveno dobro, u mojoj kući ja sam gazda i ja odlučujem ko može da odstupa od pravilnika, a ko ne može, kome se ne svidja...put po noge.

[ Srđan Pavlović @ 20.06.2010. 17:19 ] @
Citat:
Apsolutno je nebitno da li je uvreda na madzonetu ili na es-u, uvrede su uvrede.

Naravno, slazem se. Samo sam ti skrenuo paznju da za delove foruma koje
moderisem uvek mozes, kao i bilo ko drugi od korisnika, da mi skrenes
paznju na nesto sto smatras uvredom, konkretan post, (na PP) i odmah cu pogledati
i reagovati adekvatno kao za post koji si linkovao ovde. Ne mogu bas sve da stignem da
citam po MZ, nesto i promakne, tamo se puno pise pa je od pomoci ponekad skrenuti paznju.

Posto je ona uvreda bila na MZ-u.

Zato i stoji u pravilniku MZ-a da se prvo obrati moderatorima na PP,
pa tek ako to ne urodi plodom da se ovde "kuka" na predlozima i pitanjima.

Tu promenu (u pravilnik) sam i uveo (uz pristanak es-tima) iz razloga sto smatram da se
vecina nesporazuma moze resiti u kontaktu sa moderatorima preko PP-a, pa
tek ako to ne urodi plodom, onda otvarati teme ovde, tj. ako se sa moderatorom ne moze resiti iz nekog razloga.

Za pajaja-u ne znam, ja nisam dobio nista na PP, da jesam reagovao bih kao i uvek.

Pozdrav.

Inace, slazem se da bi opcija "report post" bila korisna za moderatore.
Recimo da kad neko klikne na nju, moderator tog foruma dobije PP sa
onim ko je prijavio i postom koji je prijavljen.

Isto tako, svaki korisnik u bazi bi mogao da ima opciju za iskljucenje i ukljucenje
reporting-a, ako se ispostavi da ga neko koristi neprimereno, da mu se ukine ta opcija u profilu.
(jer vec vidim da bi bilo onih koji bi reportovali tako iz zezanja, zlobe, ili nekog drugog levog razloga)
[ Milos911 @ 20.06.2010. 17:22 ] @
Citat:
pitikovski: Ma ovo je privatan forum i pravila nisu ista za sve, ne znam kakvu pravdu isterujete.

U mojoj kući postoje neka pravila, i dodju gosti i par njih odstupa od tih pravila, nekome gledam kroz prste nekome ne, pa nisu mi svi gosti podjednako dragi.
Kome se ne svidja neka ide kući, nije moja kuća društveno dobro, u mojoj kući ja sam gazda i ja odlučujem ko može da odstupa od pravilnika, a ko ne može, kome se ne svidja...put po noge.

A sta ako pojedini gosti svojim ponasanjem uznemiravaju sve goste, a ti ne mozes da postignes da sve primetis? Onda gostima koji nista nisu skrivili lepo put pod noge?
[ pitikovski @ 20.06.2010. 21:09 ] @
Pa ovi ostali gosti su pretpostavlljam normalni i ne vredja ih tudja glupost, pa ih ignorisu.

U stvari, mislim da si u pravu, ovi koji nemaju problema sa egom i sujetom i koji su sigurni u sebe, verovatno ce ih ignorisati, a ovi slabi koji se dure, zvace domacina da ih zastiti ili ce pobeci kuci.
Ako ih domacin ne zastiti, nemaju prava da se dure i pozivaju na pravlinik, vec sam rekao ovo je privatan forum, pravilnik ne vazi isto za sve clanove i ne znam zasto to nekome smeta.

[ Marenović Slaviša @ 20.06.2010. 22:46 ] @
Citat:
pitikovski: Pa ovi ostali gosti su pretpostavlljam normalni i ne vredja ih tudja glupost, pa ih ignorisu.

U stvari, mislim da si u pravu, ovi koji nemaju problema sa egom i sujetom i koji su sigurni u sebe, verovatno ce ih ignorisati, a ovi slabi koji se dure, zvace domacina da ih zastiti ili ce pobeci kuci.
Ako ih domacin ne zastiti, nemaju prava da se dure i pozivaju na pravlinik, vec sam rekao ovo je privatan forum, pravilnik ne vazi isto za sve clanove i ne znam zasto to nekome smeta.


