[ degojs @ 18.01.2004. 21:46 ] @
Linux creator Linus Torvalds spoke to Australian IT during his visit to Adelaide this week for Linux.conf.au, his second after attending last year's conference in Perth. Linus now says that while Linux is well deep into the server space and market, the home desktop will take 5 to 10 years to be equally competitive with other solutions.


Da vidimo: za 5 godina biće 2009. Nije toliko loše, a? Za 10 godina biće.. ma ko zna šta će biti do tada.

http://www.osnews.com/
http://australianit.news.com.a...81%5E16681%5E%5Enbv%5E,00.html


E sad, ako se axez javi i kaže za Linus-a kao za one iz Red Hat-a, idem da se napijem od tuge. Da podsetimo:
Citat:
axez:
Sta je tu tako dramaticno iako je izjavio? To je korporacijska njuska koja bi prodala i svoju rodjenu kevu za$$$. Ja sam uveren da svi ti CEO pa cak i u open source firmama nemaju pojma o samom Open Source-u. Oni su tu samo zbog para. Ne kazem da je to nesto lose, ali definitivno tu fali neko ko se bolje razume u materiju a ne samo u ekonomiju.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 18.01.2004. u 18:03 GMT]
[ Ivan Dimkovic @ 18.01.2004. 21:58 ] @
Korporacijska njuska...

Nekada je bio mesija, nematerijalni lider - a onda ga je zaposeo korporativni djavo...

Ostaje jedino RMS da prkosi... sad se vidi - sad se zna ko je pravi OSS mesija :)
[ degojs @ 18.01.2004. 22:07 ] @
Možda je čovek mislio da se ni Linus ne razume u materiju.. prepisivao je? :)

Ne znam.. ovo je baš onako.. Ja rekoh onomad da je možda prošla godina bila loša za Linux zbog sve te smejurije, ali izgleda da će ove biti još gore, ako je ovako počelo.

I onda neko otvori ovde temu kako je MS krenuo da "pljuje" Linux (i još Dragog Tatu i mene navode kao primer "slepaca").. pa ovi iz MS ne moraju ništa ni da rade nego samo da citiraju dotične.
[ Dragi Tata @ 18.01.2004. 22:38 ] @
Situacija je mislim sasvim jasna. Pravi Linuxaši su upozoravali da će do ovoga doći još kad se Linus oženio. Ljudi su lepo upozoravali da porodičnim ljudima a pre a posle zatreba novac i da M$ samo čeka priliku da ostvari svoje prljave zamisli. Eto, sad se vidi da su bili u pravu.

"With renown came unexpected demands. Torvalds' private life became fodder for discussion and debate. He met Tove, a six-time Finnish karate champ, while teaching an introductory computer course at the University of Helsinki. (She responded to his first homework assignment - each student was to send him an email - by asking him out on a date.) When word spread that the couple was going to have a child, the open source community greeted the news with fear rather than joy. Could Torvalds balance Linux and family, members of newsgroups wondered in emails, especially given the demands of grad school?

The reaction was even more intense when, in 1997, he announced that he was taking a job with Transmeta, a chipmaker in Santa Clara, California. Linux fans feared he'd never be able to remain true to his open source roots in a commercial atmosphere. Worse, the venture was funded in part by Microsoft cofounder Paul Allen, which fueled sarcastic references to the "evil corporate environment" he was entering.
"

http://www.wired.com/wired/archive/11.11/linus_pr.html
[ VRider @ 18.01.2004. 23:10 ] @
Pa sta sad da radimo? Da se tetoviramo?
[ degojs @ 19.01.2004. 00:44 ] @
Ma jok, odmorite malo.. jedno 5-10 godina. Pa možemo onda opet :)
[ dinke @ 19.01.2004. 01:44 ] @
Citat:
I remember you saying at last year's Linux.conf.au that you were quite focused on the desktop. How do you feel it's gone in the past year?

What's kind of interesting is... literally in a year or so, it's been concentrated almost entirely on server space and things like telephony, where you have big companies setting things up.

Within the last year, even six months, there are big companies now interested in literally not just selling desktop Linux, but also using desktop Linux internally.

I mean it's going to take, literally five to 10 years before "normal users" start seeing Linux desktop, but in the technical space it's doing pretty well, especially in companies that can support it already.

Za razliku od ljubitelja Microsofta (od kojih mozda neki nisu cak ni procitali tekst obzirom da se australijski sajt koji je izbacio interview veoma sporo ucitava) ja ovaj Linusov odgovor potpuno drugacije tumacim. Moj komentar se otprilike poklapa sa jednim od ucesnika diskusije na gore pomenutom OSNews.com koji kaze sledece:
Citat:
Linus isn't saying that Linux will be desktop-ready in 5 to 10 years, just that it will take 5 to 10 years before it becomes common on the average home user's desktop. Those are two very different things.

Personally, I think that Mac OS X is quite desktop-ready - and yet it's not commonly found on home desktops. Market share has little to do with techical and ergonomical merit, but rather is the direct results of economics, marketing, and consumer habits.

Sto se mene licno tice Linus dakle nije rekao nista novo. Ja koristim Linux jos od 1998-e ali mi je apsolutno jasno da je za "obicne" korisnike Linux tek odnedavno postao (relativno) upotrebljiv. Kazem "relativno" zato sto jos uvek postoji masa popularnih Windows aplikacija koje jednostavno nisu portovane za Linux. Kada velike firme kao sto su Adobe, Macromedia i sl. pocnu da razvijaju svoje programe i za Linux, onda se moze racunati i na te "normalne" korisnike. Do tada ce svakako proci neko vreme, a koliko tacno vremena zavisice od rada velikih Linux igraca (IBM, SUSE, RedHat ...) kao i Microsofta.

Pozdrav
Dinke


[ Dragi Tata @ 19.01.2004. 05:16 ] @
Da, da. Poznato je da se reči "velikih gurua", mogu tumačiti na razne načine, pa onda to vodi do jeresi, progona u Sibir, spaljivanja na lomači, konc. logora - you gotta love all these ideologies, don't you?
[ degojs @ 19.01.2004. 06:06 ] @
Još samo fali Danilo pa da nam ponovo objasni kako je 2 + 2 = 5 :)
[ caboom @ 19.01.2004. 08:18 ] @
ne razumem toliko odusevljenje izjavom, covek je samo rekao cinjenicno stanje a to je da je linux jos daleko od konkurentnog desktop okruzenja. sa druge strane linux je uzeo lep deo kolaca na entry i donjem dnu mid-range servera i sa ovakvim forsiranjem od strane ibm-a sigurno ce uzeti jos. ja se uopste ne brinem za linux i njegov opstanak, jedino me brine forsiranje losih resenja sa obe strane mreze.

