[ s4ndclock @ 23.05.2010. 23:31 ] @
Dali postoji u C-u neka funkcija ili neki algoritam koji bi mi brisao ono što piše na terminalu, npr imamo sljedeći program:

Izbornik:
1.stanje racuna
2.Uplata
3.Isplata

...i sada ako korisnik unese broj 1 da se sa terminala izbriše sve odnosno, ovo:

Izbornik:
1.stanje racuna
2.Uplata
3.Isplata

...i da na kraju imamo ispisano samo npr:

Stanje vaseg racuna je 120€.

...Dakle bez ovoga šta se prije dešavalo u izvođenju programa...



I moje drugo pitanje je:

Dali u C-u postoji mogucnost da on pamti neke unesene podatke (nešto tipa bazi podataka):

Recimo, ako ja danas u program unesem da na svom bankovnom racunu imam 100€ i sutra ponovno otvorim program i kazem da hocu dodat jos 50 da mi on
ispiše " na računu imate 150€"


Prvo i drugo pitanje je povezano, odnosno radi se o istom programu, unaprijed puno hvala! pozzz
[ mulaz @ 24.05.2010. 00:24 ] @
za prvo, pogeldaj sta radi clear() (ne znam kako je na windowsima, ali sa ncurses na linuxu moze clear() da se koristi)

za drugo pitanje, naravno da postoji, cak i MySQL mozes da upotrebis, pogledaj malo na mysql.com
ako hoces nesto "lakse" proguglaj malo o sqlite
[ s4ndclock @ 24.05.2010. 08:38 ] @
hvala na odgovoru za prvo pitanje sam našao rješenje to je, "system("cls");" a za drugo mislim znam da je mysql za to ali nije mi jasno kako to točno radi i kako se to može povezati sa C-om ??
[ Mihajlo Cvetanović @ 24.05.2010. 09:13 ] @
Ako nemaš mnogo podataka za čuvanje onda možeš da ih čuvaš i u registry-ju. A možeš i u fajlu, recimo u .ini fajlu.