Jadan ces ti biti domacin ako to ikada budes.
Tvoja shvatanja me odbijaju od bilo kakve dalje diskusije sa tobom.
Ako imas nesto da kazes na temu opcije REPORT POST - izvoli! Ako ne, produzi. (Mislim da je to tvoje shvatanje, kako ti vidis kako je to biti domacin. A ovo je tema koju sam pokrenuo, ti si dosao... i kako se ponasas? Razmisli )
Ego i sujeta nemaju veze, tu su pravila u pitanju i JEDNI TE ISTI koji ih konstanto krse.
Takve treba odmah saseci. Evo jedan lik ima tek manje od sto poruka i vec je izvredjao dovoljno ljudi da bi se malo razmislilo o sedmodnevnom hladjenju (ban na sedam dana / uvedite i ovo molim vas).

Citat:
Srđan Pavlović

Naravno, slazem se. Samo sam ti skrenuo paznju da za delove foruma koje
moderisem uvek mozes, kao i bilo ko drugi od korisnika, da mi skrenes
paznju na nesto sto smatras uvredom, konkretan post, (na PP) i odmah cu pogledati
i reagovati adekvatno kao za post koji si linkovao ovde. Ne mogu bas sve da stignem da
citam po MZ, nesto i promakne, tamo se puno pise pa je od pomoci ponekad skrenuti paznju.

Posto je ona uvreda bila na MZ-u.

Zato i stoji u pravilniku MZ-a da se prvo obrati moderatorima na PP,
pa tek ako to ne urodi plodom da se ovde "kuka" na predlozima i pitanjima.

Tu promenu (u pravilnik) sam i uveo (uz pristanak es-tima) iz razloga sto smatram da se
vecina nesporazuma moze resiti u kontaktu sa moderatorima preko PP-a, pa
tek ako to ne urodi plodom, onda otvarati teme ovde, tj. ako se sa moderatorom ne moze resiti iz nekog razloga.

Za pajaja-u ne znam, ja nisam dobio nista na PP, da jesam reagovao bih kao i uvek.

Pozdrav.

Inace, slazem se da bi opcija "report post" bila korisna za moderatore.
Recimo da kad neko klikne na nju, moderator tog foruma dobije PP sa
onim ko je prijavio i postom koji je prijavljen.

Isto tako, svaki korisnik u bazi bi mogao da ima opciju za iskljucenje i ukljucenje
reporting-a, ako se ispostavi da ga neko koristi neprimereno, da mu se ukine ta opcija u profilu.
(jer vec vidim da bi bilo onih koji bi reportovali tako iz zezanja, zlobe, ili nekog drugog levog razloga)


Pajaja? Ne znam zasto pominjes njega.
Elem, drago mi je da se slazemo da je opcija report post dobro resenje za sve korisnike foruma.
Na taj nacin ne samo da bi se brze i efikasnije brisale uvredljive i besmislene poruke koje nista ne znace forumu, koje su samo
prepucavanje (poput pitikovskog) vec bi se mogla skupiti i evidencija o tome ko najcesce krsi pravila, cije se poruke najvise brisu. I zasto.

E sad, ako zelite poboljsanje foruma, razmislite jos jednom molim vas o toj opciji.

[ Srđan Pavlović @ 20.06.2010. 23:12 ] @
Citat:
Pajaja? Ne znam zasto pominjes njega.


Pa on je, zajedno sa mnom, moderator na MZ-u, odakle je reportovan uvredljiv post.

Znaci ako te neko tamo vredja, a njemu ili meni to promakne,
slobodno posalji PP nekome od nas dvojice, svejedno, pa ako mislis da
neko od nas tamo nije resio situaciju ispravno, onda tek otvaras temu na Predlozima i Pitanjima.

Tako stoji i u pravilniku MZ-a.
[ Marenović Slaviša @ 20.06.2010. 23:17 ] @
U redu, ali ja sam ipak otvorio ovu temu sa nekom drugom namerom, ne da se zalim na uvrede vec da predlozim poboljsanje foruma.
Bilo bi mi drago da ovo uzmete za ozbiljno i razmislite o implementaciji resenja koje pominjem.

[ pitikovski @ 21.06.2010. 02:07 ] @
Aha ovo je tvoja tema i ti si domacin, ok....ali nije tvoj forum tako da mozes da mi kazes da produzim dalje, ali samo da kazes i nista vise.

