[ Tabak @ 17.01.2004. 20:43 ] @
Jako sam sretan posto sam uspeo da nadjem coveka koji mi je isflesovao telefon sa verzije R1L013 (empty board) na verziju R3C002 ( he he ). Sve pogodnosti koje idu uz to su tu.
Najvaznije: Duze traje baterija, slike su umesto 50 - 55 kb puno puno puno manje od 10 - 20 kb, Dosta brzi meni (ogromna prednost), Nema varijacija signala (jedna od najvecih prednosti), Java igre sada rade mnogo "mekse" bez seckanja".
itd.....
Ko je zainteresovan gde i kako moze flashuje telefon nek mi posalje PP posto ne bih da objavljujem na forumu da ne bi bila reklama !!!

Njegoseva 56 (Beograd) Tehnomarketov servis (posto na toj lokaciji je prodaja znaci ne tu nego iza ugla u njihovom servisu) cena 10 eura (ustvari je 450 din ali ja volim da zaokruzim :) I da Marko (hvala na razumevanju) puno ljudi me je kontaktiralo i ja sam svima odgovorio iako mi je vreme jedina stvar koju nemam.
P.S. Neverujem da ce ova reklama smetati zar ne Gojko ?:)

[Ovu poruku je menjao Tabak dana 20.01.2004. u 01:42 GMT]
[ Tabak @ 18.01.2004. 14:22 ] @
Obavezno svi koji su me kontaktirali za flesovanje kada ga urade neka post-uju kako im se svidja nova verzija
[ Huan @ 19.01.2004. 22:26 ] @
Pa ovako kod mene, imao sam R1A verziju, dosta je poboljsana kamera, sa precicama na 1,2,3 i levo i desno za saturation, slike su jasnije i mnogo manje zauzimaju...glasnije su melodije, e za bateriju ne cini mi se da ce duze da mi traje ali videcemo tek je prvi dan i dosta se istrosila...java i gif animacije su dosta brze...I naravno spikerfon koji pusta amr fajlove...sve u svemu zadovoljan sam!!
Zna li neko za precice copy, paste u phonebooku i jos neke ??
[ Marko[VOP] @ 19.01.2004. 23:12 ] @
Pozdrav, isflesovao i ja novu verziju na empty board. Telefon odlicno radi, pogotovo mi se svidja pustanje amr-a preko loudspeeker-a.

Bilo bi od velike pomoci kada bi moderator ili Gojko postavio adresu firme koja radi flesovanje, manje bi ljudi cimali Tabak-a, i manje cekali na njegov odgovor, a zna se koliko dugo se cekao neko ko ovo radi i koliko ljudi ima empty board.

Inace ubacivanje je skoro dzabe, 450 kinti!

Ps:

cut, copy, paste se radi drzanjem * + 1 (cut), 2 (copy), 3 (paste)


Poz
[ legija @ 19.01.2004. 23:45 ] @
Slobodno vi napisite gdje ste odradili telefone.
Ovaj forum upravo i sluzi za razmjenu informacija.
[ Tabak @ 19.01.2004. 23:50 ] @
Eno ja napisao inace da ostali dekoderi ( citaj: ljudi koji se bave dekodiranjem telefona :) znaju da covek koristi naravno SE Fighter.
[ darko @ 20.01.2004. 14:19 ] @
E evo i ja sam to danas uradio i covek mi kaze da sam sesti koji je danas doneo T610. Prvi utisci su: 1. Ne primecujem da je nesto brzi od R1L 2. Slike zauzimaju oko 15-25kb 3. Amr se pusta preko spikerfona 4. Java je mnogo brza. Za sada je to otprilike to. Bas me zanima kako ce baterija da se ponasa. Nisam primetio nikakva poboljsanja sto se kvaliteta slika tice. Ako primetim jos nesto napisacu. A evo i ovu poruku kucam sa T610 Pozdrav.
[ OKAC @ 20.01.2004. 16:43 ] @
Telefon se može flašovati u (TEHNOMARKET-ovom servisu.GORAN,3444-345,Njegoševa 56) lik je kul a cenu ne znam, ja sam za dž. Inače dodao bih još:

1.Kada pustite melodiju, sa + i - sa strane pojačavate i smanjujete melodiju, (ne može da se brise melodija dok svira)
2.Slika je malo čistija i brže se procesira
3.Alarm vibrira
4.Baterija će verovatno trajati nešto duže po nekim parametrima koje sam primetio.
5.Sa Jbenchmarkom pre 270 sada 390

