[ combuster @ 01.06.2010. 12:56 ] @
http://gnome-look.org/content/show.php/WoW?content=125065

Dany, jel ovo tvoje ? Ako jeste - svaka ti cast, koristim je :)
[ dany12 @ 01.06.2010. 16:09 ] @
Jeste,napravio za mene,pa reko aj da podelim sa svetom :) .Inace vec duze vreme pokusavam da napravim nesto lepo i korisno(mislim na gtk temu),i izgleda da sam veoma blizu cilja.
[ combuster @ 01.06.2010. 16:21 ] @
Ajd javi ovde kad je usavrsis, sto se mene tice nemam zamerki osim mozda min,max,close button-a (ali se polako navikavam). Jos jedna stvar, ne vidim razliku izmedju one cetiri teme - meni su sve cetiri potpuno iste (ili ja samo ne primecujem razliku). Godinama koristim slickness (u stvari od 2007-me kada sam presao na gnome) i ovo je prva tema koja mi lici na dostojnu zamenu (a nisam ni znao da je tvoja, tek sam kasnije primetio). Svaka cast...
[ dany12 @ 01.06.2010. 16:32 ] @
Pa dosadilo mi vec ono plus,minus i x na dugmicima,pa reko da unesem malo nesto novo,a razlika izmedju wow i wow-dark je samo u toolbar-u(osim kod firefox-a),dok za elementary teme je potreban elementary nautilus da bude instaliran da bi primetio razliku.
[ combuster @ 01.06.2010. 16:55 ] @
That explained it :)
[ Srđan Pavlović @ 01.06.2010. 16:57 ] @
Jel to ovo?

srki@Desktop:~$ sudo apt-get install elementary-icon-theme
[sudo] password for srki:
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following NEW packages will be installed:
elementary-icon-theme
0 upgraded, 1 newly installed, 0 to remove and 7 not upgraded.
Need to get 2,230kB of archives.
After this operation, 16.1MB of additional disk space will be used.
Get:1 http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ lucid/universe elementary-icon-theme 2.3-0ubuntu1 [2,230kB]
Fetched 2,230kB in 1min 31s (24.5kB/s)
Selecting previously deselected package elementary-icon-theme.
(Reading database ... 195980 files and directories currently installed.)
Unpacking elementary-icon-theme (from .../elementary-icon-theme_2.3-0ubuntu1_all.deb) ...
Setting up elementary-icon-theme (2.3-0ubuntu1) ...

srki@Desktop:~$
[ dany12 @ 01.06.2010. 17:28 ] @
Ne to,to su icone samo,evo kako to ide:

http://www.webupd8.org/2010/04...us-elementary-230-via-ppa.html

Code:
sudo add-apt-repository ppa:am-monkeyd/nautilus-elementary-ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
nautilus -q #restarts nautilus


Za ArchLinux se nalazi u AUR-u:

http://aur.archlinux.org/packages.php?ID=33749
[ nemysis @ 01.06.2010. 19:22 ] @
U Gentoo-u sam samo skinuo u

/paketi/X/Themes/WoW

i otpakovao sve WoW teme u

/usr/local/share/themes


Onda sam ih samo linkovao u

/usr/share/themes

da ih nađe gtk-chtheme

Radi odlično mada je malo tamna.
[ dany12 @ 01.06.2010. 20:15 ] @
Citat:
nemysis: U Gentoo-u sam samo skinuo u

/paketi/X/Themes/WoW

i otpakovao sve WoW teme u

/usr/local/share/themes


Onda sam ih samo linkovao u

/usr/share/themes

da ih nađe gtk-chtheme

Radi odlično mada je malo tamna.


Pa ne znam,jedino ako imas CRT monitor,meni na LCD je dosta svetla,mada cilj mi je bio da ne bude mnogo bas svetla zbog ociju,a opet da ne bude ni tamna zbog interneta(tamne teme se lose uklapaju u vecinu sajtova).
[ nalickana @ 01.06.2010. 22:21 ] @
odlična je! :) evo i ja je koristim. volela bih da je skrol neke tamnije boje, nije mi dovoljno uočljiv. ne prikazuje mi lepo adress bar iako sam instalirala sve što je napisano.


a bilo bi lepo i da minimaze dugme bude žute boje, da znam šta klikćem kad surfujem iz kreveta. :)
[ combuster @ 01.06.2010. 22:28 ] @
+1 za scroll...
[ dany12 @ 02.06.2010. 05:48 ] @
Citat:
nalickana: odlična je! :) evo i ja je koristim. volela bih da je skrol neke tamnije boje, nije mi dovoljno uočljiv. ne prikazuje mi lepo adress bar iako sam instalirala sve što je napisano.


