[ SpizaGenije @ 29.05.2010. 16:24 ] @
Kako da izvršim backup MySQL baze? Tražio sam na jedno milion sajtova, ali ništa... našao sam nekih primera, ali sve mi to nikako ne radi!

Koristim Apache2Triad server... čak sam išao i na njihov sajt, ali ništa nisam našao!

Molim vas POMAGAJTE!!!

Unapred HVALA!!!
[ shone912 @ 30.05.2010. 02:07 ] @
Ja bih to na sledeći način: napravio bih lokalni access fajl sa tabelama iste struktuire. Prilikom pokretanja programa, kopirao bih isti fajl na novu lokaciju i red po red, tabelu po tabelu kopirao u taj novi fajl.

Znam da bi proces potrajao, ali ako nemaš drugo rešenje...
[ SpizaGenije @ 30.05.2010. 09:56 ] @
Ma ni u ludilu!

Pa radije bih svaki dan obilazio komitente i rucno exportovao bazu..!

Našao sam nešto za backup SQL baze, ali ne radi na MySQL... zna li neko šta trebam ispraviti? (ovo je batch file, pa ga pozivam preko SHELL)

Code:

c:
cd\backup
del samincbu.bak
sqlcmd -i c:\backup\backup.sql  ''// sqlcmd ne prepoznaje


EXEC sp_addumpdevice 'disk', 'samincbu',  ''// a boga mi ni ovo
'c:\Backup\samincbu.bak'
BACKUP database saminc TO samincbu
GO
 


zna li neko bilo koji način na koji bih to mogao odraditi... da li preko pure VB code-a ili na bilo koji drugi način... potpuno nebitno
[ vuchko.vuchko @ 30.05.2010. 19:02 ] @
Ako ti je to potrebno za cuvanje file-a u slucaju neke havarije, najbolje je kopirati file baze prilikom sacuvavanja zapisa ili prilikom izlaska iz programa i premjesti ti ga na neku sigurniju lokaciju ili jos bolje ukoliko komitent ima internet vezu da podatke smjestis na neku lokaciju koja je van njegove mreze, naravno morao bi tada ograniciti velicinu baze i razdvajati file-ove na neku normalnu velicinu kojom bi mogao prilicno lako upravljati , to ti je moje iskustvo. Mozda je malo komplikovano ali 98% si siguran u cuvanje podataka,ma sta 98 , cak i vise
[ mulaz @ 30.05.2010. 19:43 ] @
pa za mysql imas mysqldump (program)... mislim da bi mogao bez problema da ga zoves iz bilocega
[ SpizaGenije @ 31.05.2010. 11:58 ] @
Da, znam za mysqldump.exe... i ja probao na taj način i nije mi moglo... kad ono neki divlji server (blago rečeno) i uopšte i nema fajla u \bin-u :p...
Evo sada sam skinuo novi server pa nešto petljam...

U svakom slučaju, hvala što ste se potrudili... :)
[ captPicard @ 31.05.2010. 12:29 ] @
Da li je MySQL baza u jedom file-u? Ako je, zašto si sam ne isprogramiraš backup tog fajla?