[ mantas @ 25.05.2010. 10:49 ] @
ima dosta pristupnih tacki od ISP-a na koje mogu da se kacim i sada krece:na neke se konektujem,a na neke nema sanse?ISP nema zastitu koristi pppoe konekciju sto je isto cudno gde je moguca konekcija tamo nemam nista od svoje opreme nakaceno,a tamo gde sam nakacen sa ostalom opremom nema sanse da uspostavim konekciju(nije mi bitna veza sa internetom nego samo da nakacim ap na pristupnu tacku).da napomenem tp link nije u mrezi sa ostalom opremom niti ima bilo kakvog dodira sa istom samo taj ap i pc! npr sa nekim drugim ap kacim se svugde znaci moguca je konekcija na se pristupne tacke ali on nece bas na sve,ubacem je novi firmware.moze neko nesto da kaze o ovome!??
[ vkoja @ 26.05.2010. 20:25 ] @
Jedno pitanje druze posto imamo isti ap a mozda imas iskustva sa njime.Meni je ap zakacen na ruter i ne mogu nikako kroz ruter uci u podesavanje ap-a pa moram stalno kada hocu da udjem da otkacim ruter i dac zakacim ap.Da li ima neka fora kako da se pristupi ap-u kroz ruter.Pre njega sam imao planet 4033 i ulazio sam u isti ali u tp link 501 nikako kroz ruter.
[ mantas @ 26.05.2010. 21:10 ] @
za tu vrstu ulaska moras da enable dhcp u ap i da bude u istom mreznom opsegu kao router npr router static ip 192.168.2.1(i enabled dhcp) ap static ip 192.168.2.2(isto enabled dhcp) i kacenje router lan ap lan port.ako je dhcp disbled u ap nece da udje kroz router tj ne vidi ga uoste u client list tako je bar kod mene radi.da napomenem i ja imam tl-r420m cable/dsl router tplink je u pitanju,a da ja tebe pitam, jesi imao slicnih problema kao ja u gore navedenom postu??