a bilo bi lepo i da minimaze dugme bude žute boje, da znam šta klikćem kad surfujem iz kreveta. :)


Koristis jednu od elementary tema a nemas instaliran elementary nautilus,zato ti je takav adress bar,koristi wow ili wow-dark i bice sve u redu.Pa mnogi su se zalili na skrol mada mi je bas cudno,jer ja ga veoma dobro vidim,ali moracu nesto tu da uradim,jos razmisljam kako da ga lepo uklopim kad izvrsim promenu.
[ Botichelee @ 02.06.2010. 09:13 ] @
Koristim LXDE okruzenje instalirao sam ovu temu i sve fino radi.Chesto imam problem da kad instaliam neku gtk temu okviri budu kockasti(ne primi se bas najbolje :D ).Instaliram tako sto folder prekopiram u /usr/share/themes.Imam utisak da malo zastaje kad na primer desnim klikom biram aplikacije u openbox meniju mada to je samo moj neki trip :D Josh jedared hvala za podeljeni trud.pozdrav
[ dany12 @ 02.06.2010. 10:15 ] @
Openbox meni iscrtava openbox tema,gtk tema nama sa tim nista.
[ Zoran Milovanovic @ 02.06.2010. 10:48 ] @
Ekstra posao, po prvi put da mi se zasvidi neka gtk tema (verovali ili ne). Kasnije cu da je oprobam. Dany12 hvala!
[ Suns @ 02.06.2010. 11:03 ] @
Druže svaka čast za temu, baš lepo "čučne"
[ dany12 @ 02.06.2010. 21:34 ] @
Citat:
Suns: Druže svaka čast za temu, baš lepo "čučne" ;)
Citat:
Zoran Milovanovic: Ekstra posao, po prvi put da mi se zasvidi neka gtk tema (verovali ili ne). Kasnije cu da je oprobam. Dany12 hvala!

Hvala svima na komentarima.Samo da napisem da sam izvrsio neka poboljsanja,znaci scrollbar,metacity itd.
[ combuster @ 02.06.2010. 21:53 ] @
E ovo je much better, sad vidim konacno scroll bar :D Nice...
[ Tyler Durden @ 03.06.2010. 08:09 ] @
Ja ne koristim GTK ali ova tema super izgleda ;-)
[ kazil @ 03.06.2010. 08:19 ] @
Super tema! Vec sam je nalepio na sve masine =)

Hvala na podeljenom radu ;)
[ nalickana @ 03.06.2010. 10:31 ] @
što se tiče adrress bara, instalirala sam sve što je navedeno u temi i dokumentaciji, jedino nisam restartovala. :s
imam još jedan problem. u evolution ne vidim koji je mejl učitan. mejl nije istaknut, a trebalo bi.
[ combuster @ 03.06.2010. 10:48 ] @
Joj bre nalickana, samo neki problemi sa tobom :D Cek ja te nisam razumeo, sta nisi videla? Evo kako kod mene izgleda...


[ nalickana @ 04.06.2010. 00:51 ] @
mejl koji čitaš kod tebe je istaknut tamno sivom bojom. kod mene nije istaknut nikako. nisam ništa čačkala, niti menjala. jedino da nisam uklonila neki paket. :S
[ combuster @ 04.06.2010. 01:12 ] @
Hm, jedino ako nije neki bug u lucidu ali ne bi trebalo... Jel ti radi ok sa ostalim temama - ako radi jel ti oznacavanje u drugim programima radi sa dany-jevom temom ?
[ kazil @ 04.06.2010. 18:26 ] @
Instalirao sam WoW-Dark-Elementary, ali kad pokusam da pokrenem recimo gvim iz terminala, javlja sledece:

Code:

(gvim:3949): Gtk-WARNING **: Theme directory /apps-extra of theme JEY!style Gnome icons has no size field


Halp? :)

Edit:
Silly me, ovo nema veze sa WoW temom :) ali opet, help? :)

Edit2:
Resio :D
Code:

~/.icons/JEY!style Gnome icons$ vi index.theme


I dodao na kraj:

Code:

