[ miki987 @ 19.05.2010. 20:55 ] @
pokusavam da nadjem resenje za sledece ali mi ne uspeva.
Na Form_load imam ucitavanje itema u combo
Na Combo1_clicki Combo1_change imam dogadjaj izvlacenje iz baze i prikazivanje u textbox-ove
Sve to lepo radi, medjutim:

Kada se radi Form_load po defaultu mi ne prikaze PRVO pocetno stanje vec moram da rucno kliknem na PRVI item da bi se rezultati prikazali u textboxove


Code:
Private Sub Form_Load()
combo1_popunjavanje
End Sub

Code:
Sub combo1_popunjavanje()
Dim SQL As String
Dim BrojacArtikala As Long
openconn
SQL = "SELECT * FROM baza_imenika ORDER BY redni_broj DESC;"
Set rs = conn.Execute(SQL)...

Code:

Private Sub Combo1_Click()
    combo1_klik
End Sub
Private Sub Combo1_Change()
    combo1_klik
    Combo1.SetFocus
End Sub

Code:
Sub combo1_klik()
On Error Resume Next
Dim SQL As String
    openconn
    SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"
    Set rs = conn.Execute(SQL)
    If rs.EOF Then

    closeconn
    Exit Sub
    End If
    Do Until rs.EOF
        Smaticni = rs.Fields.Item(0)
        Spib = rs.Fields.Item(4)
        Smobilni = rs.Fields.Item(5)
        Sposao = rs.Fields.Item(5)
        Sfax = rs.Fields.Item(6)
        Semail = rs.Fields.Item(7)
        
        Text3.Text = Smaticni
        Text4.Text = Spib
        Text5.Text = Smobilni
        Text6.Text = Sposao
        Text7.Text = Sfax
        Text8.Text = Semail ...
        
[ Shadowed @ 19.05.2010. 22:37 ] @
Zar ne mozes u form_load eventu da selektujes prvi item nakon popunjavanja combobox-a?
[ miki987 @ 20.05.2010. 01:29 ] @
mogu ja njega da selektujem ali mi treba nesto sto ce da ga "okine" odnosno da potvrdi kao "enter"
meni se u comboou prvi item pojavi ali textboxove ne napuni podacima sve dok ne kliknem na padajuci meni i izaberem taj prvi item ili neki drugi nebitno, dakle sve sto hocu je da mi napuni texboxobe na osnovu upita iz comboa ali ne na klik nego na Form_Load!?
[ 3way @ 20.05.2010. 01:35 ] @
Pa napravi neku funkciju koja ce da uzme podatak tog elementa i potrazi podatke po bazi...
To posle mozes da iskoristis na vise nacina. Npr, kada promenis podatke, a on odma' lepo ucita te promenjene.
[ miki987 @ 20.05.2010. 01:46 ] @
e to sam i uradio, klik na listview, on odatle pokupi ime kupca, prikaze ga u combo a cim se pojavi u combo combo treba da izvrsi upiti napuni textbooxove, ne znam vise kako citav dan a i noc se ...sa tim, a problem je sto ne znam kako da kombo potovrdi daj zapis sto se sa lisview-a prebaci u njega
[ 3way @ 20.05.2010. 01:56 ] @
Ne znam sta radis i kako radis (a i da znam nista mi ne vredi :) )...ranije sam isto to radio u nekom drugom programskom okruzenju i imao isti problem, a resio sam ga bas tako kako sam rekao.
Napravio sam funkciju koja se zove recimo Popuni-polja. I onda je to radilo otprilike ovako

1. Ucitaj formu
2. Selektuj prvi (ili nulti) element
3. Procitaj sta pise u njemu
4. Daj to sto pise funkciji Popuni-polja

I onda na sve klikove ku*ce i palce sam pozivao tu funkciju koja je lepo citala sta treba...
Zato kazem...ne znam kako to tvoje radi...ja sam u samom combou imao ID elementa, pa sam lako trazio po bazi.

Probaj za pocetak samo na load da iscitas sta pise u tom elementu. Tj. da li se to uopste vidi (osim sto je vizuelno prikazano). Znaci mislim da 'text' ili 'value' property ili kako se vec zove....
[ miki987 @ 20.05.2010. 02:19 ] @
evo pogledaj
[ 3way @ 20.05.2010. 02:55 ] @
Rekoh, radio sam u drugom okruzenju, tako da nema mnogo vajde od gledanja.
Ja mogu da ti pomognem idejom...a sad, kako to realizovati to je na tebi i eventualno nekom drugom ko ima vise iskustva sa VB.
[ miki987 @ 21.05.2010. 09:05 ] @
ja i dalje nemam resenje, moze li neko da mi pomogne
[ Shadowed @ 21.05.2010. 12:11 ] @
Ono sto sam ti rekao i posle toga samo pozovi combo1_klik.
[ SpizaGenije @ 21.05.2010. 13:29 ] @
Nisam za svojim računarom, pa ne mogu da vidim čitav problem kako treba... kôd sam čitao preko notepada...

ali zašto ne bi u form_load pozvao i combo1_klik (ono što ti je shadowed rekao)!

npr...
Code:

Private Sub Form_Load()
      combo1_popunjavanje
      combo1_klik
End Sub


jer na combo1_klik ti pozivaš

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"


pošto će ti combo1.text biti prazan pri učitavanju forma (form1_load) VB će ti praktično pozvati sledeće:

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"   ''// combo1.text ti je = ""

''// što će reći da ti poziva
SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj= " "

''// tako da će ti selektovati sve (bez uslova)

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika



isti ti je Q*ac pozivao na text1_change
ili combo1_change... (ili click) !
i u jednom i u drugom slučaju, ako su objekti prazni iz baze se izvlači sve bez uslova...


samo u

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj='" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"


umesto znaka jednakosti (=), stavi LIKE... nekada i to zna da pravi problem...5% slučajeva (ako radiš sa stringom), ali pravi... :)

tj.

Code:

SQL = "SELECT * FROM baza_imenika WHERE maticni_broj LIKE '" & Combo1.ItemData(Combo1.ListIndex) & "'"
[ Marko_L @ 21.05.2010. 13:31 ] @
Dodaj na kraju procedure combo1_popunjavanje sledeću liniju
Code:
If Combo1.ListCount > 0 Then Combo1.ListIndex = 0

i rešio si problem.
[ miki987 @ 23.05.2010. 21:37 ] @
mislim da je ovako lakse ako zelite da mi pomognete. molim vas pogledajte jer ja drugacije ne znam kako da vam obkjasnim. zelim da se na listview2_dblclick to ime kupca pojavi u combou i istovremeno prikazu podaci koji se vuku isto iz baze ali na osnovu upita iz comboa (bas kao i na jesnotavni klik direktno na combo)