A i evo zasto sam ti upao na temu u kojoj si ti domacin:


Citat:
Pa iz tela poruke ces videti je li uvredljiva ili nije.

Dakle, sta je problem da li da se impementira?
Nema se volje? Ne zelite pobosljanje?

ebiga brate....

Onda neka nam razni korisnici kucaju ovakve poruke:

Re: Zasto Srbija cuti o zagadjenju od NATO bombardovanja? pre 1h 18min

Citat:
Marenović Slaviša: Bitno je da ti znas, svi ostali ne znaju nista.
Ko sisa Vecernje, ko sisa sve....

Lesli ce nama da kaze istinu.

O Lesli, ukazi nam se i kazi nam Istinu.....
_______________________________________

Evo. Svi patriote na svetu u svim zemljama su obicni ovnari i sve sto oni kazu o bilo cemu je jedno obicno anje. Ili vako. Svi patriote na svetu u svim zemljama najvise vole da prebrojavaju mrtve i obogaljene sunarodnike da bi tako merili ćune sa drugim patriotama iz drugih zemalja takmiceci se ko ima vise mrtvih i obogaljenih sunarodnika. Zato patriote vole samo svoje mrtve i obogaljene sunarodnike, a zivi ih ne zanimaju. Cim cujem rec patriotizam ja se odmah uhvatim za... pa prvo za novcanik, a onda i za nesto drugo. Jel valjaju istine?


O kakvoj uvredi ti ovde pises ? Ovde je jedino povredjen tvoj ego i tvoja sujeta, jer ti se ne svidja odgovor.
Mozda te pogodila istina, pa si se nasao uvredjen i iznenadjen
[ Milos911 @ 21.06.2010. 09:38 ] @
Da se opet umesam: Slavisa je potpuno nebitan u ovoj prici, i ovo sto predlaze (nebitno zasto predlaze) je odlicna ideja. Realno bilo bi super da postoji ova opcija, administracija ne moze da postigne da obrise sve odmah. Eto bila je skoro neka tema sa linkom do nekog sajta za prevaru (tipa ulozi 200e dobices 1000e) koja je ostala 4-5 sati neobrisana. Znam da nije nesto preterano dugo, ali mozda bi sa onom opcijom bila ranije primecena i obrisana.
Kad je uvedeno ono glupo ocenjivanje poruka, ne vidim zasto je problem dodati dugmence za prijavljivanje poruke (moze da se stavi mali x pored ocenjivanja).
[ flighter_022 @ 21.06.2010. 10:14 ] @
Bila bi veoma korisna opcija koja bi dosta olaksala administraciju. Mislim da ne bi bio nikakav problem bespotrebnio prijavljivanje, jer bi neko ko bez pravog razloga prijavi svakako bio opomenut, pa bi se takvo ponasanje brzo izfiltriralo. Sa duge strane, ako recimo prekontrolisme postove u forumu koji vodim, a to recimo radim jednom u 24 sata ili tako nekako, moze da se potkrade nesto, ili nezeljen post da ostane predugo vidljiv. Posto mi je posao delimicno vezan za internet, mail sa obavestenjem o prijavi bih dobio odmah, i reagovao tokom sledecih nekoliko minuta, sto je verujem vise nego zadovoljavajuce vreme reakcije.

Sto se izvedbe tice, to ce neko drugi morati da odradi... ako ima vremena :)
[ vilil1 @ 21.06.2010. 14:24 ] @
@Srđan Pavlović

Svrati malo na UMZ. Tamo je katastrofa. Svaku temu koja se pokrene zatrpavaju besmislenim porukama 2-3 trolla. Sada vidim da dobijaju i pojacanje. Ali, ono najvaznije, kolicina uvreda koja se tamo napise od strane svih je nepojmljiva, i zaista je krajnje vreme da se nesto preduzme. Ili jednostavno ukinite taj forum ako niko ne zeli da moderise. Ono je prevazislo sve moguce granice.
[ pitikovski @ 21.06.2010. 14:42 ] @
Ma zezaju se ljudi, nemojte da ste na kraj srca, ipak je to UMZ. Sprdacina obicna, niko nikog ne vredja.
[ maksvel @ 21.06.2010. 15:06 ] @
Meni sve više liči na klub pesnika slobodnog stiha...
A ima i pesama u prozi