[ zdinki @ 19.05.2010. 00:20 ] @
Pozdrav svima! Imam radius server koji je podignut na linuxu (free radius) i u hph napravljen admin panel za administraciju i registraciju korisnika. Takodje je podignut i hotspot i napravljeni su razni profili (sa paketima) koje korisnici dobijaju pri registraciji. E sad kada se korisnik registruje svi podaci se smestaju u mysql bazu na tom radius serveru (linux), i ja ima onda pre aktivacije dodelim paket za koji se opredele (a to je jedan od profila u samim hotspot podesavanjima na mikrotiku). E sad sta me interesuje... Da li je moguce podesiti da se koristi user manager umesto mog hph admin panela za administraciju, i da ja putem user managera unosim korisnike, a da se oni cuvaju na tom mom linux radius serveru i da se odatle iscitavaju pri zahtevu za logovanje korisnika? Da li mogu onda User manager da korisim za administraciju i statistiku oko korisnika, i da im putem njga menjam pakete?

Hvala svima unapred!!
[ Predrag Supurovic @ 19.05.2010. 02:12 ] @
Ne. User manager je interno resenje Mikrotika koje se ne moze povezivati sa eksternim radius serverom.
[ zdinki @ 19.05.2010. 08:54 ] @
E, to me je interesovalo. Hvala ti mnogo. Imam jos par pitanja vezanih za sam User Manager. Umem da ga podesim i povezem sa hotspotom, nego ga nisam bas mnogo cackao :). Interesuje me da li sa njim mogu da ogranicim da jedan user pri logovanju moze da pristupa lokalu i internetu sa razlicitim paketima (brzinama), jer mi je sad tako namesteno , pa mi se u simple queqe pojave dva pravila net i lokal za jendog korisnika? I da li sa njim moze da se napravi vremensko ogranicenje da korisnik moze da se loguje mesec dana i onda da mu ne prihvata user i pass, dok ga ponovo ne aktiviram. Eto to je je za sada sve :)

Hvala!!
[ Kolins Balaban @ 19.05.2010. 10:56 ] @
ne moze, zato sto ne mozes stimati dst-address u UM-u. Mozda nekad dodaju taj feature....
[ zdinki @ 19.05.2010. 11:44 ] @
Znaci user manager moze samo da ogranici korisnika na zadatu brzinu up i down loada, onda ogranicenje po potrosnji i vremensko ogranicenje?
[ Kolins Balaban @ 19.05.2010. 14:21 ] @
a da pokusas naci sam neke odgovore ovdje: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:User_Manager#Introduction
[ zdinki @ 19.05.2010. 18:20 ] @
Hvala svima, sredio sam sve :)
[ jasambradonja @ 15.06.2010. 11:40 ] @
Kako ako nije tajna??



pozz
[ zdinki @ 17.06.2010. 22:53 ] @
Pa sve sam procitao u manuelu i tako podesio i radi.
[ BigFoot @ 18.06.2010. 12:59 ] @
Kako su neki odgovori opisni i od pomoći svima na forumu...
[ tarla @ 18.06.2010. 21:51 ] @
Citat:
zdinki: Pa sve sam procitao u manuelu i tako podesio i radi.


Šta ima detaljnije od ovoga.-.. Pravac manual ... Neko ga je napisao sa svrhom...
[ flighter_022 @ 17.07.2010. 18:58 ] @
If nothing else works... check the manual ;)
[ Pet@r789 @ 26.04.2011. 16:02 ] @
pozdrav,
pokusavam da povezem user manager sa hotspot-om. e sad, sve je ok dok ne dodje vreme da se korisnik ugasi. tj, u profiles podesim validity period na 5 minuta, ali internet nastavi da radi i posle toga. trazio sam manual, ali ne postoji za verziju od 4 pa nadalje (konkretno deo profiles na wiki-ju je izbrisan)
pa ako neko ima iskustva...
hvala