Nego šta se dešava sa najnovijim softverom koja su poboljšanja!!!! POZDRAV!!!
[ Huan @ 21.01.2004. 01:39 ] @
Primetio sam da mi baterija traje krace(1 dan)?! verovali ili ne sad, ne znam zasto...da nema veze sto koristim punjac od t28?! (zvuci glupo al ajde), neko neki predlog...
[ darko @ 21.01.2004. 09:39 ] @
Ja sam ga juce ujutru napunio i evo jos radi a bas sam ga koristio tako da mogu da kazem da je tacno da baterija duze traje...
[ cgmiki @ 21.01.2004. 11:21 ] @
Uradjena nadogradnja u Tehnomarketu i super radi cak postoje i neke dodatne opcije prilikom slanja poruka (da odmah biras odakle da izaberes broj na koji saljes poruku),sve je dosta brze.
[ Gojko Vujovic @ 21.01.2004. 14:40 ] @
Gde se nalazi broj 56? Ulica se zavrsava negde oko 20tog (kod politike), gde se dalje nastavlja?
[ Tabak @ 21.01.2004. 22:05 ] @
Procitao sam da je pametno uraditi master reset posle flesovanja .....
Inace meni baterija traje 3 dana (bez gasenja telefona nocu i uz puno razgovora i koriscenja - prebacivanje tema, midi-ja, slicica itd.)
[ sokko @ 22.01.2004. 15:53 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Gde se nalazi broj 56? Ulica se zavrsava negde oko 20tog (kod politike), gde se dalje nastavlja?



Cini mi se da si otisao na pogresnu stranu. Kod politike se zavrsava Nusiceva a Tabak je rekao da je servis u Njegosevoj. Ta ulice pocinje na Cvetnom Trgu, ide paraleleno Krunskoj(bivsa Proleterskih Brigada, cini mi se) a zavrsava negde kod Kalenic Pijace. Broj 56 je verovatno negde od raskrsnice sa Beogradskom prema Kalenicu.
Poz
[ ddz @ 22.01.2004. 17:16 ] @
Tehnomarket je na uglu Njegoševe i Koče Kapetana (ulaz u sam Tehnomarket je iz Njegoševe, a njihov servis je malo zavučen, vodi se na Njegoševu ali je ulaz iz Koče Kapetana).
[ studiovpc @ 26.01.2004. 12:51 ] @
I ja sam zadovoljan isfleshovao sam tel u Njegosevoj kod onog lika sto ga je Tabak spomenuo, sad imam R3C002 stvarno ima poboljsanja telefon radi brze, slike zauzimaju 4 puta manje mesta, pre slikam 2 slicice i ode 100tinak KB a sad smestim 7-8 slike u tih 100tinak KB, ima nekih inovacija kod slanja poruka, melodije se cuju za nijansu jace (bar u mom slucaju), snimljeni zvuci se cuju jace i to mnogo jace, sve u svemu ima poboljsanja, samo mi ostaje jedno da proverim a to je trajanje baterije, videcu da li drzi duze pa cu da javim, za sada preporuka svima koji imaju "empty board" modele da isfleshuju telefon bice prezadovoljni. Toliko od mene za sada. Pozdrav!
[ Tabak @ 26.01.2004. 21:27 ] @
Tek sto mi naflesovasmo telefone kad ono ne samo da ima R4C nego noooovi R6B004 doduse trenutno samo sa EMEA1 (nema srpskog)

http://www.eggroll.org/T610/T610_R6B004_EMEA1.rar
http://www.eggroll.org/T610/T610_R6B_Modem.rar

[ Gojko Vujovic @ 26.01.2004. 21:59 ] @
Ima li šanse da se ovo odnese u tehnomarket i zatraži da stave sa tih fajlova sw?
[ Tabak @ 26.01.2004. 23:02 ] @
Trebalo bi da moze ...... uostalom fles fajlovi se prvo pojavljuju za SE Fighter tako da i ako Goran (Tehnomarket) nema te fajlove - moze da ih skine posto on ima originalnu verziju SE Fightera ( sa njom i naravno punu podrsku tj. nove revizije etc. )
[ velkod @ 27.01.2004. 05:27 ] @
Izgleda da je R6B pravljen za nekog od operatera, znaci nema nikakvih poboljsanja
vec je samo prilagodjena verzija starijeg softvera za specificne usluge provajdera. :-(
Evo i testa nove verzije softvera...
________________________________________________
Apparently there are no new features , java improvement i hope...
________________________________________________
T610 R6B004 Jbenchmark results:
Jbenchmark: 678
Details:
Text : 171
2d Shapes: 135
3d Shapes: 66
Fill Rate : 26
Animation : 280
________________________________________________
[ Gojko Vujovic @ 27.01.2004. 08:39 ] @
Goran ima samo r3c003 trenutno. Vredi li flešovati na to ili čekati da on nabavi r4c?
[ Tabak @ 27.01.2004. 22:19 ] @
Sa verzije R1L na R3C definitivno vredi flesovati
[ studiovpc @ 27.01.2004. 22:50 ] @
Citat:
Tabak:
Sa verzije R1L na R3C definitivno vredi flesovati


Slazem se sa ovim misljenjem otkako sam flesovao tel jos uvek nisam napunio bateriju a ne skidam se sa telefona cak idem i na internet preko kompa pomocu bluetootha i manje mi guta bateriju nego pre.
Jel Goran moze da flesuje sa bilo kojim updateom pa onda sa SE Fighterom da otvori one lockove ili mora da flesuje sa patchovanim verzijama?
[ darko @ 28.01.2004. 12:12 ] @
R6B004 nije pravljena za nekog operatera vec je prosto nova verzija softvera u kojoj je ocigledno samo java poboljsana....najnovija brandovana koliko znam je vodafone R4D001...
[ Tabak @ 01.02.2004. 23:49 ] @
Citat:
studiovpc:
Citat:
Tabak:
Sa verzije R1L na R3C definitivno vredi flesovati


