[ stargatenow @ 18.01.2004. 21:45 ] @
Uputstvo na www.vlada.co.sr

Zahvaljivanje ovde :)
[ u_m @ 02.02.2004. 18:24 ] @
Unapred se zahvaljujem, ja vec dva mjeseca preturam po webu za necim ovakvim(toliko imam m55), koliko vidim sam si obavio vecinu posla.
E sad samo da skupim hrabrosti za prvo patchovanje firmwera. Telefon mi je jos pod garanciom neka 4 mjeseca, pa mislim da bi je to okoncalo? Mada sam vec update-ovao sa v7 na v10 ali sa orginalnim firmwerom, ali u sopstvenoj izvedbi (mozda mi je to vec ukinulo granciju)

U svako slucaju svaka cast, odlicano uradjen posao
[ stargatenow @ 04.02.2004. 11:07 ] @
Samo uradi fullflash backup u V_Klay i ne bi trebao da imas nikakvih problema. Imaj u vidu da ti na telefonu treba FW10 sa Engleskim, Ceskim i Slovackim T9 recnicima -moj patch je prilagodjen toj varijanti, za neku drugu moras sam da pravis patch.

[ u_m @ 10.02.2004. 21:44 ] @
Izgleda da nemam dobar kabel je V_Klay nikako nece da se konektuje.
pokuso sam sa jos tonu programcica da procitam full flash ali ni jedan nece da uspostavi konekciju.

A preko ovog kabla sam promjenio firmware i sad sam na internetu preko njega.
Na njemu pise siemens ali i made in china

Izgleda da ce ovo morati malo da saceka dok se ne domognem pravog kabla.
[ Ljuba - Lazarevac @ 11.02.2004. 01:56 ] @
Jedno pitanj? Imam m55, dat kabl koji se dobija uz c60,
kako da uradim taj full flash ?
Moze li neko da mi napise uputstvo kako se ubacuje taj t9 na srpskom?
Jel neko isprobao to?
[ stargatenow @ 11.02.2004. 09:19 ] @
V_Klay (kao i vecina drugih hack programa) se koristi tako sto se mobilni ISKLJUCI i onda se uspostavi konekcija u programu - kada doticni prog zatrazi, samo kratko pritisnite dugme za paljenje i to je to (KRATKO - tel ne treba da se upali!).

[ Ljuba - Lazarevac @ 11.02.2004. 09:48 ] @
Gde da nadjem taj programcic?
[ Artz @ 11.02.2004. 12:41 ] @
Ja imam verziju v11. Pokusavao sam da modifikujem T9 bazu kako bi ubacio srpski.

Baza je velicine 192KB i pocinje od adrese 680000h i dugacka je 40000h. Pokusavao sam da zamenim holandski koji je poslednji ali bez uspeha. Pokusavao sam da menjam pocetnu tabelu jezika i slicno. Treba mi info u vezi T9 baze, pa ako neko ima nesto bilo bi lepo da podeli sa ostalima. A ja ako uspem da sredim bazu podelicu je sa svima naravno.
Jel se jos neko zanimao sa ovim?
[ Ljuba - Lazarevac @ 11.02.2004. 14:40 ] @
Citat:
stargatenow:
Samo uradi fullflash backup u V_Klay i ne bi trebao da imas nikakvih problema. Imaj u vidu da ti na telefonu treba FW10 sa Engleskim, Ceskim i Slovackim T9 recnicima -moj patch je prilagodjen toj varijanti, za neku drugu moras sam da pravis patch.


Da li si ti uspeo da urdis to? Jer koliko vidim niko jos nije uspeo.

[ Ser_Boyler @ 11.02.2004. 18:57 ] @
Imam M50, da li bi i na njemu mogao da se ubaci srpski T9 uz ovo isto uputstvo?
Da li je neko probao?
[ stargatenow @ 12.02.2004. 11:36 ] @
Citat:
Artz:
Ja imam verziju v11. Pokusavao sam da modifikujem T9 bazu kako bi ubacio srpski.

Baza je velicine 192KB i pocinje od adrese 680000h i dugacka je 40000h. Pokusavao sam da zamenim holandski koji je poslednji ali bez uspeha. Pokusavao sam da menjam pocetnu tabelu jezika i slicno. Treba mi info u vezi T9 baze, pa ako neko ima nesto bilo bi lepo da podeli sa ostalima. A ja ako uspem da sredim bazu podelicu je sa svima naravno.
Jel se jos neko zanimao sa ovim?


