[ srdjan_m @ 01.06.2010. 13:32 ] @
Press centar

01.06.2010
Besplatni minuti u romingu u celoj Evropi

Vip je pripremio dve atraktivne roming promocije za korisnike koji će svoj letnji odmor provesti u nekoj od evropskih zemalja. Po prvi put na srpsko tržište, stiže Vipov paket, ,,Letnji Roming 20’’, sa 20 besplatnih roming minuta po ceni od samo 490 dinara. Učešćem u promociji može da se uštedi do 75% u odnosu na regularne Vipove cene rominga u Evropi. U okviru ovog paketa minuti mogu da se koriste za roming pozive prema svim brojevima u posećenoj zemlji i Srbiji, kao i za dolazne roming pozive iz bilo koje destinacije.

Kako bi koristili prednosti ove promocije, korisnici treba da pošalju SMS sa tekstom ,,20’’ na broj 1286 kada su u romingu i da u posećenoj zemlji odaberu mrežu preporučenog partnera.

Takođe, Vipovi pripejd i postpejd korisnici koji budu letovali u Crnoj Gori će roming plaćati samo 14.9 dinara po minutu za pozive prema svim mobilnim i fiksnim mrežama u Srbiji i Crnoj Gori. Cena dolaznih poziva je samo 7.9 RSD po minutu, koliko se naplaćuje i slanje SMS poruke. Specijalne cene važe u okviru crnogorske T-mobile mreže. Vipove pripejd kartice moći će elektronski da se dopune na više od 1300 prodajnih mesta u svim crnogorskim turističkim centrima, koja se lako prepoznaju jer su obeležena Vip logom.

Vip je nedavno svojim postpejd korisnicima ponudio i specijalne pakete sa besplatnim minutima i prenosom podataka koji važe u preporučenim mrežama širom Evrope. Paket ,,Euro Pozivi 30’’ sadrži 30 minuta za roming i međunarodne pozive po ceni od 990 dinara mesečno. Korisnici takođe moga da odaberu jedan od 3 paketa za prenos podataka koji uključuju 5, 10 ili 50 megabajta mesečno za pretraživanje interneta, elektronsku poštu i MMS komunikaciju u celoj Evropi.

Sve cene su prikazane bez poreza i nadoknade za uspostavljanje poziva. Važenje paketa ,,Letnji Roming 20’’ je 7 dana od aktivacije, a može da se aktivira jednom mesečno/po obračunskom periodu.

Vipove roming ponude važe od 1. juna pa sve do kraja septembra ove godine
[ zvezdasbg @ 01.06.2010. 19:10 ] @
Vec vidjeno prosle godine.
[ pitikovski @ 01.06.2010. 22:01 ] @
Citat:
Po prvi put na srpsko tržište, stiže Vipov paket, ,,Letnji Roming 20’’, sa 20 besplatnih roming minuta po ceni od samo 490 dinara.

Šta je ovde besplatno ?
[ Dexic @ 01.06.2010. 22:17 ] @
VIP - Very Intensive finePrint ;)
[ srdjan_m @ 02.06.2010. 08:32 ] @
Pa valjda su besplatna 2 od tih 20 minuta -
[ zvezdasbg @ 02.06.2010. 08:52 ] @
Kako sta je jeftino? Kako mozes to da pitas? Ne obracaj paznju na cene, pa to je VIP :)
[ srdjan_m @ 02.06.2010. 10:48 ] @
Dobro, ajde da ne preterujemo-:)
Najjeftiniji minut razgovora (poziv) u romingu je 79+porezi tako da je ovih 490 din za 20 min veoma isplativo. Jedino je problem sa trajanjem od 7 dana što znači da bi većina korisnika morala da tu opciju aktivira 2x tokom letovanja i to na 2 razl.broja (ograničenje je na jednu aktivaciju mesečno). Možda je bolja ona opcija 990 din/30 min ALI...uvek je nak začkoljica tu, min.trajanje je 3 meseca što mnogima uopšte ne treba.
[ avala100 @ 02.06.2010. 15:25 ] @
Citat:
srdjan_m: Dobro, ajde da ne preterujemo-:)
Najjeftiniji minut razgovora (poziv) u romingu je 79+porezi tako da je ovih 490 din za 20 min veoma isplativo. Jedino je problem sa trajanjem od 7 dana što znači da bi većina korisnika morala da tu opciju aktivira 2x tokom letovanja i to na 2 razl.broja (ograničenje je na jednu aktivaciju mesečno). Možda je bolja ona opcija 990 din/30 min ALI...uvek je nak začkoljica tu, min.trajanje je 3 meseca što mnogima uopšte ne treba.


Sad kad si razjasnio na takav nacin, ispade da je jevtino, odnosno "veoma isplativo", odnosno da je jedini problem u 7 dana.
Pazljivo sam procitao prvi post, a zatim posetio i zvanicnu web stranicu i ja vidim vise od tog jednog "problemcica"
Mudro precutkujes u svom obrazlozenju najvazniju stvar, a to je da tih 20 "besplatnih" minuta (koji se tarifiraju po minutu) vazi i za DOLAZNE POZIVE. (za razliku od operatera gde se dolazni pozivi u romingu tarifiraju po sekundi)

Kako se dolazni pozivi bilo gde u Evropi tarifiraju sa 29 dinara, gle cuda, pa to mozda i nije tako "veoma isplativo", pogotovo sto (bar ja) pokusavam da se obuzdam od pozivanja iz rominga a vise odgovaram na pozive...

