[ jole-011 @ 17.01.2004. 16:19 ] @
Imam leadtek 2000xp deluxe tv\fm kartu.Inace instaliran mi je milenijum sistem.
Sve sam super instalirao i mogu da gledam tv i slusam radio ali kad treba da snimam izbaci mi Fail to use codec:MPEG-2 Codec zatim kad stisnem OK ispise Cannot capture video stream .Error Code=0x1001 zatim nastavi sa tv programom ali otvori jedan mali prozor Active Movie Window koji je crn,nema nista na njemu.
Sta da radim ?UNAPRED HVALA
[ SoulFly @ 17.01.2004. 19:15 ] @
ovo ne znam koliko ima veze sa tvojim problemom sa TV karticom, ali brate zameni taj milenium pa ko to josh koristi...najuzhasniji sistem
kakvu mashinu imash?
daj nabaci ako mozhesh XP ili 2000
ili ako bash morash win98se
[ jole-011 @ 18.01.2004. 09:16 ] @
Znam da je milenijum s***** ali ima li pomoci za mene?Moze li se to srediti?
Unapred hvala
[ Bartman @ 18.01.2004. 13:44 ] @
Ja imam Windows XP Professional Service pack 1, i doticnu kartu, i sve radi OK !!!
Za Windows Milenijum ne znam ko se do sada nije zalio na njega. Moj savet : promeni OS .
[ nerevar @ 18.01.2004. 16:48 ] @
Moze li mi neko pomoći? Imam problem sa istom kartom! Slika sa tv tunera je plava tj. ne moze prikazati crvene tonove a u video settings klizač hue kojim bi se trebalo podesiti ne radi! Skinuo sam nove drajvere i nema efekta.
[ jole-011 @ 18.01.2004. 18:38 ] @
Reci mi gde si skinuo nove drajvere?Daj mi link pa da probam i ja jer dosta njih mi je reklo da drajveri koji idu uz hardver nekad su neodgovarajuci pa mora da se skinu novi novijeg datuma.Jos mi je to ostalo da probam
[ jole-011 @ 19.01.2004. 13:26 ] @
Evo i kolega sa posla kupio leadtek 2000xp deluxe tv/fm kartu i ima xp operativni sistem pa mu se isto desava kao kod mene,ne radi daljinski nece da snima a moze da gleda tv i da slusa radio.Recite mi gde imaju ti noviji drajveri da skinem da probam.Skoro sam cuo da su ljudi uzimali novije graficke karte a da drajveri koje su dobijali uz njih bili stari pa su im se igrice "kocile" sve dok nisu skinuli sa neta novijeg datuma drajvere.Verovatno je ista fora i sa tv/fm kartom,nema odgovarajuce drajvere.
[ nerevar @ 20.01.2004. 18:33 ] @
http://www.leadtek.com.tw/support/list_driver.asp
jel ovaj moj problem moze biti do karte da je menjam jer je pod garancijom ili da probam sa novim softverom?
[ jole-011 @ 21.01.2004. 13:50 ] @
Super ako imas garanciju,ja nemam.Probaj da je vratis sta te kosta,ne mozes nista da izgubis.
[ jole-011 @ 25.01.2004. 16:08 ] @
Ljudi zna li neko jos nesto u vezi sa ovom fm/tv kartom?
[ vpantic @ 21.02.2004. 01:07 ] @
Sasvim dobra tv/fm karta
Stavi XP i bice sve OK.Pa dobro ne baš sve.Naime,ja još nisam uspeo da snimim bilo kakav zvuk pa ako neko ima ima rešenje...Ovo mi je bitno...
Pod Win 2000 daljinski ne postoji,sve ostalo valja...osim gore narečenog zvuka...
Od drajvera na njihovom sajtu slaba vajda
[ jole-011 @ 21.02.2004. 15:50 ] @
Poslao sam mail proizvodacu i evo sta su mi odgovorili.
Hi,
We suggest you need reinstall the tv card in another slot by manually to try.
We support some solution for you to reinstall by manuallyPlease follow it then check everything)