Slazem se sa ovim misljenjem otkako sam flesovao tel jos uvek nisam napunio bateriju a ne skidam se sa telefona cak idem i na internet preko kompa pomocu bluetootha i manje mi guta bateriju nego pre.
Jel Goran moze da flesuje sa bilo kojim updateom pa onda sa SE Fighterom da otvori one lockove ili mora da flesuje sa patchovanim verzijama?



Koliko ja znam SE Fighter (koji Goran koristi) ne koristi patchovane verzije fajlova nego originalne. A sto se tice lockova tu nema nikakvih problema SE Fighter otvara sve lockove definitivno za vise informacija o SE fighter-u idi na http://www.gsm.dir.bg/Fighter.htm
[ darko @ 02.02.2004. 19:26 ] @
Evo da podelim sa vama jednu stvar koju sam zapazio. Dakle, juce ujutru sam napunio telefon i u data communication izabrao gsm only(dakle iskljucio GPRS)i evo sad imam jos pola baterije, za ta dva dana je bilo desetak poziva i 30-40 poruka. Da li je moguce da GPRS ovoliko jede bateriju?
[ simicicdusan @ 02.02.2004. 20:56 ] @
Jeste da malo odstupam od teme, ali AMR fajl se moze na R1L0013 pustiti dosta glasno preko spikerfona ako ga ubacite u mms poruku pa ga unda iz nje pustite.
Valjda se na R3C002 pusta preko spikerfona direktno iz My sounds.
[ Tabak @ 07.02.2004. 22:37 ] @
Za one koji ne znaju najbolji sajt za SE T610 telefone (i slicne njemu T630, Z600) Teme, melodije, Java igre, MPN demo-i, Midi fajlovi, Screensaver-i, Wallpapers. Neverovatno ali istinito sve je potpuno besplatno, bez registracije i ostalih zavlacenja :)

http://www.myt610.net
[ studiovpc @ 08.02.2004. 21:02 ] @
A jel zna neko gde ima dobrih programa za baratanje sa ovim telefonom osim Float's Mobile Agenta i Theme Creatora?
[ crazy99% @ 09.02.2004. 06:08 ] @



www.christersson.org , www.clubsonyericsson.com
[ Stormbringer_bg @ 13.02.2004. 01:35 ] @
Citat:
darko:
Evo da podelim sa vama jednu stvar koju sam zapazio. Dakle, juce ujutru sam napunio telefon i u data communication izabrao gsm only(dakle iskljucio GPRS)i evo sad imam jos pola baterije, za ta dva dana je bilo desetak poziva i 30-40 poruka. Da li je moguce da GPRS ovoliko jede bateriju?


Isti slucaj. Batrija mi traje otprilike 2.5 dana (sa patchovanim R3C), jednom sam je jedva nategao na 3 dana, ali kad sam probao to sto si ti napisao, izdrzao je nesto manje od 4 dana! Cudno, sama detekcija GPRS-a (nisam namerno koristio) zdere bateriju vise od 30%!
[ OKAC @ 14.02.2004. 22:13 ] @
Darko je zaboravio da napise da li je koristio u to vreme (kad je iskljucio detekciju) koristio GPRS,WAP, jer koriscenje ovih usluga baterija se potrosi za nekoliko sati. Znaci kada se ne koriste ove usluge baterija traje nekoliko dana vise od uobicajenog vremena sto je logicno !!!!
[ darko @ 15.02.2004. 13:33 ] @
Pa mislim da se to podrazumeva, nisu ljudi ovde debili pa da to ne ukapiraju. I kako da koristis GPRS kad izaberes GSM Only.
[ Tabak @ 16.02.2004. 20:48 ] @
i kada ti je izabrano GSM only GPRS moze da radi .... jednostavnim klikom na taster sa desne strane on se sam konektuje.
[ OKAC @ 25.02.2004. 18:17 ] @
TABAK je to objasnio! Isto tako funkcionise i kada stize (ili slanje..) MMS sam se ukljuci skine (posalje) pa se iskljuci "DETEKCIJA"
UZDRAVLJE!!! Malo sa okasnio sa odgovorom, visa sila...
[ Pici man @ 30.05.2004. 07:12 ] @
Nego kada vec razmenjujemo inormacije o softveru jel znas da je prisutna i novija verzija:
R6C005 EMEA2 AVR
R6C005 Modem (ARM) Flash
Moze se skinuti sa Cellular-Support sajta.
Interesuje me misljenje dali je neko do sada flesovao ovim softverom, kakvi su utisci, ili dali ima bar nekog saznanja o poboljsanjima u odnosu na prethodne verzije.
Hvala.