Citat:

Još samo fali Danilo pa da nam ponovo objasni kako je 2 + 2 = 5 :)


http://www.thinkgeek.com/tshirts/coder/60f5/
[ dinke @ 19.01.2004. 09:49 ] @
Citat:
degojs:
Još samo fali Danilo pa da nam ponovo objasni kako je 2 + 2 = 5 :)

U matematici svakako 4 (mozda cak iskopam svoje beleske iz Algebre pa ti to i dokazem) ali sa kompjuterima se nikada ne zna :)

Npr:
Code:
floor((0.1+0.7)*10)

ti moze dati sasvim neocekivan rezultat zar ne ?

Mislite o tome.

Dinke

[ Palma @ 19.01.2004. 11:28 ] @
Citat:
caboom:
covek je samo rekao cinjenicno stanje a to je da je linux jos daleko od konkurentnog desktop okruzenja


Ovo bi trebalo da pročitaju svi oni manijaci koji non-stop tvrde kako je Linux prestigao Windows na svim poljima. Ako tvorac Linux-a kaže da je potrebno 5 - 10 godina da bi Linux konkurentan i na desktopu mislim da bi to trebali da poštuju kao svetinju. Neće valjda i njega sad da napadaju zbog ovoga.
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2004. 11:35 ] @
Citat:

ti moze dati sasvim neocekivan rezultat zar ne ?


Pa i nije.. zapravo, IEEE floating-point rezultat je: 7.999999999999999e+000 (probaj u Matlabu) , pa floor radi samo svoj posao :)

Citat:

Ovo bi trebalo da pročitaju svi oni manijaci koji non-stop tvrde kako je Linux prestigao Windows na svim poljima. Ako tvorac Linux-a kaže da je potrebno 5 - 10 godina da bi Linux konkurentan i na desktopu mislim da bi to trebali da poštuju kao svetinju. Neće valjda i njega sad da napadaju zbog ovoga.


Korporacijska kucka... u njega je usao Inc. virus i tu nema pomoci :) Jos od kad je poceo da radi za Transmetu - on vise nije drug clan :)
[ axez @ 19.01.2004. 11:57 ] @
Nikada vi to necete razumeti....:)
Kod mene je vec Linux odavno iskljucivo desktop resenje, takodje u mojoj firmi, u mom okruzenju gde se krecem ljudi prelaze na Linux....etc
Meni je apsolutno nebitno sto neka polupismena sekretarica ne ume da ga koristi. Linux na desktopu je kod mene sadasnjost a i takodje kod mnogih drugih ljudi na ovom forumu i na celom svetu.
I to mnogo bolje, brze, isplativije i sigurnije desktop resenje. Nemamo mi tu vise sta da pricamo....:)

Au revoir..:)
[ dinke @ 19.01.2004. 12:01 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Pa i nije.. zapravo, IEEE floating-point rezultat je: 7.999999999999999e+000 (probaj u Matlabu) , pa floor radi samo svoj posao :)

Ne treba mi Matlab da bih to proverio, ja to jednostavno znam kao sto znam da je 2+2=4 bez dokazivanja. Problem su razni "winblows" i "linsuck" useri koji se ne libe da ovde daju svoje "strucno" misljenje koje nicim nisu argumentovali a pri tome nemaju elementarna znanja.

Linus je rekao to sto je rekao. To svako moze tumaciti onako kako mu odgovara, sto se mene licno tice Linus nije rekao nista novo ni iznenadjujuce. Iznenadjuje me jedino reakcija tvrdokornih protivnika linuxa koja mi vise lici na prepucavanja Zvezdinih i Partizanovih navijaca nego na ozbiljnu diskusiju.

Dinke



[ caboom @ 19.01.2004. 12:22 ] @
Citat:
Palma:
Ovo bi trebalo da pročitaju svi oni manijaci koji non-stop tvrde kako je Linux prestigao Windows na svim poljima. Ako tvorac Linux-a kaže da je potrebno 5 - 10 godina da bi Linux konkurentan i na desktopu mislim da bi to trebali da poštuju kao svetinju. Neće valjda i njega sad da napadaju zbog ovoga.


isto tako bi veci deo win community-a trebao da poznaje bar osnove operativnog sistema koji napada podjednako silly argumentima. rekao bih da, kao i obicno, niko nije u pravu.
[ Palma @ 19.01.2004. 12:46 ] @
Citat:
caboom:
rekao bih da, kao i obicno, niko nije u pravu.


Čak ni Linus? Ccc, koji si jeretik, vređaš velikog Linusa, gorećeš u paklu :-)
[ impaque @ 19.01.2004. 12:59 ] @
Ej. Linus je uvek u pravu. To ti dođe kao aksiom.

Deki, pogrešan si članak odabrao za ogorčeno, sujetno pljuvanje. Možeš ti i bolje, ne sumnjam. Run along...
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2004. 13:02 ] @
Hmm - ja mislim da Linus u hard-core ortodoksnim GNUKrugovima nije nikad ni slovio za nekog "mesiju" - tako da to sto kaze i nije mesijanski :) Da je to rekao RMS... tu bi vec mozda doslo do shizme :)

Stagod - Linus nije rekao nista revolucionarano - vec je samo prokomentarisao situaciju, i to prilicno tacno - onima kojima Linux predstavlja jeftino i efikasno desktop resenje ne treba niko ni da objasnjava kako je dobar..
[ caboom @ 19.01.2004. 13:11 ] @
Citat:
Palma:
Čak ni Linus? Ccc, koji si jeretik, vređaš velikog Linusa, gorećeš u paklu :-)


to ne menja cinjenicu da gro win community-a nema ni najosnovnije poznavanje unix/linux operativnih sistema, zar ne? u ovom slucaju bih rekao da je "veliki Linus" poprilicno u pravu, dao je odlicnu procenu trenutne situacije.
[ brcha @ 19.01.2004. 13:16 ] @
Citat:
axez:
Nikada vi to necete razumeti....:)
Kod mene je vec Linux odavno iskljucivo desktop resenje, takodje u mojoj firmi, u mom okruzenju gde se krecem ljudi prelaze na Linux....etc
Meni je apsolutno nebitno sto neka polupismena sekretarica ne ume da ga koristi. Linux na desktopu je kod mene sadasnjost a i takodje kod mnogih drugih ljudi na ovom forumu i na celom svetu.
I to mnogo bolje, brze, isplativije i sigurnije desktop resenje. Nemamo mi tu vise sta da pricamo....:)


Što se rešenja tiče, neki moji profesori (sa ETFa) su kompletno prešli na OpenOffice.org i ne razmišljaju o korišćenju MSOffice-a. I dalje su na vindozama, ali je i ovo dobar korak u OSS okruženje.