Al ajde, da ne preterujemo....

[ Dexic @ 02.06.2010. 19:24 ] @
Kod VIP-a samo juce rodjen misli da je nesto stvarno jeftino a ne navlakusa ;)
[ srdjan_m @ 02.06.2010. 20:06 ] @
Citat:
avala100: Sad kad si razjasnio na takav nacin, ispade da je jevtino, odnosno "veoma isplativo", odnosno da je jedini problem u 7 dana.
Pazljivo sam procitao prvi post, a zatim posetio i zvanicnu web stranicu i ja vidim vise od tog jednog "problemcica"
Mudro precutkujes u svom obrazlozenju najvazniju stvar, a to je da tih 20 "besplatnih" minuta (koji se tarifiraju po minutu) vazi i za DOLAZNE POZIVE. (za razliku od operatera gde se dolazni pozivi u romingu tarifiraju po sekundi)

Kako se dolazni pozivi bilo gde u Evropi tarifiraju sa 29 dinara, gle cuda, pa to mozda i nije tako "veoma isplativo", pogotovo sto (bar ja) pokusavam da se obuzdam od pozivanja iz rominga a vise odgovaram na pozive...

Al ajde, da ne preterujemo....


Drugar, nisam tu da lobiram za operatera niti da se prepucavam sa bilo kime što je pojedincima glavna preokupacija na VIP-TELENOR-MTS forumima. Vezano za to, ništa nisam mudro prećutkivao jer nisam ni mislio o dolaznim pozivima, tj. totalno sam smetnuo sa uma (moja greška) tu činjenicu dok sam pisao ovaj post i zato je ponuda delovala veoma povoljno. Na kraju krajeva, zašto bi operateri i banke bilo šta poklanjali klijentima kad od nas žive.

Nekome, ko bude imao samo 7-8 min odlaznih poziva u romingu, njemu će se ovo već isplatiti dok onima koji samo primaju pozive...e tu dolazimo do činjenice da neko mora da plati za one prve-:)


[ srdjan_m @ 02.06.2010. 20:10 ] @
Citat:
Dexic: Kod VIP-a samo juce rodjen misli da je nesto stvarno jeftino a ne navlakusa ;)


Nema džabe ni kod babe-:)

Onaj ko zna da će imati par odlaznih poziva u romingu, njemu je ovo isplativo. Onaj ko piše mnogo poruka, uzeće paket sa više poruka (nije bitno koji operater) i preskupim pozivima...kako god okreneš, ne može se svakome udovoljiti i sve ima svoju drugu stranu.
[ avala100 @ 02.06.2010. 20:23 ] @
Da bih bio korektan prema VIP-u, mala dopuna mog prethodnog posta. I kod VIP-a se dolazni pozivi u redovnoj tarifi, bez promocije, obracunavaju po sekundi. Samo kod ove promocije 20 minuta se tarifira po minuti, tako da se sigurno brzo "istope".
Takodje, probao sam VIP roming i potvrdjujem da radi bez problema u nekoliko evropskih zemalja u kojima sam probao kako radi, a i cene nisu preterano visoke, nisu najskuplji, vec su od nekih znatno jevtiniji (i do 30% u nekim roming zemljama). Tako da ovo stvarno redovnim korisnicima VIP-a moze da bude dodatna usteda, ali ne tako znacajna kako izgleda na prvi pogled.
[ avala100 @ 02.06.2010. 20:28 ] @
Citat:
srdjan_m: Drugar, nisam tu da lobiram za operatera niti da se prepucavam sa bilo kime što je pojedincima glavna preokupacija na VIP-TELENOR-MTS forumima.


Nego zasto si tu? I koja bi to bila tvoja "glavna preokupacija"? Umirem od radoznalosti.... Drugar...
[ zvezdasbg @ 02.06.2010. 23:59 ] @
Haha Srdjane :) Poz i od vodje Telenor klana :P
[ Dexic @ 03.06.2010. 03:14 ] @
Ko koristi mobilni sem za poneku poruku da posalje (i primi sto je besplatno u roaming), zna da lepo uzme telefon u zemlji gde ide.
Ja imam i svoj Skype broj u celoj Evropi pa i dodatno smanjim troskove ;)
[ Brana82 @ 16.06.2010. 12:52 ] @
Da li moze neko da mi kaze koliki je porez? Posto sam uplatila 500 dinara i vratila mi se poruka da nisam u mogucnosti da aktiviram letnji roming opciju. Da li je se to mozda aktivira kad odem u inostranstvo?
[ srdjan_m @ 16.06.2010. 18:49 ] @
Pa porez je 18%+10% tj. potrebno ti je 627.20 din.