[ dr.kis @ 02.06.2010. 22:24 ] @
Naisao sam na jedan interesantan problem. Kupio sam HD2 i telefon je stvarno fenomenalan, za klasu bolji od svih htc-ova koje sam do sada imao. Ali, pojavio se jedan cudan problem, naime, ne mogu da saljem sms poruke! Poruke uredno primam, mogu da saljem MMS poruke, ali SMS poruke ne mogu da posaljem. Ostanu mi u outbox-u i izbaci poruku "unable to send message". Sve ostalo radi uredno, sva podesavanja su ok, proverio sam. A sada najveci zez, kada u tel ubacim karticu moje zene(isto mts) , poruke idu bez problema, a isto je i sa karticom mog drugara! Neverovatno, hteo sam da poludim!
Posle sam na jednom sajtu nasao isto pitanje, ali odgovora nije bilo. Ljudi pretpostavljaju da se ne slazu softver telefona i sim kartica, morali su da menjanju karticu i cak i operatera!
Dakle, sta ja sad da radim, da idem u mts i trazim novu sim karticu? Ocigledno da druge rade u istom telefonu ali moja ne.
Mozda sam trebao na drugom mestu da postavim pitanje, ali ovde su valjda poznavaoci PDA uredjaja, pa se nadam da ce neko imati konstruktivan prelog!
Unapred hvala.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.06.2010. 23:26 ] @
Da, najjednostavnije ti je otici i traziti novu karticu.
[ dr.kis @ 03.06.2010. 14:16 ] @
Problem resen. Nije bio problem u telefonu i kartici, vec na njihovom serveru, koji nije imao podesen dobar service message number za moju karticu. Tako mi je objasnila sluzbenica mts-a, nesto cacnula u svom kompu i sada radi ok. Pozdrav