A što se tiče upotrebljivosti Linux-a kao desktop rešenja, jedino ograničenje po tom pitanju koje mogu da primetim su razni stručni programi (OrCAD, SAP, Rational Rose, Microsoft Visio, Visual Studio 2003 .NET i slično) za koje ne postoje dobri ekvivalenti na Linux-u. Postoje neka rešenja, ali i dalje nisu dovoljno dobra. Ali ti programi i onako ne služe za proveru e-pošte, pisanje dokumenata, surfovanje po netu, rezanje CDova,... što je većini ljudi glavna i jedina svrha računara, a to mogu bez bitnih razlika u interfejsu da rade i na Linux-u i na Windows-u.
[ Dejan Lozanovic @ 19.01.2004. 14:18 ] @
Citat:
dinke:
Ne treba mi Matlab da bih to proverio, ja to jednostavno znam kao sto znam da je 2+2=4 bez dokazivanja.


Jesi li siguran u to sto pricas, ja bih samo rekao da sam siguran da rezultat postoji. E sada ja mogu da ti kazem da ja znam da rezultat moze da bude 0,1,4. Za one vrednosti 0 i 1 posmatraj to 2+2 u grupama (Z3,+,0) i (Z4,+,0)
[ random @ 19.01.2004. 14:36 ] @
Citat:
brcha:
Što se rešenja tiče, neki moji profesori (sa ETFa) su kompletno prešli na OpenOffice.org i ne razmišljaju o korišćenju MSOffice-a. I dalje su na vindozama, ali je i ovo dobar korak u OSS okruženje.


Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).
[ dinke @ 19.01.2004. 14:52 ] @
Citat:
Dejan Lozanovic:
Jesi li siguran u to sto pricas, ja bih samo rekao da sam siguran da rezultat postoji. E sada ja mogu da ti kazem da ja znam da rezultat moze da bude 0,1,4. Za one vrednosti 0 i 1 posmatraj to 2+2 u grupama (Z3,+,0) i (Z4,+,0)

Odlicno, jos jedan Linuxas koji poznaje teoriju grupa :) Razmisljao sam da se malo podsetim Algebre samo radi tog dokaza (ipak, proslo je skoro 10 godina od kad sam polozio Algebru na PMF-u) ali eto srecom za tim nema potrebe :) No, ovo je ionako offtopic.

Dinke
[ caboom @ 19.01.2004. 15:32 ] @
Citat:
random:
Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).


a jel' mora LaTeX?
[ dinke @ 19.01.2004. 16:41 ] @
Citat:
caboom:
a jel' mora LaTeX?

(La)TeX je znatno pogodniji za pisanje matematickih formula. Na matematici su ga svi asistenti koristili (pretezno za stampanje zadataka) kao i par profesora (ostatak se pretezno gadio kompjutera).

Koliko znam kasnije je cak i uvedeno da jedan deo ispita iz Racunarstva bude TeX.

Pozdrav
Dinke
[ impaque @ 19.01.2004. 16:42 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Stagod - Linus nije rekao nista revolucionarano - vec je samo prokomentarisao situaciju, i to prilicno tacno - onima kojima Linux predstavlja jeftino i efikasno desktop resenje ne treba niko ni da objasnjava kako je dobar..


Upravo tako, mada mislim da je sa tom predikcijom od 5-10 godina dao u principu worst case scenario, no dobro... Bolje to, nego "mi smo najbolji", "ovo je secure/stable"... (rings a bell, MS people?)
[ brcha @ 19.01.2004. 17:37 ] @
Citat:
random:
Ja sam mislio da profesori sa ETF-a koriste isključivo LaTeX :o).


Sto se LaTeX-a tiče, mislim da ga više koriste asistenti nego profesori. Ili možda radije neki SciTeX, LyX ili nešto slično.

Citat:
caboom:
a jel' mora LaTeX?


Pa, može i čist TeX ili ConTeXt. Znam da je jedan ex-asistent sa ETFa koristio (i koristi) TeX, ali to je to.

Offtopic: Kad smo već kod svega toga, da li je neko naterao DocBook (SGML ili XML, sve jedno) da lepo procesira ćirilicu?
[ Dragi Tata @ 19.01.2004. 18:08 ] @
Citat:
brcha:
Offtopic: Kad smo već kod svega toga, da li je neko naterao DocBook (SGML ili XML, sve jedno) da lepo procesira ćirilicu?


Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2004. 18:13 ] @
Xexe... kad se setim kad sam pisao FAQ: http://www.elitesecurity.org/tema/13317 ni sam nisam verovao da ce to ikad biti implementirano :)

Mada... mozda bi mogli da pocnemo da se pridrzavamo toga... ali bi onda forum izgubio svoju draz :)
[ dinke @ 19.01.2004. 18:21 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.


Forum: Advocacy
Opis: Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.



A ima i ovo: http://www.elitesecurity.org/tema/13317

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?

Dinke
[ Dragi Tata @ 19.01.2004. 19:34 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Xexe... kad se setim kad sam pisao FAQ: http://www.elitesecurity.org/tema/13317 ni sam nisam verovao da ce to ikad biti implementirano :)

Mada... mozda bi mogli da pocnemo da se pridrzavamo toga... ali bi onda forum izgubio svoju draz :)


Ako stvarno veruješ da je moguće napraviti Advocacy forum na tom nivou, lepo pobriši sve teme do sad objavljene (u stvari, mislim da ima par tema koje su koliko-toliko ozbiljne; one bi mogle da ostanu), pa kreni da ozbiljno moderišeš.

