[ Sloba96 @ 21.05.2010. 17:50 ] @
imam jedno pitanje vezano za dugme..ustvari ima veze sa dugmicima al ne radi se o command button-u... nego u photoshopu napravim sliku koja ce da mi sluzi kao dugme i napravim jos jednu sliku koja ce da bude za mousemove...i kad predjem misem da se promeni slika al ne ono klasicno samo se pojavi druga slika nego da se polako menja kao sto je npr. uradjeno na Operi za one dugmice Home Refresh Back i ostalo...sad me zanima da li se to radi kodom ili se pravi vise slika?
hvala unapred...
[ t.marko016 @ 21.05.2010. 22:43 ] @
Da ne moze kodom photoshop ne bi postojao :D.

Salim se verovatno je komplikovano, sta te kosta napravis nekoliko slika i tajmerom menjas.
[ t.marko016 @ 22.05.2010. 00:50 ] @
Znas sta je zanimjivo, to mi sad pade na pamet pa reko da podelim, napravis sve normalno dugme kao i obicno.
I samo napravis da Caption ima Fade efekat tj. da se postepeno pali i gasi kad predjes mise, to barem nije problem.
[ Sloba96 @ 22.05.2010. 15:59 ] @
nisam pokusavao to da caption ima fade nego sam napravio da command button-u postepeno menja boju...nije to ono sto sam trazio ali nema veze moze i ovo da posluzi...

Code:
Private i As Long
Private lDirection As Long
Private blnAnimation As Boolean
Private Sub Command1_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
blnAnimation = True
lDirection = 3
End Sub
Private Sub Timer1_Timer()
If blnAnimation = True Then
    i = i + lDirection
        
        If i < 0 Then
            i = 0
            blnAnimation = False
        End If
        
        If i > 300 Then
            i = 300
            blnAnimation = False
        End If
    
    Command1.BackColor = RGB(255, i, i)
End If
End Sub

Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
blnAnimation = True
lDirection = -5
End Sub
[ miki987 @ 23.05.2010. 23:34 ] @
evo ti ovako jednostavnije. ja sam bzvz uradio animaciju a ti se bakci sa fleshom pa radi sta ti odgovara ako zapravo moze uopste da ti pomogne ova varijanta
test i test2 stavljas u C:/
za interakciju i vezivanju sa flashom... citaj na ovom linku
http://www.kirupa.com/forum/showthread.php?t=93834
[ t.marko016 @ 24.05.2010. 22:53 ] @
Zasto komplikovati flash animacijama, nije to nesto zahtevno pa da olaksavas sebi.

Uradis dve tri lepe slikice u photoshop i eto dugme prva liga.

Mada je dosta sporo ocitavanje tih slika moram da odvojim malo vreme da nadjem ili da probam da napravim neku optimiziraniju kontrolu
za brze menjanje slika a ako ne uspem bacam se na crtanje dugmeta u VB-u.

Eto dobrog predloga, svako ko misli da moze da doprinese toj optimizaciji neka "progovori", neka da ideju.

Pozdrav
[ Sloba96 @ 25.05.2010. 15:06 ] @
pa sto da load-ujem slike iz nekog foldera i jos da mi koci kad se menjaju kad mogu da sve te slike koje mi trebaju da stavim na form u image1 image2 i image3
i naprimer posle samo ide

Code:
Private Sub Form_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
imgButton.Picture = Image1.Picture
End Sub
Private Sub imgButton_MouseMove(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
imgButton.Picture = Image2.Picture
End Sub
Private Sub imgButton_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
imgButton.Picture = Image3.Picture
End Sub

i sad ja hocu da se slike menjaju sa fade efektom al mi ne ide...
[ t.marko016 @ 25.05.2010. 21:49 ] @
Pa ne load-ujem ja slike iz foldera vec bas kao ti i ne radi sjajno.
[ Sloba96 @ 26.05.2010. 13:40 ] @
brate ne vidim u cemu je problem evo meni radi bez ikakvih bagova...evo okacio sam...
nisam se toliko bavio da slike lepo izgledaju(jer sam napravio jednu gresku na prvoj slici lako ces uociti) vec samo za primer..
[ t.marko016 @ 26.05.2010. 20:59 ] @
Kad vise puta provuces misa al brzo ono izgleda kao da treperi, e to mi se ne svidja.