[ deri3891 @ 09.06.2010. 12:55 ] @
Moze li neko da mi objasni sta su to web sistemi i ako moze neki link za literaturu na srpskom ili engleskom jeziku vezano za web sisteme.Potrebno mi je hitno za izradu seminarskog.Hvala unapred!
[ Dimitrije D. Čvokić @ 13.06.2010. 13:04 ] @
Zdravo!

Nisam siguran, no da li možda misliš na web based systems? U tom slučaju, za početak, imaš ovu referencu - veb sistemi.

Nadam se da će ti naredne veze biti od pomoći (nisam ih nešto ozbiljnije pregledao, samo letimično):
veb informacioni sistemi
informacioni sistemi zasnovani na vebu (pdf slajdovi)
Web Based Systems I, Web Based Systems II
kurs iz veb-informacionih sistema
još jedan kurs (Univerzitet Alberta)
svašta nešto (nisam siguran koliko će biti korisno)

A takođe imaš i članak o veb-zasnovanim informacionim sistemima (ako je to, ono što tražiš), koji ti možda može poslužiti kao osnova tvog seminarskog rada - Iza HTML-a: Veb-zasnovani informacioni sistemi.

Pošto je u pitanju seminarski rad, a vidim da si iz Republike Srpske, za očekivati je da se održava neki seminar (vjerovatno na fakultetu). Stoga, ako si na studijama u Banja Luci, da li je dozvoljeno da prisustvujem izlaganju seminara, pošto bih volio da čujem kako si obradio materiju (i uopšte da li sam bio od pomoći), a možda bih i nastavio da slušam izlaganja sa seminara? Ja bih se prethodno najavio, tako da bi ti bio upoznat ko sam, a ako treba najavio bih se i profesoru, a vjerujem da bi izlaganje bilo javno (kao što su predavanja na fakultetima).

Svako dobro.
[ deri3891 @ 18.06.2010. 22:31 ] @
Izvinjavam se što nisam ranije odgovorio,kako nije bilo odgovora na pitanje nisam pratio temu a i snašao sam se u međuvremenu,tako da sada tek vidim da si pisao.Inače,u Istočnom Sarajevu studiram (a pretpostavljam da si iz BL) tako da ti seminar ne bi bio puno od pomoći,ali sada je ionako kasno.U svakom slučaju hvala ti puno na linkovima! Svakako će mi dobro doći ubuduće.Pozdrav.