Mada, ja mislim da je to jalov posao. Ovako bar možemo da "peckamo" jedni druge :)
[ Dragi Tata @ 19.01.2004. 19:38 ] @
Citat:
dinke:

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?


Dobro, zemljak, nemoj da si toliko ozbiljan. Glavno je da ne krenemo sa ličnim uvredama tipa majka, sestra i ostala familija, a pingvinima i prozorima ništa neće da fali i ako malo pljucnemo po njima. Znaš onu poslovicu: možeš da mi pljuneš pod Windows :)
[ alex @ 19.01.2004. 19:52 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Znaš onu poslovicu: možeš da mi pljuneš pod Windows :)


Gresis, ovaj, gresis silno, sinak.. ;)

Pravilno je: Mozes da mi pljunes pod (X) Window.

;)
[ drbogi @ 19.01.2004. 19:52 ] @
Citat:
dinke:
Citat:
Dragi Tata:
Hej, polako. Ovo je Advocacy forum, čija je osnovna funkcija pljuvanje Linuxa i ovakva pitanja su tu nepoželjna. Imaš XML forum, pa tamo raspravljaj o DocBook-u.


Forum: Advocacy
Opis: Open Source vs. Closed Source, GPL vs. Proprietary Licensing, Windows vs. Unix clones... Prednosti i mane nekog IT proizvoda/usluge i upoređivanje sa konkurentima na tržištu.



A ima i ovo: http://www.elitesecurity.org/tema/13317

Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?

Dinke


Nećemo se držati "zakona" k'o pijan plota, što reče pokojni Tita...
Posebno zbog toga što je Ćale izvrsno raspoložen poslednjih nedelja.
[ degojs @ 19.01.2004. 20:03 ] @
Citat:
dinke:
Obzirom da si super moderator mogao bi malo za promenu da postujes neka pravila svojih kolega moderatora i tako das lep primer nama "ostalima" ?


???

Hm, ja sam kolega dotičnog (DT) i nemam zamerki na njegov rad ovde.

Čak bih pohvalio još neke ljude, Linusa npr. iako nije ni moderator - iskrenost se ceni.

Citat:
alex
Pravilno je: Mozes da mi pljunes pod (X) Window.


Jok. Ide ovako: možeš da mi pljuneš pod Windows (XP) i to 2014* puta.


* ako je ovo mnogo, možete i 2009 puta. Za objašnjenje se obratite gospodinu Torvaldsu.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.01.2004. u 16:08 GMT]
[ -zombie- @ 19.01.2004. 20:05 ] @
Citat:
drbogi:
Posebno zbog toga što je Ćale izvrsno raspoložen poslednjih nedelja.


što, da nije postao tata?

opet? ;)
[ Ivan Dimkovic @ 19.01.2004. 20:12 ] @
Evo i ja dajem svoj doprinos OpenSource zajednici jer upravo skidam OpenOffice 1.1 za ovu kantu (internet masina na gajbi sa koje najvise surfujem i sa koje se mailiram) ... posto je instalacioni disk za MS office ostao u centrali firme :)

Uskoro cu da se javim da vidim da li ova "all new" verzija moze da odradi najgluplji moguci task koji neki radnik moze da trazi, zbog koga mi se ceo OpenOffice 1.0.1 smucio pre koju nedelju - o detaljima na posebnom topicu :)



[ dinke @ 19.01.2004. 20:14 ] @
Citat:
degojs:
Čak bih pohvalio još neke ljude, Linusa npr. iako nije ni moderator - iskrenost se ceni.

U pravu si. Za 5 -10 godina svi cete morati u Linux. A ko zna mozda i Bili dobije u medjuvremenu napad iskrenosti pa to bude jos krace ;)

Do tada - uzivajte u vasem najboljem, najstabilnijem i (sve sve naj) desktop okruzenju. :)

Pozdrav
Dinke



[ degojs @ 19.01.2004. 20:23 ] @
Citat:
Dinke
U pravu si. Za 5 -10 godina svi cete morati u Linux. A ko zna mozda i Bili dobije u medjuvremenu napad iskrenosti pa to bude jos krace ;)

Do tada - uzivajte u vasem najboljem, najstabilnijem i (sve sve naj) desktop okruzenju. :)


Ako za 5-10 godina Linux bude u par sa ostalim (a oni će da sede gde jesu idućih 10 godina? ), nema problema, meni neće smetati, kao što mi ne bi smetalo ni da imam Mac sada.

Nego pričamo o sada, pa i ja tebi želim da do tada uživaš u Linuxu, koji će biti u par sa ostalima za 10 godina. Mašala :)

[ alex @ 19.01.2004. 20:29 ] @
Citat:
degojs:
Za objašnjenje se obratite gospodinu Torvaldsu.


Ja koliko znam, X Window System je postojao i pre gospodina Torvaldsa, Linuxa, Windowsa i ostale boranije. Tacnije, jos od 1984. godine.

Takodje, samo nepoznavalac konkretne materije moze da izvali gorecitiranu izjavu.
[ degojs @ 19.01.2004. 20:30 ] @
Relja,
ili misli na penziju za 10 godina ili počni da učiš Linux. Nije komplikovan, ako kreneš odmah taman 2014. ćeš biti OK sa istim.
[ degojs @ 19.01.2004. 20:32 ] @
Citat:
alex:
Takodje, samo nepoznavalac konkretne materije moze da izvali gorecitiranu izjavu.


Aha, pored što je Linus "korporacijska njuška" sad je i "nepoznavalac materije"
[ alex @ 19.01.2004. 20:40 ] @
Citat:
degojs:
Aha, pored što je Linus "korporacijska njuška" sad je i "nepoznavalac materije"


Posto nisi uspeo da se identifikujes kao nepoznavalac materije u mojoj prethodnoj poruci, moracu da budem eksplicitan.

Mozda ce ovi novi sistemi za prepoznavanje bazirani na Windows platformi uspeti da ti pomognu?
[ degojs @ 19.01.2004. 20:43 ] @
Citat:
alex
Posto nisi uspeo da se identifikujes kao nepoznavalac materije u mojoj prethodnoj poruci, moracu da budem eksplicitan.
Mozda ce ovi novi sistemi za prepoznavanje bazirani na Windows platformi uspeti da ti pomognu?


