[ BLACK_SWORD @ 22.05.2010. 17:44 ] @
Pozdrav,

moželi mi neko reči na koji se način napravi da korisnik može sakriti e mail adresu a da može i ostaviti vidljivu svima?

dali je to dobro uraditi da u mysql bazu napravim nešto kao
Code:
`sakrij_email` enum('skriveno', ' ') NOT NULL,


sad da stavim checkbox na stranici i kad korisnik potvrdi checkbox da mu bude skriven email?

Ili postoji neki bolji način?

A čito sam još na nekim forumima da se može u bazu staviti kao tip boolean, e sad možeteli mi reći kako da to u bazi stavim kao boolean još nisam nikad probo taj tip? I jel boolean u bazi piše bool

HVALA na pomoći!
[ Milos911 @ 22.05.2010. 18:07 ] @
U bazi napravis kolonu "visible_email". Ako korisnik izabere da mu email bude sakriven upises u tu kolonu 0 u suprotnom napises 1.
Onda izvuces to iz baze i na pises:
Code:
if ($visible_email == 0)
   {
    echo "sakriven email";
   }
else
   {
    echo "$email"l
   };

Savet: Prekini da ucis php na ovaj nacin. Gore sam ti napisao najjednostavnije resenje, 99% sam siguran da neces znati da ga upotrebis u svojoj skripti.
najbolje ti je kreni od nule, napisi neku najprostiju knjigu gostiju, sa upisivanjem novih poruka, i opcijom da administracija moze da obrise poruke recimo. Cisto da naucis osnove. Videces kako ce ti kasnije sve biti lakse.
[ Tudfa @ 22.05.2010. 18:07 ] @
Napravis u bazi jedno polje tipa boolean (tinyint(1)) i tu cuvas vrednost 0 ili 1.

Edit: Pretece me Milos

ps. i slazem se sa njegovim savetom.

[ BLACK_SWORD @ 22.05.2010. 18:17 ] @
ma znam ja to odraditi u php, već netnam kako u bazi napraviti polje boolean, ako ko može mi reći kako da to napravim?
[ Tudfa @ 22.05.2010. 19:46 ] @
Vala stvarno ne znam sta odgovoriti na ovakvo pitanje...

:)

Msm nemoj pogresno da me pogresno shvatis, al kako kreirati polje boolean ? :)
[ BLACK_SWORD @ 22.05.2010. 20:00 ] @
evo vako sam kreiro

Code:
  `sakrij_email` tinyint(1) NOT NULL default '0',


e sad me zanima dali mi može neki haker da napravi injection na ovom polju, dali trebam stavljati zaštitu od injectiona?

I ako treba dali je dobro nešto vako

Code:
if(in_array($_POST['sakrij_email'],array('1'))){
Upisuje u bazu
}else{
echo'Greška pri skrivanju e-mail adrese!';
}
[ Milos911 @ 23.05.2010. 03:08 ] @
1. Aman covece. MOLIM TE procitaj ono sto se nalazi u linkovima koje su ti ostavili u prethodnim temama kad si pitao za mysql injection.
2.
Citat:
BLACK_SWORD: ma znam ja to odraditi u php

E pa vidis da ne znas:
Code:
if(in_array($_POST['sakrij_email'],array('1'))){
Upisuje u bazu
}else{
echo'Greška pri skrivanju e-mail adrese!';
}

Zasto na ovaj nacin proveravas da li je korisnik izabrao sakrivanje email-a? Zasto uopste koristis in_array() funkciju?
Kakva greska pri skrivanju email adrese? Nikakve greske nema, korisnik je izabrao ono sto ne salje 1 na tvoju stranicu, a to sto ti to nisi ocekivao nije njegov problem nego tvoj.
Evo kako si trebao da napises ono:
Code:

if ($_POST["sakrij_email"] == 1)
   {
    if (mysql_query("insert blablablablabla"))
       {
        echo "uspesno ste sakrili email";
       }
   else
       {
        echo "greska: ".mysql_error();
       };
   }
else
   {
       if (mysql_query("insert blablablablabla"))
       {
        echo "uspesno ste otkrili email";
       }
   else
       {
        echo "greska: ".mysql_error();
       };
   }

Negde sam video da koristis oop, ali sam mislio da ces ovako lakse shvatiti.
____________________________________________________________________________
Inace:
Ocigledno da nisi shvatio ni najosnovnije stvari u php-u. Zato prekini da mucis i sebe i nas, zaboravi na pisanje cms-a i modifikovanje vec gotovog koda. Idi na google i kucaj "php mysql step by step tutorial with examples". Nauci osnove, posle ce ti biti lakse.
A ako zapnes negde ovaj forum je pun ljudi voljnih da pomognu. Ali nema vise mnogo ovakvih budala da ti u 4 ujutru objasnjavaju nesto sto ti ne zelis da shvatis.