[ milos 2 @ 09.06.2010. 16:40 ] @
da li mozete da mi pomognete bilokako da napravim server i klijent za igricu "potapanje brodova" (to je ono sto na mrezi odredite na kojim koordinatama se nalaze brodovi i onda onaj ko gadja, u stvari napada koordinate, i ako je pogodio gde se nalazi vas brod srusi ga, a ako nije, nikom nista).
cilj je to napraviti u lokalnoj mrezi (16 racunara)
[ Radovan__III @ 09.06.2010. 18:52 ] @
U principu potrebno je samo da ostvaris komunikaciju za pocetak, ako zelis lakse resenje ja bi preporucio da ides sa jednim serverom i klijentima cisto da razvojis radi uproscavanja, takodje igra se igra u dvoje ? tako da je samo vazno da server podrzava toliko klijenata ( otvara im niti itd ) . Trebalo bi razraditi ideju i kako ce se uparaivati igraci. Prvo napravi mreznu podrsku tj da mozes da saljes podatke izmedju klijenta i servera pa tek se onda bakci guijem koji ce sve to predstavljati
[ milos 2 @ 09.06.2010. 19:55 ] @
pa u tome i jeste najveci problem, ne znam kako da pod javom napravim server i klijent, znam da ako mogu poruke, odnosno slova da se prenose onda mogu i drugi podaci. igra moze da se igra i sa vise igraca
[ Radovan__III @ 10.06.2010. 10:43 ] @
Imas ovde kod za pocetak http://www.ashishmyles.com/tutorials/tcpchat/index.html
[ Chobicus @ 10.06.2010. 11:03 ] @
A možeš da probaš i neki gotov framework, netty ili minu.
[ shx @ 11.06.2010. 22:24 ] @
pozdrav ekipa

zna li netko neki framework koji je specijaliziran bas za multiplayer igrice??

hvala