Pošto nisi uspeo da shvatiš poentu, moraću da te uputim kod momaka koji su uzeli da proučavaju ono moje "2 + 2 = 5"
[ dinke @ 19.01.2004. 21:07 ] @
Citat:
degojs:
Ako za 5-10 godina Linux bude u par sa ostalim (a oni će da sede gde jesu idućih 10 godina? ), nema problema, meni neće smetati, kao što mi ne bi smetalo ni da imam Mac sada.

Nego pričamo o sada, pa i ja tebi želim da do tada uživaš u Linuxu, koji će biti u par sa ostalima za 10 godina. Mašala :)

Hvala :)

Sto se mene licno tiche, Linux (KDE / SuSE 9) je vec sada jedno jako udobno okruzenje. Jedva cekam da dodje ta 2014-ta (the worst case) pa da i moja zena konacno nauci taj Linux.

Pozdrav
Dinke

[Ovu poruku je menjao dinke dana 20.01.2004. u 00:03 GMT]
[ Palma @ 19.01.2004. 21:13 ] @
Citat:
degojs:
moraću da te uputim kod momaka koji su uzeli da proučavaju ono moje "2 + 2 = 5"


Degojs, izgleda da su pukli proučavajući Linux i instalirajući skenere tamo nekim devojčicama ;)
[ Palma @ 19.01.2004. 21:20 ] @
Citat:
dinke:
Uzgred, moja cerkica koja ima 2 godine vec razbija Tux Racer. Njoj Windows nikada nece ni trebati :))



Jadna ta tvoja ćerkica, čime je ti maltretiraš... Čim malo poraste videće da si mnogo zloban čovek - pitaće te: "Tata, zašto ja već 5 godina igram jednu te istu igru, a moji drugovi svaki dan poneku novu..." ;)
[ alex @ 19.01.2004. 21:24 ] @
Citat:
degojs:
Pošto nisi uspeo da shvatiš poentu, moraću da te uputim kod momaka koji su uzeli da proučavaju ono moje "2 + 2 = 5"


Davno sam shvatio da tvoje poruke nemaju poentu, te shodno tome prestao o njima da razmisljam na takav nacin.. :P

Mozda sam zato nesto propustio ..
[ degojs @ 19.01.2004. 21:53 ] @
Moj idol alex rece..

Citat:
Davno sam shvatio da tvoje poruke nemaju poentu, te shodno tome prestao o njima da razmisljam na takav nacin..


Ali nisi prestao da odgovaras na njih? :) Opet imamo slucaj "2 + 2 = 5"?

Inace, sto se tvojih poruka ovde tice, sta da ti kazem, svaka ti je zlatna.
Ti si moj idol, ajd idi sad da:

Citat:
Mozda sam zato nesto propustio ;)


Propustio si da mi pljunes 2014 puta pod tvoj IBM Windows laptop. How about that ? :)


[ caboom @ 20.01.2004. 00:01 ] @
btw. ljudi sto ste se poprimali na ono "a jel' mora LaTeX?"... ocigledno niste povezali manijaka i bosanca sa litar ulja maslinova. sta biva kada ljudi pocnu suvise ozbiljno da shvataju ove konjpjuktore.
[ Dragi Tata @ 20.01.2004. 01:04 ] @
Citat:
dinke:
Jedva cekam da dodje ta 2014-ta (the worst case) pa da i moja zena konacno nauci taj Linux.


E moj zemljak, pa ti nisi ubedio ni rođenu ženu, a nas ovde nešto podučavaš. Mada, kad bolje razmislim, žene su mnogo racionalnije od muškaraca kad je tehnologija u pitanju. Sećam se kad sam ja instalirao Linux pre jedno godinu i po - dve, jedini komentar moje žene je bio "Nisi valjda izbrisao Windows?". A kad sam nedavno nešto radio sa FreeBSD-om, nisam uspeo da je nagovorim ni da ga pogleda. Jedino što je Deki uspeo da svojoj devojci instalira Linux. Doduše, ne bih smeo da se zakunem da bi mu to uspelo da su venčani - devojke su spremne na razne ustupke dok ne upecaju muškarca, a posle je sasvim druga pesma.

A što se tiče ćerke, pusti dete da trči po svežem vazduhu i da se igra sa drugom decom - ne želiš valjda da provede život bečeći se u monitor kompjutera kao mi ovde :)
[ degojs @ 20.01.2004. 02:06 ] @
Citat:
Dragi Tata
Doduše, ne bih smeo da se zakunem da bi mu to uspelo da su venčani - devojke su spremne na razne ustupke dok ne upecaju muškarca, a posle je sasvim druga pesma.


Pa vidimo kako je Linus prošao..
[ dinke @ 20.01.2004. 02:22 ] @
Citat:
E moj zemljak, pa ti nisi ubedio ni rođenu ženu, a nas ovde nešto podučavaš. Mada, kad bolje razmislim, žene su mnogo racionalnije od muškaraca kad je tehnologija u pitanju. Sećam se kad sam ja instalirao Linux pre jedno godinu i po - dve, jedini komentar moje žene je bio "Nisi valjda izbrisao Windows?". A kad sam nedavno nešto radio sa FreeBSD-om, nisam uspeo da je nagovorim ni da ga pogleda. Jedino što je Deki uspeo da svojoj devojci instalira Linux. Doduše, ne bih smeo da se zakunem da bi mu to uspelo da su venčani - devojke su spremne na razne ustupke dok ne upecaju muškarca, a posle je sasvim druga pesma.

Ne sumnjam da bi smo mogli da otvorimo novi forum na temu zena, ali koliko se secam nasa "rasprava" je pocela oko Linusove izjave. Dakle hajde da ostavimo familiju na miru i da se posvetimo spornom interview-u.

Dakle :
Citat:
I remember you saying at last year's Linux.conf.au that you were quite focused on the desktop. How do you feel it's gone in the past year?

What's kind of interesting is... literally in a year or so, it's been concentrated almost entirely on server space and things like telephony, where you have big companies setting things up.

Within the last year, even six months, there are big companies now interested in literally not just selling desktop Linux, but also using desktop Linux internally.

I mean it's going to take, literally five to 10 years before "normal users" start seeing Linux desktop, but in the technical space it's doing pretty well, especially in companies that can support it already.