After install DirectX 9.0b
http://www.microsoft.com/windows/directx/default.aspx

1. You could download the latest driver and PVR AP with the address ( Download the latest driver & PVR AP )
http://www.leadtek.com.tw/support/download.asp?pronameid=82
2. We suggest you need reinstall the TV2000 XP card.
Before you reinstall the latest driver, please to confirm you had remove all of the old driver and applications ( WinFast PVR ).
(After you removed WinFast PVR, you can delete the old directory of the old WinFast PVR from \program files\winfast)
3. You could trid to update your motherboard and VGA's chipset driver to the latest version.

After installation, Please check the 4 devices in the "Device Manager" are working perfect.
WinFast TV2000 XP WDM Audio Capture
WinFast TV2000 XP WDM Crossbar
WinFast TV2000 XP WDM TVTuner
WinFast TV2000 XP WDM Video Capture
After installation, then install the WinFast PVR


Best regards,
Marketing Department, Leadtek Research Inc.

E-Mail: service <mailto:[email protected]> @leadtek.com.tw
<http://www.leadtek.com.tw/ <http://www.leadtek.com.tw/> >
<ftp://ftp.leadtek.com.tw/ <ftp://ftp.leadtek.com.tw/> >

TEL: +886 (0)2 8226 5800
FAX: +886 (0)2 8226 5801
18F, 166, Chien Yi Road, Chung Ho City,
Taipei County, Taiwan (235), R. O. C.

Certified under ISO-9001. We make Dreams a Reality !!! B

[ jole-011 @ 30.06.2004. 14:58 ] @
Ima li resenja za ovu kartu?Probao sam sve osim menjanja operativnog sistema.
Drajveri za skidanje sa njihovog sajta nema jer ne moze da se skine.
[ blaza @ 30.06.2004. 15:14 ] @
@jole-011
Najnovije drajvere i softver za Leadtek TV 2000 XP Deluxe mozes naci ovde..
[ chokky @ 27.07.2004. 12:05 ] @
Evo i ja da se malo nadogradim u vezi problema sa ovom TV karticom - ja imam problema (verovatno) sa drajverima. Instalacija je prosla bez problema, ali kad sam hteo da pustim TV mod, program se jednostavno blokirao ("Not responding")!. Posle izvesnog vremena (od jedno trecine tuceta sati) provalim da ako od ona 4 drajvera koja se instaliraju, disable-ujem samo drajver za TV Tuner, sve lepo proradi!!!!! Totalno van logike. Tada se pojavi onaj crveni krstic preko tog drajvera. E sad finale - posto me nervira da mi Device manager prijavljuje stalno taj crveni krstic preko tog drajvera, ja probam kao da ga updatu-jem i to sa nekim starim drajverima od neke totalno leve TV kartice koju sam imao pre ove (kao neki "Brooktree Fusion/ Video Capture device" jos is '98 godine) , on to prihvati, skine crveni krstic i opet sve proradi kako treba!!!! Totalno ludilo!! Drajveri koje sam instalirao su inace najnoviji sa Leadtek-ovog sajta!!. Inace ovi problemi su na W98, na XP sve lepo radi! Dakle, problem sam resio na totalno bezvezan nacin, sve lepo radi, veoma sam zadovoljan karticom, ali me zanima sta se to desava, tj da li je neko imao problema sa tim TV tuner drajverom i da li je ga je mozda resio na neki elegantniji nacin ( ovo moje je vise primenom grube sile!).
Pozdav svima!
[ BillyTheKid_79 @ 19.03.2005. 00:32 ] @
Kako ste resili problem snimanja "sa tonom".
Vidim da je zastarela tema ali sta cu....
Problem je sa ovim Leadtek 2000 Xp Expert kad pustim ono sto sam snimao nema tona!!
A nista ne prijavljuje u Device i svi driveri su mi updetovani.
Ako je neko resio problem,neka javi !
Poz.
[ BillyTheKid_79 @ 19.03.2005. 02:27 ] @

audio recording line -stereo mix!

