[ ivan979 @ 28.05.2010. 10:25 ] @
Molim Vas da li neko može da mi da savet oko pitanja iseljeničke vize. Stvar je sledeća: Oženjen sam i imam klinca od 4 godine. Po struci sam građevinski inžinjer i imam 5 god. radnog iskustva u visokogradnji, a supruga mi je dipl. ekonomista i ima 3 god. radnog iskustva. Želeli bismo da odemo odavde u pm samo radi jedne stvari, tj. misli koja nam stalno prolazi kroz glavu a to je "Da li imamo dovoljno novca ovog meseca da preživimo?". Ako neko shvata šta sam želeo da kažem, a bio je u sličnoj situaciji i sada je negde napolju molim da mi da savet kako da odem odavde!

Hvala unapred.

Pozdrav.
[ Izvoljski @ 28.05.2010. 16:04 ] @
31 godina 5 godina iskustva i dete 4 godine, mislim svaka cast ! Tebi nece biti problema da se bilo gde snadjes posto si se i u Srbiji snasao.
[ brkchey @ 30.05.2010. 09:45 ] @
Citat:
Izvoljski: 31 godina 5 godina iskustva i dete 4 godine, mislim svaka cast ! Tebi nece biti problema da se bilo gde snadjes posto si se i u Srbiji snasao.


+1

Imas volju za zivotom, imas motiv, ako si uspio sve to u Srbijici, nemoj se bojati zivota vani, ipak ides iz dzungle u civilizaciju :)
[ noskich @ 30.05.2010. 16:05 ] @
Ja bih ti preporucio Singapur.

http://www.ica.gov.sg/index.aspx
[ mareretard @ 02.08.2010. 16:05 ] @
www.ecitizen.gov.sg/nonresidents/

Dobra ideja....
[ morihei ueshiba @ 03.08.2010. 14:31 ] @
Iz licnog iskustva mogu ti reci da je samo jedna stvar bitna: U P O R N O S T
Ako si cvrsto resio da odes,a imas i podrsku porodice,nemoj da se brines,uspeces.
Niko ti nece odgovoriti na pitanje ako ga postavis ovako uopsteno. Prvo se odluci gde hoces da odes,sta si spreman da radis i koliko vremena/novca mozes da potrosis da bi dobio papire za negde,posto procedura nije nimalo jednostavna,bez obzira na koju zemlju se odlucis(ili kontinent).
Dakle,prvo dobro procesljaj ES,ima mnogo tema gde mozes da nadjes odgovore,pa ako ti nesto konkretno nije jasno onda postavis odgovarajuce pitanje. Ovako mozes samo da izazoves dezurne trolove da se sprdaju ili odvedu temu dodjavola.
Sa moje strane,sve sto te zanima u vezi odlaska u Sloveniju i dobijanja posla,papira itd u toj zemlji - izvoli,pitaj ako te zanima uopste Slovenija.
Pozz i srecno