[ dalibor.pekovic @ 30.05.2010. 15:57 ] @
e ljudi ovako stoji stvar naime radim neke dvd-ove matura za neki studio samim tim imam masu kadrova izmedju kojih moram da ubacim transitions-e kako bi prelaz bio prijatan a ne onako odjednom ....kako tu bude i do 300 do 400 kadrova stvarno me smara da stavljam 1 po 1 ...pa pitanje dakle glasi da li je moguce u cs4 premiere naci neku opciju koja bi random ubacila transitions-e izmedju svakog kadra u timeliniji ....tako da se oni izmjesano pojavljuju a da ne ide jedna ista uvjek.....

koristim Premiere pro CS4 ....Windows xp

hvala unapred........
[ deks007 @ 31.05.2010. 14:38 ] @
Mislim da gresis pa nije ti to slajd show fotografija da izmedju svakog kadra stavljas drugu tranziciju , dovoljan je mali fade ako vec hoces . Ako insistiras na tranzicijama to se mora rucno (bar je tako u Vegasu a mislim da je i u Premieru ) . Pozdrav !
[ dalibor.pekovic @ 31.05.2010. 15:27 ] @
sve je to fino i ja bi to radio ali jbg kad ljudi traze od mene tako sta da radim....i meni je to malo bzwz ali sta sef kaze ja radim inace nista od plate X(
[ deks007 @ 31.05.2010. 15:48 ] @
Pozdravi sefa i malo ga uputi . Nije da pametujem ali ljudi koji se bave produkcijom ( nemislim na mene i slicne meni ) su u bezbroj situacija objasnjavali da kod video snimaka netreba preterivati sa tranzicijama ili ih cak netreba ni koristiti - bolje mek ili ostar rez . Mozda se Mister Rap , Miilos , Cileinteraktiv ili Djole Vlasotince ukljuce i malo pojasne ovu pricu . Pozdrav !
http://www.youtube.com/watch?v=eThuOXwSEN4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gMLtUrzalUw
Malo pogledaj ovo da vidis kako izgleda snimanje montaza

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 02.06.2010. u 13:12 GMT+1]
[ dalibor.pekovic @ 02.06.2010. 16:01 ] @
heh vidim da nisi od velike pomoci govoris mi stvari koje ja i sam vec znam ali da te pitam nesto jesi li pomislio da je u Niksicu malo tesko naci posao ovakvog kalibra i da mozda..ali mozda jednostavno moram da se seljacim zato sto se to od mene trazi a ne zato sto ja mislim da je tako ispravno ....sve je meni jasno sto ti kazes ali sam u slabom stanju s kintom i ovaj posao mi je za sad pogodan po tom pitanju zato se i drzim njega no da se vise ne pravdam ...

hvala u svakom slucaju
[ deks007 @ 02.06.2010. 16:47 ] @
Ok to smo rascistili tako mora i to je to , mislim da ipak moras rucno postoji opcija u Vegasu da kada ubacis gomilu klipova on automatki uradi fade za podesenu duzinu e sad ostaje samo rucno ubacivanje tranzicija . Ako radis u Premiereu raspitacu se pa ti javim . Pzdrav !
[ dalibor.pekovic @ 03.06.2010. 14:20 ] @
ok hvala
[ deks007 @ 03.06.2010. 22:22 ] @
Rucno za Premier , tako sam dobio poruku . Pozdrav !