i to je to!
[ duskooo @ 19.03.2005. 14:25 ] @
a) Problem sa snimanjem u MPEG2: TV karta koristi kodeke koji su instalirani na sistemu (nezavisno od drajvera i softvera za istu). Ja bih instalirao neki novi Codec pack, npr K-lite
b) Drajveri za TV karte se drastično razlikuju u zavisnosti od toga da li su za Win98 ili WinXP. Ovo je posledica razlike u konstrukciji operativnog sistema. Drajveri za Win98 provereno ne rade na XP-u, dok obrnuto nisam pokušavao, ali je verovatno ista situacija.
c) Problemi sa snimanjem zvuka se najčešće rešavaju podešavanjem miksera (programa za kontrolu zvučne karte) i pravilnim izborom izvora zvuka.
[ bmarkiol @ 31.03.2005. 20:18 ] @
imam navedenu (deluxe) karticu, i problem je što kad snima filmod 1.5 sati zauzme 4GB prostora!?!
Zanima me moželi se nači za tu karticu neki novi program, da ima bolje mogučnosti
Što se tiče teleteksta- kali je stvar u software-u ili hardware-u?
I ne mogu koristiti daljinski - sve je pospajano i instalirano - 100 puta provjereno
[ BillyTheKid_79 @ 31.03.2005. 20:58 ] @
Citat:
bmarkiol: imam navedenu (deluxe) karticu, i problem je što kad snima filmod 1.5 sati zauzme 4GB prostora!?!


zato sto on snima u Mpeg2
zanci treba ti konvertor iz mpeg2 u divx
najbolji i najlaksi za koriscenje(3 klika) je autogordianknot(zadnja ver 1.95)
skini ga sa neta!
Provereno radi radnju (smanjuje ga vise puta-ti biras) sve zavisi sta hoces!
[ Tosaxxx @ 01.04.2005. 14:32 ] @
Da ne komplikujes, nadji neki mega kodec pack... Npr. Gordian knot, K-lite (koji i ja koristim) i resices problem bmarkiol... A daljinski ti mozda u opste i ne radi...

Sto se tice zvuka idi u opcije i malo eksperimentisi sa line in, line out, stere mix i ostalo... Moras da pogodis pravu kombinaciju...

Mislim da program koji stize uz karticu ne moze da se zameni nekim drugim za pustanje, jedino da skines noviju verziju ako postoji...
[ the.kum @ 02.04.2005. 17:00 ] @
Citat:
bmarkiol: imam navedenu (deluxe) karticu, i problem je što kad snima filmod 1.5 sati zauzme 4GB prostora!?!
Zanima me moželi se nači za tu karticu neki novi program, da ima bolje mogučnosti

Pa vec si to pitao u ovojtemi a ja sam napisao detaljno uputstvo kako da se snima u DivX. Dakle to ti je zbog male kompresije, a ako snimas u DivX direktno zauzimace mnogo manje prostora.
[ Gugliša @ 04.03.2006. 22:02 ] @
Zastarela je tema, ali ako neko zna neka pomogne.

Imam Expert karticu i Win98, kako da nateram daljinski da proradi ?
[ bmarkiol @ 04.03.2006. 22:20 ] @
Probaj promjeniti baterije. Ozbiljno! I kod mene su bile nekorištene baterije i sve ostalo i daljinski nije radio, ja otišao i kupio nove baterije, ubacio ih, i radi.
[ jole-011 @ 05.03.2006. 13:06 ] @
Evo sta sam ja konacno uradio po tom pitanju.Instalirao sam XP sa servis pakom 2 i sad radi normalno.Snima super a daljinski jedino moze da radi ako se tv/fm karta dize u start up-u.Da se ikonica nalazi u donjem desnom uglu.Imam k lite codek pack.
Nadam se ce nekome pomoci.Audio out mi je na line in a audio record je ma audio mix.
[ Horvat I @ 05.03.2006. 15:07 ] @
Skini nove drajvere i softver sa maticnog sajta kartica ce ti se preporoditi!!!