Ja sam moj komentar vec dao i zaista ne bih da se ponavljam. Ako ti zemljace ili bilo ko drugi ima nesto vezano za ovo (a ne za zene, teoriju grupa, Sibir, spaljivanja na lomaci i sl. ) - izvolte :)

Pozdrav
Dinke
[ degojs @ 20.01.2004. 03:13 ] @
Citat:
dinke:
(a ne za zene, teoriju grupa, Sibir, spaljivanja na lomaci i sl. )


E sad pitanje je da li je Dragi Tata uopšte pogrešio kada je pomenuo ove stvari.

Da vidimo šta sami za sebe kažu iz Sun-a i o stavu prema MS koji imaju/su imali (a da li su komentari "pravih" Linux-ovaca o MS gori ili bolji od Sun-ovih -- da li je uopšte potrebno i raspravljati?):


"We'll certify Windows," said Larry Singer, Sun's senior vice president of global market strategy. "We're getting off of our religious crusade and we're going to sell people what they want to buy,"

Sun's historic hostility toward Microsoft is changing, said Singer, who admitted that some of the company's rhetoric may have been misdirected. "Not only shouldn't we be slamming Microsoft all the time, but in some cases we should be embracing them. If we have the fastest, best value two-way Xeon processor out there, then why shouldn't we make it available to people, whatever operating system they want to run?"

http://www.infoworld.com/article/04/01/16/HNsunx86_1.html


Neki ljudi se polako dozivaju pameti, meni se čini. Ili je opet u pitanju "korporacijska njuška"? :)
[ Dragi Tata @ 20.01.2004. 04:32 ] @
Citat:
dinke:
What's kind of interesting is... literally in a year or so, it's been concentrated almost entirely on server space and things like telephony, where you have big companies setting things up.

Within the last year, even six months, there are big companies now interested in literally not just selling desktop Linux, but also using desktop Linux internally.

I mean it's going to take, literally five to 10 years before "normal users" start seeing Linux desktop, but in the technical space it's doing pretty well, especially in companies that can support it already.


Pa ne znam šta ovde ima da se tumači: čovek kaže da će za 5-10 godina "normalni korisnici" (žene?) početi da koriste Linux na desktopu. A familiju si ti počeo da pominješ, zemljak, i to sa punim pravom. Kakve veze ima šta mi kompjuterski zaluđenici koristimo? Bitno je šta koriste naše žene, deca, roditelji, ujne, i ostali normalan svet.

P.S. Pozdravi Boox-a
[ dinke @ 20.01.2004. 10:43 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Pa ne znam šta ovde ima da se tumači: čovek kaže da će za 5-10 godina "normalni korisnici" (žene?) početi da koriste Linux na desktopu. A familiju si ti počeo da pominješ, zemljak, i to sa punim pravom. Kakve veze ima šta mi kompjuterski zaluđenici koristimo? Bitno je šta koriste naše žene, deca, roditelji, ujne, i ostali normalan svet.
P.S. Pozdravi Boox-a

Boox-u sam preneo tvoj pozdrav, izgleda da te mnogi odavde poznaju.

"Normalni korisnici" koje pominjes ce poceti da koriste Linux onda kada on bude dolazio preinstaliran uz kompjuter koji kupuju, kao sto je to sada slucaj sa Windows-om. To ce se kako Linus rece (mozda) desiti za par godina, a mozda nece ni tada kao sto se nije desilo ni sa Steve Jobsom-ovim Nextom, Macom i ostalim cool stvarima koje jednostavno nisu dostigle kriticnu masu korisnika. To kao sto vec rekoh prevashodno zavisi od rada velikih Linux igraca i samog Microsofta.

Za nas tehnicki potkovanije Linux je vec ready ili ce biti Desktop ready onda kada Adobe, Macromedia & co. portuju svoje popularne aplikacije na linux ili se CrossoverOffice (Wine) toliko usavrsi da se iste bez ikakvih problema mogu izvrsavati na Linuxu.

Pozdrav
Dinke


[ tdjokic @ 20.01.2004. 12:34 ] @
Na ES-u sam jednom prilikom procitao post nekog korisnika: "Nemam pojma sa Linuxom. Instalirao sam Mandrake i sve mi radi." Masa ljudi ne koristi neke super programe, nego najosnovnije - za mejl, Internet i tome slicno. Niti ima, niti hoce da daje stotine eura za softver koji moze da se dobije i besplatno. To je jedan segment sustine, surovo i ruzno, ali istinito.
[ dinke @ 20.01.2004. 12:57 ] @
Nego, pre nego sto moj zemljak i ostali ljubitelji ms-a krenu u novu ofanzivu, evo im nesto da smire zivce (niposto ne preporucujem Linuxasima sa slabim srcem ;)

http://ogc.ath.cx/files/tmp/pingu.htm

Pozdrav
Dinke
[ Ivan Dimkovic @ 20.01.2004. 13:52 ] @
Citat:
tdjokic:
Niti ima, niti hoce da daje stotine eura za softver koji moze da se dobije i besplatno. To je jedan segment sustine, surovo i ruzno, ali istinito.


Ljudi koji nemaju pare za sw i nisu trziste niti se onda mogu koristiti u analizi da li je neki desktop bolji ili ne (tj. oni - moraju da koriste besplatno resenje, a to je u ovom slucaju Linux)

Drugo - TCO je komplikovana kalkulacija - tacno je da PC + Linux + KDE + OpenOffice kosta sigurno manje od istog PC-ja + WinXP + MS Office (bar ja tako mislim) -- medjutim od upotrebe zavisi i sta ce se dalje desavati... ja sam opisao jedan banalan problem koji meni usporava rad. Moze vrlo lako da se desi da ti treba neki malo napredniji alat koji na Linuxu trenutno ne postoji ili nije jednostavno dovoljno dobar (MS Visio, Visual Studio .NET, Adobe Photoshop, Macromedia sw, ...) - i tu nastaje problem. Sa druge strane - na Win32 platformi imas Cygwin, imas i X server - pa ako ti posto poto treba neka GNU aplikacija, velike su sanse da ce to proraditi posle kompajliranja... jos ako je command line, sanse su preko 90%

Na Linux-u ti sa Wine-om i dalje mozda trebaju originalni DLL fajlovi za nesto, sto ce se (nadam se) resiti vrlo brzo i omoguciti binarnu kompatibilnost na relaciji Win32<->Linux

Cinjenica je da zbog dominacije MS-a i nametanja njihovih solucija (mada je OLE IBM-ov izum, cisto da se zna) Linux u startu u poziciji "iza" jer da bi bili konkurentni na Desktop trzistu, oni moraju da podrzavaju >i< MS "standarde" - ali tako je uvek, i MS je morao da slusa IBM i njihove standarde dok nisu postali dovoljno mocni da formiraju industrijske konzorcijume (tipa Wintel) koji su preuzeli razvoj PC industrije u drugoj polovini osamdesetih.

