[ megabook @ 30.05.2010. 02:10 ] @
Smoriću malo više ali nadam se da će te mi oprostiti...

Neću postaviti klasično pitanje tipa koja konfiguracija je bolja, ne tražim savet za "best buy" i slično... Znam tačno šta hoću (tj. koliko mogu finansijski daleko da idem) pa sam izbor suzio na četiri modela iz serija navedenih u naslovu teme. Možda izbor naizgled deluje nasumičan ali je prevashodno formiran obzirom na trenutnu cenu (modeli su na akcijama i sniženjima) jer su finansije limitirajući faktor. Kao i uvek

Dakle, imam tri konkretna pitanja, i molio bih konkretne odgovore ljudi koji su imali iskustva sa pomenutim serijama, ili su pobliže upućeni u "materiju" jer ja nisam baš u toku... Inače kao što se vidi po izboru, nemam "averzija" prema bilo kom brendu, do sada sam imao dva laptopa, prvo Toshibu Satellite, sada ovo kucam sa MSI Megabooka, i da kucnem u drvo ni sa jednim nisam imao baš nikakvih problema. Dakle, ne patim od "brendomanije", i daleko mi je bitnije da uzmem pouzdan laptop koji će me dugo služiti nego da po svaku cenu kupim neki "izvikani" brend a da zakačim neku lošu seriju ili model koji je imao odredjenih simptomatičnih kvarova. Zato dakle i pišem ovo, jer ako postoje takve stvari onda će ovde definitivno biti ljudi koji će to znati, pošto ja, kao što rekoh, nisam baš upućen u situaciju u tom pogledu. Dakle:

1. Koja od navedenih serija se pokazala kao najpouzdanija, generalno gledano?

2. AMD Turion 64 X2, AMD Athlon X2, Athlon II M serija, Pentium Dual Core - kolike su razlike medju njima i pretpostavljam da se Turion 64 X2 od ovih najmanje zagreva, šta je sa ostalima (bitan mi je nivo zagrevanja odnosno tišina u radu)? Koji od ovih CPU-a je generalno najbolji izbor za laptop (koji će služiti recimo kao desktop replacement), i koji bi ste od njih diskvalifikovali po svaku cenu (i zašto)?

3. Što se grafike tiče, igre me ne interesuju mnogo, jedino što volim da odigram je poneka strategija. Pošto se u dogledno vreme očekuje izlazak Diabla 3 (inače sam dugogodišnji Diablo freak ) bitno mi je da ću laptopom koji izaberem moći da igram tu igricu. Pošto će nezvanično "system requirements" za Diablo 3 biti kao za Starcraft 2 (koristiće isti Havok engine i DirectX 9), interesuje me samo da li ću na laptopu sa jednom od integrisanih grafika ATI Radeon HD 3200, ATI Radeon HD 4200 ili ATI Mobility Radeon HD 4200 (ne znam da li se radi o istoj grafici, javlja se pod oba imena) moći da pokrenem tu igru, ili ću morati da se izmedju ova četiri navedena modela ipak odlučim za onaj sa zasebnom grafikom? I još jedna stvar, isto pitanje se odnosi na AutoCAD, bitno mi je da radi tečno i mada znam da zavisi od svih komponenata, CPU-a i količine RAM-a, konkretno da li on može bez problema da radi sa navedenim integrisanim grafikama ili je odvojena grafika imperativ?

Unapred se zahvaljujem na pomoći i još jednom izvinjavam za opširnost, ali bolje da vas smorim samo jednom nego da postavljam tri pitanja o istoj "kvadrilemi"...

Pozdrav!
[ megabook @ 30.05.2010. 15:25 ] @
Ljuidi, polako sa tim odgovorima, ne mogu da stignem da procitam sve...

Zar niko nema ništa da kaže? :s