[ Bam @ 01.06.2010. 17:15 ] @
Cao SVIMA,

sve je radilo super! Astra, Hotbird i Eutelsat, dok nisam ponovo morao da flashujem resiver (dreambox 500-S). E sad valja opet podesiti u menu od resivera koje satelite i koje LNB-ove... a ja to ne znam.
Znaci tehnicki je sve podeseno (tanjir & LNB-ovi), vec moram ponovo resiver podesiti/programirati. Software sam stavio onaj standard (GP) sto sam skinuo direktno sa dreambox sajta.

Otiso sam pod podesavanje satelita, tamo mi nudi za jedan, dva i cetiri satelita. A ja imam za 3 Satelita!?
Sta trebam tu da izaberem, i kako da znam koi Diseqc kojem Satelitu...

Ja sam izabro: 4 Satelite Diseqc OPT A/B
pa sam ih poredjo ovako i ovako izgleda menu:
1 Astra DISEqC AA
2 Hotbird DISEqC AB
3 Eutelsat DISEqC BA
4 xxxxx DISEqC BB

Sta mu je To AA, AB, BA, BB...

U glavnom kad odem na pretrazivanje programa, nadje samo nekih 10 francuskih programa na Astri!


Znaci imam 3 twin LNB-a za dva resivera. Ovaj drugi resiver Humax CI-5100 nije diran i radi normalno, znaci dal mogu da kod njega vidim kako je tamo podeseno? pa da prenesem u dreambox

ko moze da mi pomogne!?

[Ovu poruku je menjao Bam dana 01.06.2010. u 18:39 GMT+1]
[ Jumbrowsky @ 01.06.2010. 19:07 ] @
Jeli, jel se ti ovde s'nama zezas ili pitas ozbiljno..?

Da sam na tvom mestu, ja bih pogledao na Humaxu kako je tamo doterano i resio bi problem za 30 sec.
[ Bam @ 01.06.2010. 19:19 ] @
nezezam, vec na humaxu pise sledece:
1
Astra
Diseqc A


2
Hotbird
Diseqc B


3
Eutelsat
Diseqc C


a na dreamboxu kao gore sto sam naveo, diseqc aa, ab, ba, bb..... znaci nije identicno! da bi mogo preneti podesavanja.


eto napiso sam kako je humax podesen, pa neko moze po tome sad reci kako da kombinujem u dreambox-u!?

ko sto ti kazes, to je za nekoga 30 sekundi posla, ali posto ja samo svakih 5 godina otvaram menu za podesavanje, je za mene komplikovano :-(

[ Jumbrowsky @ 01.06.2010. 19:24 ] @
Evo ovako:

Astra
Diseqc A (AA)


2
Hotbird
Diseqc B (AB)


3
Eutelsat
Diseqc C (BA)

Ako neche ovako onda je do softvera u tom D.boxu (ne komunicira sa tvojim svitcherom na tavanu).