[ dinke @ 20.01.2004. 14:32 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Na Linux-u ti sa Wine-om i dalje mozda trebaju originalni DLL fajlovi za nesto, sto ce se (nadam se) resiti vrlo brzo i omoguciti binarnu kompatibilnost na relaciji Win32<->Linux

Postoji dosta jeftina ($60) alternativa koja se zove CrossOverOffice.

http://www.codeweavers.com/site/products/

Ja ga koristim kod kuce, i veoma sam zadovoljan. Bez ikakvih problema sam pod Linuxom poterao IE, DreamWeaver MX itd. Spisak podrzanih aplikacija je ovde:

http://www.codeweavers.com/site/products/cxoffice/supported_apps/

DW je recimo oznacen srebrno ali ja nisam imao vecih problema, mada ga iskreno nisam mnogo ni koristio :)

Uzgred, kad vec ovo pominjem, IE sam morao da instaliram kako bih nasao workaround za tonu bugova koji se ispoljavaju kod IE-a kada nesto downloaduje / uploaduje (npr. razmena xml fajlova) pod https-om. Jedno od resenja koje je ms knowledge base predlagao bilo je "Don 't use download over https". Bas elegantno resenje zar ne ? :))

Pozdrav
Dinke
[ Dejan Lozanovic @ 20.01.2004. 14:43 ] @
Citat:
dinke:
Nego, pre nego sto moj zemljak i ostali ljubitelji ms-a krenu u novu ofanzivu, evo im nesto da smire zivce (niposto ne preporucujem Linuxasima sa slabim srcem ;)

http://ogc.ath.cx/files/tmp/pingu.htm

Pozdrav
Dinke

koliko daleko mozes da ga sutnes ? :)) ja sam uspeo 598.3 :)
[ Ivan Dimkovic @ 20.01.2004. 14:43 ] @
Odlicno, ideja je jako dobra i super je sto podrzava dosta aplikacija...

ali...

Citat:

Postoji dosta jeftina ($60) alternativa koja se zove CrossOverOffice.


$60 bas i nije "dosta jeftino" - na BizRate-u sam nasao "MS WinXP Home Edition" za $79.99, a to je ipak ceo OS na kome mozes da pokrenes sve te aplikacije iz spiska... Mada jeste dosta jeftinije od VMWare + XP licence :)

Bottom line - prodaju patch (closed source) za Linux po ceni koja je malo manja od kompletnog OS-a koji emuliraju... mislim da $60 ipak nije dobar deal.


[ dinke @ 20.01.2004. 16:41 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
$60 bas i nije "dosta jeftino" - na BizRate-u sam nasao "MS WinXP Home Edition" za $79.99, a to je ipak ceo OS na kome mozes da pokrenes sve te aplikacije iz spiska... Mada jeste dosta jeftinije od VMWare + XP licence :)

Bottom line - prodaju patch (closed source) za Linux po ceni koja je malo manja od kompletnog OS-a koji emuliraju... mislim da $60 ipak nije dobar deal.

Zavisi iz kog ugla se posmatra. Ako nameravas da predjes na Linux i uz to koristis sve pomenute aplikacije (ili vecinu) onda i nema mnogo smisla - ostani na Win-u. Ali ako si nasao zadovoljavajucu (ili jos bolju) zamenu za sve sto koristis, a nesto neophodno (tipa AutoCad) ti nedostaje - postoji resenje. Kad se sve sabere, mislim da ispada znatno jeftinije.

Naravno, kome je i to skupo uvek moze da se smara sa Wine-om, dll-ovima i sl. :)

Pozdrav
Dinke
[ Dragi Tata @ 20.01.2004. 21:11 ] @
Citat:
tdjokic:
Na ES-u sam jednom prilikom procitao post nekog korisnika: "Nemam pojma sa Linuxom. Instalirao sam Mandrake i sve mi radi."


Blago njemu. Ja imam pojma sa Linuxom (prvi put sam ga koristio negde 1995/96 kao korisnik knez servera na Univerzitetu u Kragujevcu) pa mi na gorepomenutom Mandrakeu ništa živo nije radilo, a X se rušio svakih pet minuta. Stabilnost, brale...

[ dinke @ 20.01.2004. 21:26 ] @
Citat:
Dragi Tata:
Blago njemu. Ja imam pojma sa Linuxom (prvi put sam ga koristio negde 1995/96 kao korisnik knez servera na Univerzitetu u Kragujevcu) pa mi na gorepomenutom Mandrakeu ništa živo nije radilo, a X se rušio svakih pet minuta. Stabilnost, brale...

Pa, ne bas. U tom periodu knez je furao HP-UX ili neki drugi Unix. Tek kasnije (2001 -ve mislim) su presli na RedHat. To znam jer sam ja administrirao pmf-ov server :)

Pozdrav
Dinke
[ Dragi Tata @ 20.01.2004. 21:31 ] @
Ne, ne, ne. Najpre je postojao uis koji je furao HP-UX 9 (ako se ne varam), i njega je administrirao Zoki. Onda je Šaca negde 95/96 dodao i knez i na njega stavio Linux. Kasnije je valjda crkla ona HP mašina, pa je i uis prešao na Linux.
[ dinke @ 20.01.2004. 22:16 ] @
U pravu si, pomesao sam uis sa knezom. UIS je crkao mislim 2001-ve (tada je Saca vec bio u Boox-u) pa je Zoki stavio RHL 7.x i ukinuo svima shell accounte mislim.
Knez je verovatno furao Slack jer znam da je Saca pomagao koleginici kada je podizala nas server koji je prvobitno bio pod Slackom. Na knezu sam tek kasnije imao account (i to samo email) koji nikada nisam ni koristio. Zbog toga verovatno nisam bio upoznat da je radio pod Linux-om.

