[ diegobisbal @ 03.06.2010. 14:11 ] @
Da li bi mi neko mogao pomoci,da pronadem koje su to omogućnosti WYSIWYG aspekta,koje su mu mane i prednosti....Nemogu nikako da pronadem nesto konkretno o tome,a treba mi za test,....Unaprijed zahvaljujem...
[ Stranger2 @ 07.06.2010. 10:47 ] @
Ne znam na sta ste mislite pod tim "aspekta" pa ne znam da li vam mogu pomoci.

Mozda pomogne:
WYSIWYG znaci "what you see is what you get" i to je vrsta editora u kojima vidite kako ce izgledati zavrseni rezultat. Takvi editori imaju alate kojima zapravo dizajnirate ono sto radite a on automatski kreira kod koji ce dati takav rezultat. To je ujedno i prednost jer pponekad cak i uz veliko iskustvo ne mozete znati kako ce sta da izgleda gledajuci samo u kod.
A nedostaci zavise od ogranicenja pojedinih WYSIWYG editora. Na primer neki editori kreireaju kod u HTML-u a vama mozda treba xhtml. Ili na primer vama treba tekst da bude podeljen u paragrafe a editor umesto njih stavlja <br> tag i sl.
[ diegobisbal @ 07.06.2010. 18:20 ] @
Hvala puno
[ Stranger2 @ 08.06.2010. 00:58 ] @
Mozda i najvaznija prednost WYSIWYG editora je u tome sto mogu da posluze za ucenje kodiranja i neverovatno su dobri za to.

p.s.
Evo na primer basplatni WYSIWYG editor koji ja koristim za dizajniranje web stranica http://www.kompozer.net/

isporbaj pa ces videti i uporediti i taj vizuelni nacin a i HTML kod koji se takodje vidi...
[ Shadowed @ 08.06.2010. 02:02 ] @
Prednost je sto ne moras znati kod da bi postigao neke stvari. Sto se prikaza tice, mozes ti imati i sa kodom prikaz. Vecina wysiwyg editora ima tzv. split view u kojem mozes u jednom delu pisati kod a u drugom odmah videti kakav rezultat daje.
Ja sam pre solidnog vremena batalio wysiwyg koncept i za preko 90% toga pisem kod direktno uz preview. To se odnosi na (x)html, css, asp.net i xaml. Graficke delove editora koristim kad trebam podesiti neku boju ili kad nisam siguran kako tacno nesto radi (prednost koju je pomenuo Stranger2 - ucenje kodiranja).
[ Prokleta_Nedelja @ 08.06.2010. 08:22 ] @
prednost je kada napraviš CMS, klijent koji unosi sadržaj na stranicu neće da piše HTML kod nego hoće jednostavan način da uređuje tekst.
[ diegobisbal @ 08.06.2010. 09:15 ] @
Hvala vam puno svima....