[ wex-alpha @ 28.05.2010. 08:01 ] @
Pocinjem raditi aplikaciju (vodjenje videoteke). Aplikacija je projekat koji ce mi posluziti za sticanje novih i utemeljivanje vec stecenih znanja.

Planiram koristiti *.sdf bazu u ovom slucaju. Nisam nesto pretjerano radio sa MSsql bazama (Express), tako da imam nekih nedoumica.

Grozim se slucaja da imam aplikaciju u alpha stanju (upotrebljiva), a imam situaciju da nije portabilna jer sam napravio neke dizajnerske greske na samom startu. Ili worst case scenario, da imam aplikaciju u RC stanju, a nije portabilna.

Sta treba da uradim na samom startu (prije dizajna sam baze i koda), da bih osigurao mobilnost moje aplikacije.

Do sada sam koristio SQLite, bas zbog toga. Sada zelim da koristim mssql baze, da naucim nesto novo.


Izvinjavam se ako mi je pitanje apstraktno, ali osjecam da tu lezi veliki potencijalni problem.




Hvala :)
[ mmix @ 28.05.2010. 09:13 ] @
Ne znam sta smatras portabilnoscu?
Za tvoju potrebu videoteke sdf (Compact) je sasvim ok, ali te nista ne sprecava ni da koristis mdf (Express) u user attach modu i onda mzoes da iskoristis i opcije koje nemas u sdf-u (security, programabilnost (trigeri ii procedure), itd). Obe varijante su ti besplatne jedino sto express mora biti instaliran.
[ wex-alpha @ 28.05.2010. 10:02 ] @
Mozel li mi malo jasnije pojasniti?

Pod portabilnoscu smatram, da se moja aplikacija vrti na bilo kojoj masini, naravno jedino da jer .NET instaliran.
Dakle sta treba da uradim da ostvarim tu moju portabilnost? :)


Za sada mi je dovoljan sdf.



[ wex-alpha @ 29.05.2010. 07:48 ] @
Razvio sam osnovnu logiku aplikacije, jos uvijek nisam raido UI.

mojabaza.sdf se nalazi na c:/ za sada moj kod joj pristupa bez problema.

Sad kada dodatno razvijem aplikaciju, zanima me sta treba da uradim da bi bila portabilna?

Znam da bazu trebam staviti zajedno sa aplikacijom. Pretpostavljam da trebam dodati jos neke *.dll-ove.

Sta jos?


Do sad sam radio sa SQLite, i nisam imao problema. Stavim bazu sa aplikacijom i dodam prateci *.dll i to je to.


Hvala :)

[Ovu poruku je menjao wex-alpha dana 29.05.2010. u 10:38 GMT+1]
[ wex-alpha @ 07.06.2010. 09:40 ] @
Sve informacije sam nasao na:


http://technet.microsoft.com/e...rary/bb219481%28SQL.90%29.aspx