Imas sve sto treba na mom sajtu...znaci treba uraditi sledece:

- iskopiras fullflash svog telefona na komp
- preko poslednje t9 baze snimis srpski t9
- odmah iza njega dodas string koji obelezava kraj svih t9 recnika "ST9E"
- zabelezi adresu prvog bajta posle "E" iz predhodnog stringa, oduzmi od nje 680000h i dobio si offset koji treba upisati na 680004-680007h ali invertovan (ako je ofset AA BB CC DD ti upisi DD CC BB AA)
- bajt 36h srpskog recnika promeni tako da je isti kao u jeziku koji si zamenio srpskim i na kraju taj jezik odaberi kada pises nesto i voila.




[Ovu poruku je menjao stargatenow dana 13.02.2004. u 12:26 GMT]
[ Andjelko Gadzic @ 12.02.2004. 13:17 ] @
E da i mene bas zanima da li je moguce da se T9 ubaci u M50 i ako je moguce, recite mi koju verziju flasha da nabavim i kako to da izvedem?
Svaka cast decku koji je napravio ovako nesto!!!

Hvala

Pozdrav!!
[ Artz @ 12.02.2004. 16:11 ] @
Citat:
stargatenow:
Imas sve sto treba na mom sajtu...znaci treba uraditi sledece:

- iskopiras fullflash svog telefona na komp
- preko poslednje t9 baze snimis srpski t9
- odmah iza njega dodas string koji obelezava kraj svih t9 recnika "ST9E"
- zabelezi adresu prvog bajta posle "E" iz predhodnog stringa, oduzmi od nje 680000h i dobio si offset koji treba upisati na 680004-680007h ali invertovan (ako je ofset AA BB CC DD ti upisi DD CC BB AA)
- bajtu 36h srpskog recnika promeni tako da je isti kao u jeziku koji si zamenio srpskim i na kraju taj jezik odaberi kada pises nesto i voila.



Sve sam to uradio. Posto sam radio to davno, mislim da sam napravio gresku u zadnjoj stavci. Cim budem imao vremena, uradicu za verziju 11. Normalno stargatenow ako imas slobodnog vremena ne ustrucavaj se da to uradis ti :)
[ analyzer @ 24.04.2004. 23:16 ] @
Citat:
stargatenow:
Citat:
Artz:
Ja imam verziju v11. Pokusavao sam da modifikujem T9 bazu kako bi ubacio srpski.

Baza je velicine 192KB i pocinje od adrese 680000h i dugacka je 40000h. Pokusavao sam da zamenim holandski koji je poslednji ali bez uspeha. Pokusavao sam da menjam pocetnu tabelu jezika i slicno. Treba mi info u vezi T9 baze, pa ako neko ima nesto bilo bi lepo da podeli sa ostalima. A ja ako uspem da sredim bazu podelicu je sa svima naravno.
Jel se jos neko zanimao sa ovim?


Imas sve sto treba na mom sajtu...znaci treba uraditi sledece:

- iskopiras fullflash svog telefona na komp
- preko poslednje t9 baze snimis srpski t9
- odmah iza njega dodas string koji obelezava kraj svih t9 recnika "ST9E"
- zabelezi adresu prvog bajta posle "E" iz predhodnog stringa, oduzmi od nje 680000h i dobio si offset koji treba upisati na 680004-680007h ali invertovan (ako je ofset AA BB CC DD ti upisi DD CC BB AA)
- bajt 36h srpskog recnika promeni tako da je isti kao u jeziku koji si zamenio srpskim i na kraju taj jezik odaberi kada pises nesto i voila.




[Ovu poruku je menjao stargatenow dana 13.02.2004. u 12:26 GMT]





Can anyone translate into english the information above, cause I need it for adding my own T9 ldb into M55. Any new information is welcomed. Thanx! ( you can send it to my email: [email protected] )
[ stargatenow @ 25.04.2004. 09:17 ] @
Do you have Romanian T9 ldb file? How did you get it, extracting from another phone's firmware? If so, from which make and model?
[ analyzer @ 01.05.2004. 23:59 ] @
to stargatenow:
yes, I extracted a rom. t9 ldb from a nokia firmware... I don't know exactly which model or make ( I downloaded it from http://www.gsmfactory.us I guess...). At the moment I'm gathering info about M55 t9 layout so I would really appreciate if translate what you said above :)