Directories=

[/apps-extra]
Size=16
[ dany12 @ 04.06.2010. 19:21 ] @
E vidis,meni to javlja stalno ali nisam obracao paznju posto sve radi kako treba.Hvala za tip.
[ kazil @ 04.06.2010. 19:27 ] @
Samo sto ja nisam zalazio dublje u tematiku problema, tako da ne znam zapravo sta tamo treba da stoji... Stavio ovako, ne javlja greske i sve 5 :)
[ nalickana @ 05.06.2010. 14:53 ] @
na drugim temama mi lepo označava. i u liferea mi istakne, mada ne tom tamnom sivom već ovako:


evolution mi baš pravi probleme. :S
[ dany12 @ 05.06.2010. 15:52 ] @
Citat:
nalickana: na drugim temama mi lepo označava. i u liferea mi istakne, mada ne tom tamnom sivom već ovako:


evolution mi baš pravi probleme. :S

@nalickana,pronasao sam gresku i ispravio,skini ponovo temu i sve ce biti u redu

@combuster,problem je bio u tome sto nalickana koristi ubuntu koji jos uvek ima evolution 2.28,a na arch-u kod tebe je verzija 2.30 koja je ispravila mnoge bug-ove,stvarno ne znam zasto ubuntu forsira jos uvek ovu stariju verziju programa
[ combuster @ 05.06.2010. 16:03 ] @
Evolution u lucidu je valjda 2.30 (Gnome 2.30 je na lucid-u right? Ili sam ja nesto pomesao...)
[ dany12 @ 05.06.2010. 16:14 ] @
Citat:
combuster: Evolution u lucidu je valjda 2.30 (Gnome 2.30 je na lucid-u right? Ili sam ja nesto pomesao...)

Gnome jeste 2.30,samo je evolution 2.28
[ combuster @ 05.06.2010. 16:17 ] @
Hehehe peasants...
[ nalickana @ 05.06.2010. 17:11 ] @
hvala, divan si! :D
probala sam da instaliram novi evolution, ali sam se smorila kad sam videla da nema nekih biblioteka. sad radi kako treba. :)
[ dany12 @ 14.06.2010. 12:51 ] @
Dodao sam lajt verziju,pa kome su ove prethodne bile tamne nek isproba ovu novu.
[ Srđan Pavlović @ 14.06.2010. 13:30 ] @
Da, Evolution 2.28.3 je na Ubuntu 10.04.
[ GashiR @ 14.06.2010. 21:38 ] @
Citat:
dany12: Dodao sam lajt verziju,pa kome su ove prethodne bile tamne nek isproba ovu novu.


Light je stvarno sjajna. Svaka čast. Ide odlično sa mojom modifikovanom Openbox slate.

[ Srđan Pavlović @ 14.06.2010. 22:23 ] @
Btw, pohvale za temu, odlicno izgleda.

Morao sam da skinem dva malo "teza" icon-pack-a (Leopard i Jey), ali super izgleda, stavio sam je na Arch instalaciju.

[ dany12 @ 15.06.2010. 08:21 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Btw, pohvale za temu, odlicno izgleda.

Morao sam da skinem dva malo "teza" icon-pack-a (Leopard i Jey), ali super izgleda, stavio sam je na Arch instalaciju.


Hvala,samo ne znam zasto koristis elementary temu kad nemas instaliran elementary nautilus,u tom slucaju wow-light po mom skromnom misljenju lepse izgleda(mislim na pathbar buttons).
Ako ti se vise svidja izgled nautilusa kod ove teme,jednostavno otvori /styles/nautilus i stavi jednu tarabu (#) ispred linije
widget_class "*NautilusPathBar.*ToggleButton" style "nautilus-breadcrumbs"
[ Srđan Pavlović @ 15.06.2010. 10:30 ] @
Da, sad sam promenio na wow-light, instalirao sam elementary nautilus, ali na Ubuntu, ne i na Arch :)
[ dany12 @ 27.06.2010. 09:25 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Da, sad sam promenio na wow-light, instalirao sam elementary nautilus, ali na Ubuntu, ne i na Arch :)

