[ osmania @ 05.06.2010. 18:06 ] @
zelim kupiti televizor
izmedju dva se dvoumim

nego jedan podrzava mpeg 2 i avchd
dok drugi podrzava divx hd i mkv,

eh sad koji od ove dvije skupivine codeca podrzava vise video formata, mislim xvid avi itd...
jer da ne stavim usb stick a on mi ne prepozna file...
mislim govorim o standardnim video kodecima, o danasnjim komperosvanim filmovima....

hvala puno
[ Shon3i @ 05.06.2010. 19:48 ] @
mislim da specifikacije koje si gledao su amaterski napisane.

Divx HD, MKV, AVCHD, koriste MPEG4-AVC/H264 codec tako da ces verovatno i na jednom i na drugom moci da gledas sve

napisi tacno o kojim televizorima je rec.
[ osmania @ 05.06.2010. 20:16 ] @
radi se o sony 40ex500 i samsung le40c650

ne znam gledao sam na sony webu oni su napisali samo mpeg 2 i avchd
hvala puno
[ Stranger2 @ 06.06.2010. 02:01 ] @
Divx HD ne znaci H.264 vec mora pisati DivX Plus HD
Ali ovo MKV zvuci obecavajuce...

inace za oba modela ja nisam nasao nista od takvih podataka:
http://www.sonystyle.com/webap...552921666077654#specifications
http://www.samsung.com/uk/cons...d_detail&tab=specification


Ono sto je jako dobro kod ovog samsunga je to sto ima Freeview HD, to je tv standard koj i ce srbija koristiti kada predje na digitalnu TV. Ali pitanje je da li se to odnosi i na modele koji se kod nas uvoze jer trenutno takvi modeli idu samo u veliku britaniju...

Ne mozes se skroz osloniti na te specifikacije sa sajta. Moras u prodavnici pogledati koje sve oznake pisu na kutiji i dokumentaciji od televizora.
[ osmania @ 06.06.2010. 07:59 ] @
eh bas je to sto me je sve pokolebalo, inace sam bio odlucio da kupim sony,
ali slucajno naletio na ovaj review, lik kupio i pise o tome.
http://www.amazon.de/review/R2...m_cr_pr_viewpnt#R2MOTRK08WP3QW

na njemackom je:
ukratko sta lik kaze:
na kutiji pise divx al ne cita sve, samo "neke" licencirane,
preko DNLA ne mozes da gledas movie u biti mozes samo mpeg2, avchd i rest ne mozes, mislim koji ce bi onda DNLA, sta treba sve da bacam na USB stick...
Internet TV kaze da je ok, ali fazon je to sto TV WIFI ready, treba kupiti wifi stick koji je smao od sony i kosta 70 eura, i ides na net i samo mozes da koristis widgets koji su instalirani, dodatno ne mozes nista instalirati....

Es kod ovog samsung C650 sve ovo sto sony ne moze ovaj moze, al kazu da je ipak slika malo bolja kod sony. I kod samsung moze kupiti wifi stick koji hoces....
cak kaze lik da hama neki radi isto...
nemam pojma sta i kako...

[ Shon3i @ 06.06.2010. 13:25 ] @
@osmania nije mi jasno zasto se u opste opterecujes oko embedded playera, mislim da ti je potpuno pametnije da uzmes isti model bez playera, i kupis lepo neki WDTV Live ili LG BD 390 player, oni ti zagarantovano pustaju sve, bar sam ja tako uradio.

embedded playeri su dosta limitirani, imaces problema sa subtilovima, DTS zvukom i mnogo toga.

@Stranger2 cak sam vidjao i kod nekih televizora u originalnoj dokumentaciji neke totalne nebuloze, tako da se covek ne moze osloniti na nikakvu specifikaciju dok ne proba. Nazalost tako je.