[ paataak @ 27.05.2010. 14:46 ] @
E ljudi zanimam me, ako neko moze da pomogne, kako da izjednacim, odnosno makar da priblizim kvalitet slike i boje kadrova snimljenih na razlicitim kamerama. Koje tacno postupke i koje filtere u postprodukciji je najbolje koristiti da bi se dobio najbolji rezultat, ako neko zna mnogo bi mi pomogao... uglavnom radim u Premijeru, ali predlazite gde mislite da je najbolje. Pozz...
[ paataak @ 28.05.2010. 11:49 ] @
ljudi pa pisite nesto, sobodno...
[ bytefx192 @ 28.05.2010. 13:06 ] @
Pa mozes to i u premiere, mada nije to to..... Za mene najbolje resenje jeste Adobe After Effects, gde mozes da izvrsis lepu korekciju boja.....
Postoje jos mnogo programa za CC ali ja njega koristim.

Ne znam da li si experimentisao, ali probaj i u Premiere sa efektima iz COLOR CORRECTION foldera i sl.

zZ
[ savicsrdjan @ 28.05.2010. 14:28 ] @
mislim da nemas nikakav gotov plug-in koji ce da ti odradi sve, ipak ljudsko oko je nezamenljivo.. moras sam da radis color corection
[ Aleksandar_A @ 28.05.2010. 14:59 ] @
Mozes i u Premieru da radis kolor korekciju i da ujednacis boje, trebace dosta vremena da se to sredi a jos vise ako su kamere bili podeseni na auto kolor. Onda ces posteno da se namucis. :((

Gotovi plagin ili nesto slicno kako sto su ti rekli nazalost nema.
Znaci boje manje vise, mogu da se ujednace, ne idealno ali mogu, ostina slike takodze, ali ako su kamere veoma razlicitog kvaliteta i jedna ima dobar performans na slabo svetlo a druga ne... onda... da ne komentarisem.
[ bytefx192 @ 28.05.2010. 19:03 ] @
Postoje plugini za premiere...... Ne znam tacno kako se zvase, ali omogucuju bolje baratanje bojama...........
Pokusacu da nadjem...

PozZ