Heh,sad sam primetio da nisi instalirao poslednju verziju murrine engine koja se nalazi u AUR-u.Mnogo lepse izgleda,odradis samo:
yaourt -S gtk-engine-murrine-git
[ Srđan Pavlović @ 30.06.2010. 11:53 ] @
Aha, OK - hvala :)
[ strutter.poison @ 27.07.2010. 02:17 ] @
E tema je super. Svaka cast! :)
Samo mi je jedna sitnica zapala za oko, a vidi se i na ss koji je Srdjan postavio (tamo gde je gomila hdd-ova) post-dva iznad. Dugmici koji predstavljaju putanju/lokaciju trenutnog foldera su odvojeni jedan od drugog i ta praznina deluje kao greska. Mnogo bi lepse izgledalo da su spojeni kao sto je to slucaj sa pocetnom temom. Samo zbog toga koristim onu temu gde su dugmici pravougaoni, a bolja je verzija sa spicastim.
[ dany12 @ 27.07.2010. 08:45 ] @
Citat:
strutter.poison: E tema je super. Svaka cast! :)
Samo mi je jedna sitnica zapala za oko, a vidi se i na ss koji je Srdjan postavio (tamo gde je gomila hdd-ova) post-dva iznad. Dugmici koji predstavljaju putanju/lokaciju trenutnog foldera su odvojeni jedan od drugog i ta praznina deluje kao greska. Mnogo bi lepse izgledalo da su spojeni kao sto je to slucaj sa pocetnom temom. Samo zbog toga koristim onu temu gde su dugmici pravougaoni, a bolja je verzija sa spicastim.


Ta sa "spicastim" je elementary tema i ona jedino lepo izgleda kad imas instaliran elementary nautilus,na obicnom nautilusu izgleda tako sa prazninama.Znaci instaliraj elementary nautilus ako hoces da koristis elementary teme,imas na prethodnim stranicama kako da to instaliras.
[ strutter.poison @ 27.07.2010. 15:53 ] @
E to. Pa kontao sam da ima neka caka, posto si tako detaljno i fino uradio temu.. cudno bi bilo da nisi primetio ove avetinjske praznine. :)

Hvala, uradicu to.

edit:
uradio, super izgleda. Sad imam i view mode button, cini mi se da nije bilo tu... Extra, tnx :)

[Ovu poruku je menjao strutter.poison dana 27.07.2010. u 17:56 GMT+1]
[ strutter.poison @ 31.07.2010. 19:10 ] @
Imam pitanje. Tek sam poceo da koristim linux pa nisam bas informisan. Ovo sto cu dole citirati.. jel sve potrebno ili samo jedan engine?

Required gtk engines:
-clearlooks
-mist
-pixmap(pixbuf)
-latest murrine

I da li je to dostupno preko apt-get? Malo sam skeptican po pitanju skidanja sa nekih sajtova koji nemaju veze sa zvanicnim sajtovima distribucija.
Trazio sam u software download center ali tamo vidim da postoje samo teme radjene za clearlooks, murrine itd...

Citao sam komentare tamo gde je tema postavljena kontajuci da cu mozda naci objasnjenje. Naime imam isti problem kao jedan lik kojem se preklapaju dugmici u path bar-u. Evo njegov ss.. isto kao kod mene http://i47.tinypic.com/1zvbxbk.png. Isto i meni fali ono malo parce dugmeta na kraju i dugmici se preklapaju kada ponestane mesta.
Kako da znam da li je nautilus pokrenut sa sudo ili ne? Mozda je problem i do nekog od ovih engine-a, ili to nema veze (ja pojma nemam)? :)

Jos jednu sitnicu sam zapazio. Kada se ukljuci "show hide buttons" za panel, dugmici imaju po meni nelogican izgled. Ako dugme ima atribute click, hover i active: trenutni click bi trebao biti hover, trenutni hover bi trebao biti acitve, a trenutni actvie - click. U stvari najbitnije da active bude ono sto se najbolje uklapa u okolinu. Bar meni tako deluje.
Sitnica u sustini, ali ono za path bar mi sve vise i vise smeta :).
[ dany12 @ 31.07.2010. 20:49 ] @
Mislim da sva ova 4 engine-a dolaze po default-u na ubuntu 10.04.E sad za ovaj bug sa preklapanjem,posto ja ne mogu da ga reprodukujem na mom ubuntu ne mogu ni da nadjem uzrok i popravim to,kod mene sve radi perfektno.
Za te "show hide buttons" si u pravu ali to retko ko koristi,pa sam morao tu da zrtvujem izgled zbog drugih mogucnosti koje pruza panel.Sada mozes da resize-ujes panel koliko hoces i uvek ce da ima lep izgled,inace bi lepo izgledao samo na 24 piksela.
[ dany12 @ 20.03.2012. 17:01 ] @
Sa nekim ispravkama i poboljsanjima od danas WOW tema i za GTK3.
[ dany12 @ 29.12.2012. 21:23 ] @
Zbog velikog interesovanja odlucio sam da temu WOW-2 apdejtujem za gnome 3.6.