[ pretorian @ 10.06.2010. 20:11 ] @
Da li neko može da mi odgovori, nikako da nađem konkretan odgovor: da li je moguće u c kod ubacivati avr asembler umesto onog inline asemblera koji se koristi u gcc?
[ bogdan.kecman @ 10.06.2010. 20:24 ] @
u C kod se u gcc-u ubacuje asm tako "inline" kao sto stoji u manualu. Ono sto mozes je da napises neke funkcije u asm-u (externi fajl) i da ulinkujes zajedno sa ostatkom programa pisanog u c-u
[ pretorian @ 10.06.2010. 20:33 ] @
To sam i ja razumeo, zanima me ima li šanse da se koristi avr asembler umesto ovog "inline" u c kodu. Za nekog ko već zna dobro avr asembler to je totalno bez veze.
[ bogdan.kecman @ 10.06.2010. 20:53 ] @
ne kapiram .. oces da usred C koda pises avr asembler - ne moze
[ Genie_1984 @ 10.06.2010. 20:58 ] @
To opciju ima CodeVisionAVR C Compiler
otkucaš
#asm

;asm linije

#endasm

ali postoje registri koje možeš da koristiš i one sa kojima moraš da paziš jer ih koristi compajler,ali to je lako rešiti koristeći stek ali opet moraš da paziš da ne preteraš
[ pretorian @ 10.06.2010. 21:00 ] @
Da to sam i pitao...
Onda drugo pitanje - da li postoji neki alat koji bi avr asembler konvertovao u gcc "inline" asembler?
[ bogdan.kecman @ 10.06.2010. 21:01 ] @
?! #asm - #endasm je isto "inline"
[ pretorian @ 10.06.2010. 21:02 ] @
Da, znam za "CodeVisionAVR C Compiler" probao sam ga i doživeo strašne gluposti sa njim. Taj program ima neke nedopustive greške u sebi.
[ branko_g @ 11.06.2010. 07:31 ] @
Citat:
Da, znam za "CodeVisionAVR C Compiler" probao sam ga i doživeo strašne gluposti sa njim. Taj program ima neke nedopustive greške u sebi.

U 99,9% slučajeva greška sedi ispred monitora, a ostalih 0,1% ide na račun komajlera. Ja nisam neku guru za asembler, ali kolega koji ovog trenutka sedi preko puta,
programira Atmel AVR već više od 10godina, u početku isključivo u asembleru, kasnije je koristio i "CodeVisionAVR" gde je po potrebi mešao ASM i C,
i nije imao nikakvih problema. Samo treba znati šta se radi, šta je dozvoljeno da TI manipulišeš u asm kodu, a šta je zadatak C-Kompajlera.
Ako se te dve stvari ne poznaju dobro, onda nastaju "gluposti".

Ako se ima problema i sa "CodeVision" gde je interfejs između asm i C koda relativno jednostavan, onda će "inlining" jednog ASM koda u GCC predstavljati još
veći problem. Na kakve si probleme naišao da ih pokušavaš rešiti kombinacijom ASM i C koda?


Pozdrav