[ miki987 @ 09.06.2010. 19:48 ] @
posto na es-u do sada nije bilo pitanja u ovkiru ove teme, zamolio bih nekog da objasni kako to funkcionise ili ima moyda primer, ja sam trazio po googl'u i planetsource'u ali takodje po tom pitanju nista nisam nasao (gotov primer ili nesto na srpskom)
[ t.marko016 @ 11.06.2010. 15:23 ] @
Miki budi malo precizniji "Remote Desktop" je siroki pojam zato ti niko ne odgoavara.

Svi pomisle "sad li cu ja sanjam sta je on mislio" i ti ostanes bez odgovora :).

Pozdrav
[ miki987 @ 11.06.2010. 18:26 ] @
e tako je vec bolje, pomislio sam "u ovo je tesko"
posto me cesto prijatelji dave "ajde pogledaj komp,zabagovao ili ga sprzio neki virus" :DDDD a vremena da se borim sa takvim komentarima i racunarima nemam, zeleo sam a napravim sam svoj Remote Desktop odnosno pristup drugom racunaru putem IP-a.
Zamisao mi je da napravim CLient i Admin program. Clientu se IP ocitava i salje meni putem mail-a (IP), podesava i otvara port 3389(?), iskljucuje Firewal i kreira/izmenjuje User odnsono dodaje sifra npr.112233 kako bi ja sa Admin-om prisao i imao njegov Desktop na mom racunaru, dakle isto kao i ovo u prilogu ali moje?
E sad, ne bi ja sad nesto novo izmisljao, imao sam prilike da koristim handy poslovni softver u ciji paket instalacije dolazi i njihov RDC odnosno program preko cega udju na moj komp. i vrse podesavanja, azuriranja i t.d. to je ono sto bih ja hteo. Da li je neko to do sada radio?
[ t.marko016 @ 11.06.2010. 20:12 ] @
Nije losa ideja, samo sta ces kod onih koji nemaju internet , mala sala.

Jos jedna sala "Nemoj ovamo kao da popravljam a ustvari da radis neke nestasne stvari" .

A najace je kad kazu "ajde sta je to tebi 15 minuta, ti to znas" e tad mi pukne film i... .

Ja iskreno nisam imao nikakvog iskustva sa mrezom osim pravljenje Counter-Strike servera.

Salu na stranu, ja imam dva nacina kako bi to resio:

I:
Sve sto si naveo je sasvim dovoljno za jednu konekciju ali samo za konekciju, ja sve to ne bih tako radio, izgubio bi dosta vremena
oko pisanja nekih osnovnih stvari... dok za sve to mozes da iskoristis Printer and Sharing Prot.
Sve sto treba da uradis je Client Software kojim ces otvoriti Printer and Sharing Port ako je zatvoren i da posaljes sebi IP adresu
i HostName racunara.
I onda uz pomoc Windows-ovih programa mozes da se konektujes direktno na njegov komp. i da mu menjas sadrzinu, nisam siguran za podesavanja
ali mislim da je i to moguce.

II:
Konekciju bih resio bas kao sto si naveo ali ako mislis da pises sve zivo od prenosa celog korisnikovog screen-a pa do deklarisanja svih API-ja kojih
mislis da ces koristiti onda si lud i ja te pozdravljam jer je veliki izazov i ne verujem da bi ga ispunio jer bi se smorio na pola puta, ipak je to velika stvar.
E sad verovatno postoje neki Windows-ovi Resource-i koje bi moga da iskoristis za menjanje podesavanja.

Proguglaj malo na tu temu, pokusaj da nadjes koji Windows-ov program mozda ima nesto sto se moze iskoristiti.

Ja stvarno sad nemam vremena zbog skole, ali jos koji dan pa je raspust pa cu ti pomoci sve sto mogu, ono sto mi je prvo google izbacio je:
http://www.microsoft.com/downl...8aa2bd23a49&DisplayLang=en

Nisam proveravao ali ako imas vremena pogledaj pa javi.

Pozdrav
[ miki987 @ 11.06.2010. 20:33 ] @
da,sta sa onima kojii nemaju internet :D pa nista dialup i da poludim
uh, tu je i brdo problema, sta sa zastitom avast npr. ne dozvoljava konekciju odnosno prilaz admin-a udajenom racunaru...
meni je generalno problem objasnjavanje kako podesiti comp da bih mu prisao
resenje vidim u regovima, samo ih treba naci, vec imam pitanja u glavi kako resiti kreiranje sifre za user-a...
svakako hvala na pomoci pretesko je

a za ovo, najbolje je otvoriti novu temu sa takvim izjavama, bilo bi to jaaako zanimljivo :D
[ t.marko016 @ 11.06.2010. 21:04 ] @
Ali onda bi opet morao da ides kod njih da ima napravis dial-up konekciju i da podesis modem :D.

Auuu tacno, ja nisam razmisljao na zastitu.
Ali opet to nije problem, recimo bio bi ti problem da se taj program startuje s fleske i da ubije proces Antivirusa pa da radi poso,
u tvom slucaju korisnik instalira program i pokrece ga, njemu ostaje samo da ugasi proces sto nije problem.

I eto problema manje.

Pozdrav i nemoj da odustajes "cu te bijem".
[ FOX028 @ 16.06.2010. 09:53 ] @
S ovime nisam nikada radio ali bi ipak postavio jedno pitanje na ovu temu, sta mislite o MSN-u ja sam preko njega uspeo da se zakacim na drugi komp i mogao sam da mu pokrecem aplikacije ali sto se tice sistemskih podesavanja nisam pokusavao. Samo me interesuje da li bi MSN mogao da se iskoristi za tako nesto jer i on ima opciju za Remote Assistance. Hvala.