[ alokin_n @ 10.06.2010. 17:43 ] @
Pozdrav

Planiram da kroz nekih mesec dana pocnem sa radom na jednom sajtu. Sajt je zamisljen da bude u dve verzije. Recimo da je u pitanju neka igrica na sajtu. Postojale bi dve opcije: Prva da se igra besplatno, a druga da mozes da putem sms-a da platis i da tako ucestvujes u mogucnosti dobijanja nagrade.
To bi bilo na recimo nedeljnom ili mesecnom nivou mozes da posaljes poruku koja te registruje da si platio i tako ukoliko na kraju te nedelje/meseca budes recimo medju prvih 10 dobijas odredjenu sumu novca. Znaci naplata bi bila putem sms-a.
Da li bih sve to mogao da radim kao fizicko lice? Znaci da naplacujem ( znam da meni ne ide svih tih npr. 100 dinara vec samo neki procenat od toga ), i da vrsim isplate na kraju nedelje/meseca. Isplate bih vrsio uplatom na racun korisnika.....
[ acatheking @ 10.06.2010. 21:29 ] @
Trebaju ti oni premium brojevi (oni 4-cifreni) kod mobilnih operatera, ali kao fizičko lice, mislm da nema šanse.
Takodje, totalno neisplativo, jer ti operateri uzimaju dobar deo od tih 100 dinara za poslat SMS.
[ alokin_n @ 10.06.2010. 21:42 ] @
Nije mi bitno dal bi meni ostalo nesto, isplatilo bi mi se na drugom polju ne na tome.

A da li bih smeo tipa na racun da uplacuju ili na neki drugi nacin?
Pretpostavljam da kao fizickom licu ne bi moglo, al aj da pitam....
[ mr. ako @ 11.06.2010. 14:43 ] @
Pretrazi malo forum, bilo je dosta reci o tome... nemam sad vremena da trazim linkove ka temama, ali pogledaj www.fortumo.rs - oni su to sto ti treba.

Znaci oni su posrednik izmedju operatera i tebe, daju ti API, pomognu oko implementacije... Samo sto mislim da su oni dobri za internacionalne naplate jer saradjuju sa dosta operatera iz evrope i sveta, mozda bi neka druga firma bila povoljnija za naplatu na domacem trzistu... Ima jos nekoliko firmi za to kod nas (npr. www.starionbgd.com ili www.websmsportal.com), a procitaj i ovo http://bluesman.utp-code.com/sr-naplata-na-srpskom-web-u-10.html

...kao sto rekoh iskoristi pretragu na ES-u, ima sigurno svezijih i relevantnijih informacija...


Poz,
Marko