[ tedi97 @ 24.05.2010. 00:02 ] @
Na SnowLeopardu ne mogu da promenim izgled ikonica ni jednom od dve opcije, prevlacenjem (u gornji levi ugao foldera u Get Info izgledu) niti sa copy paste, kako sam nasao na vise mesta Mac OS Tips & Tricks da to moze.

Kod mene nista od toga ne radi, iscitao poslednja dva sata na ovom forumu, ne nalazim treci nacin...

A ne volim ove jednolicne plave foldere po ekranu , imam lepih ikonica ali dzaba, ne znam kako da ih primenim.

Ako moze savet.
SnowL mi je od danas, na OS X sam bio oko tri godine i to menjao prevlacenjem bez po jada...

[ madamov @ 24.05.2010. 07:45 ] @
Da li radi sa Copy&paste?

Ako ne radi, ja bih proverio kakve su privilegije postavljene na tim folderima kojima želiš da promeniš ikone.

Ako radi sa copy&paste, proveri u kom su formatu fajlovi sa ikonama.
[ tedi97 @ 24.05.2010. 11:14 ] @
Kako rekoh u postu - nece sa copy & paste.

Svi folderi su na Read&Write, a čak ih i otkljucam...

nece paste, neće prevlačenjem...

Ikonice su formata .icns , mada sam nasao kod Mac OS Tips&Tricks da mogu da budu i .png i .ico...neće nikakve :(
[ MacOS @ 24.05.2010. 11:38 ] @
Hm, ne znam, jos uvek sam 10.5 al ajd skini nesto od sledecih programa pa probaj da sa njima promenis ikonu: Viou, Iconographer X, Micon, FolderBrander,
iconXprit... Ili, za pocetak, ako imas neki folder sa custom ikonom, jel mozes da je 'ubijes' u Info panelu sa Cut? Jel makar to radi?
[ tedi97 @ 24.05.2010. 12:09 ] @
Ljubiša, probao , ne radi mi ni Cut u Info prozoru...ni zakljucano ni otkljucano...neverovatno...probacu sa tim programima koje si predlozio, pa javljam...
[ tedi97 @ 24.05.2010. 12:31 ] @
sada sa Folder Brander radi, mogu da im promenim boju i to...može sada i Cut u Info prozoru, može i Paste, ALI, nece da prihvati .icns, .png. ni .ico formate....čudno :I

sličice u prethodnom postu...

[ Dachaz @ 24.05.2010. 13:29 ] @
To što neće .png ni .ico je normalno. Nemoj me držati za reč, ali mislim da .icns možeš samo na neku aplikaciju da zalepiš, a da za foldere moraš imati neki drugi format koji se u img2icns aplikaciji zove "Folder Icon" (a na hardu se reprezentuje kao prazan folder sa skrivenim fajlom ikone).
Tako da - skini img2icns i konvertuj u "Folder Icon".
[ tedi97 @ 24.05.2010. 13:56 ] @
Dačo, spaso si me ! Img2icons rešio problem!

Rade i svi programi koje mi je MacOS, tj. Ljubiša napisao, dobri su, a ovaj Img2icons je bas ono sto mi treba za ove moje šarene ikonice, koje su nepravilnog oblika.

Hvala veliko :):)
[ MacOS @ 24.05.2010. 21:02 ] @
Citat:
Dachaz: To što neće .png ni .ico je normalno. Nemoj me držati za reč, ali mislim da .icns možeš samo na neku aplikaciju da zalepiš, a da za foldere moraš imati neki drugi format koji se u img2icns aplikaciji zove "Folder Icon" (a na hardu se reprezentuje kao prazan folder sa skrivenim fajlom ikone).


Hm, ako je format icns i ako je u Folderu/Desktopu ukljucena opcija Show icon preview videce se 'preview' ikone, isto kao sto bi bilo i za bilo koju sliku u formatu koji se otvara u Preview-u. E sad, ako se baci slika ili icns bez resource-a na Info prozor, dobice se samo default ikona koja pripada toj ekstenziji. Resource snimaju programi za pravljenje ikona ili rucni copy/paste i svejedno je da li je Folder ili File u pitanju.
Kako god, problem je dakle delimicno resen ako i dalje ne radi copy/paste i cudo da se to meni nije desilo jer ovakve probleme samo ja mogu da imam. :)
[ symbian_6p @ 12.09.2010. 21:25 ] @
nije los ni ovaj maleni program ,koji od svake slike jednostavnim prevlacenjem ,pravi ikonicu za Mac....free..
http://osxiconeditor.phatcode.net/Pic2Icon.html
[ tedi97 @ 12.09.2010. 22:09 ] @
meni to ne radi...uputstvo procitano, ali jok...nece...ni sa drug and drop ni sa open..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.09.2010. 22:12 ] @
Ne radi ti program? Probaj img2icns.
[ tedi97 @ 12.09.2010. 22:20 ] @
Hvala.

Img2Icons radi )))

Super je!