Dinke
[ degojs @ 23.01.2004. 19:01 ] @
Da se mi vratimo na temu.. pošto je ovo sa CNN sajta verujem da će odmah biti proglašeno za propagandu, bez ikakvih činjenica o neprijateljskom udruživanju. Svejedno, da vidimo, pošto su u tekstu izjave nekih koji zarađuju na Linux-u (CodeWeavers - CrossOver Office).

Searching for a Windows desktop killer

Linux still miles behind Microsoft

NEW YORK (Reuters) -- As never before, corporate customers are turning to Linux software instead of Microsoft Windows to run big business operations.
...
Now, if only they could get the word processor's basic "cut and paste" feature to work.
...
"It's a big pile of lumber with no agreed-upon standards," complained White, president of St. Paul, Minnesota-based software company CodeWeavers.
...
http://www.cnn.com/2004/TECH/p.../linux.desktop.reut/index.html

[ -zombie- @ 23.01.2004. 19:10 ] @
Citat:
degojs:
Now, if only they could get the word processor's basic "cut and paste" feature to work.
...
"It's a big pile of lumber with no agreed-upon standards," complained White, president of St. Paul, Minnesota-based software company CodeWeavers.
...


mrzi me da čitam ceo članak, jel mi se čini da znam o čemu pričaju. ovo se radi o windowsu zar ne? copy/paste u OE?

ako je to, neću džabe da čitam članak..
[ degojs @ 23.01.2004. 19:27 ] @
Jok, izjave su ljudi koji rade na Linux-u i o Linux-u. Windows se pominje onako više generalno. Al' pošto nećeš da čitaš, šta da ti radim..
[ tdjokic @ 24.01.2004. 11:27 ] @
Cudni su to ljudi, taj Linus i taj Bill:

http://news.yahoo.com/news?tmp...p_on_hi_te/world_forum_gates_4

Citat:

He conceded, however, that his prognostications have not always been on the mark. Notable misjudgments include the rising popularity of open-source software, epitomized by Linux (news - web sites), and the success of the Google search engine.

"They kicked our butts," he said, while promising a better next-generation Internet search engine from Microsoft, due as early as next year.
[ Ivan Dimkovic @ 24.01.2004. 11:42 ] @
Vec vidim majce "We kicked their butts" uz obavezne pingvine i kofeinske tablete... kewl :)
[ popeye @ 25.01.2004. 00:28 ] @
A prekoputa suparnicka banda u majicama "C U in 5 to 10 years". Jos da krenu i tetovaze... :)
[ dinke @ 25.01.2004. 00:43 ] @
Citat:
tdjokic:
Cudni su to ljudi, taj Linus i taj Bill:

http://news.yahoo.com/news?tmp...p_on_hi_te/world_forum_gates_4

Meni je u gore pomenutom tekstu vise "bolo" oči ovo:

Citat:
While the Windows desktop operating system has become a "very powerful standard," he said Microsoft was more open today about its source code to allow other companies to develop competing products. That was partly due, he said, to the rise of Linux and antitrust actions in the United States and Europe.


Pozdrav
Dinke
[ dinke @ 25.01.2004. 01:06 ] @
Btw, gore smo Ivan i ja diskutovali o isplativosti CrossOver Office-a koji je na sajtu proizvodjaca oko $60. Sada sasvim slucajno nabasah na "SuSE Linux Wine Rack" koji za $39.95 nudi i CrossOver Office i CrossOver Plugin.

http://store.suse.com/dr/sat4/...=840&PGRP=0&CACHE_ID=0

Pozdrav
Dinke
[ degojs @ 25.01.2004. 01:12 ] @
Citat:
That was partly due, he said, to the rise of Linux and antitrust actions in the United States and Europe.

Pa ovo zvuči kao oksimoron :)
Sa jedne strane Linux raste, a sa druge se vodi spor protiv MS zbog ponašanja u vezi monopola? Kako su to oni monopol ako im je Linux "za petama" ?
[ Ivan Dimkovic @ 25.01.2004. 08:32 ] @
Citat:

Pa ovo zvuči kao oksimoron :)
Sa jedne strane Linux raste, a sa druge se vodi spor protiv MS zbog ponašanja u vezi monopola? Kako su to oni monopol ako im je Linux "za petama" ?


Mislim da je problem oko MS-a i monopola prost - MS Windows kao platforma se nametnula kao standard za desktop sisteme, a kako je u specijalnoj poziciji (vlasnik) MS ima mogucnost za osvajanje tudjih trzista na osnovu ekskluzivnih znanja u vezi sa unutrasnjoscu i buducnoscu Win operativnih sistema na kojima dosta kompanija zasniva poslovni model.

MS je odavno poceo da se menja po tom pitanju, jer nisu ni oni foke i znaju kako su prolazili neki drugi kod antitrust komisije ranije - mislim da sada MS na development konferencijama upoznaje i dokumentuje skoro sve nove "features" novih OS-eva u najranije moguce vreme (verovatno cim u kompaniji donesu odluku da "zamrznu" specifikacije) - takodje, MS nudi i source pod odredjenim uslovima kako ne bi izgubio deo trzista u stranim vladama koje su odjenom pocele da vape za sigurnoscu (sto je isto oksimoron, i IBM-ov desktop moze da ima neki NSA cip, ili Motorolina radio stanica ili Cisco mrezni sistem u svom OS-u, source isto ne dobijas - to su sve "patriotske" kompanije, i verovatnoca da US vlada ima nesto tamo je identicna kao i u MS-u)

Nije tako lose stalno pritiskati MS sa tim antitrust komisijama, bez pritisaka moze da se desi da se "opuste" :)

Citat:

Btw, gore smo Ivan i ja diskutovali o isplativosti CrossOver Office-a koji je na sajtu proizvodjaca oko $60. Sada sasvim slucajno nabasah na "SuSE Linux Wine Rack" koji za $39.95 nudi i CrossOver Office i CrossOver Plugin.


Slazem se, $40 je vec vrlo jeftin deal za ceo OS sa kakvim-takvim office paketom i "emulatorom" ako ti trebaju MS-Win aplikacije.
[ dinke @ 25.01.2004. 09:56 ] @
Citat:
degojs:
Pa ovo zvuči kao oksimoron :)

FYI, to je izjavio cika Billi :)

Dinke
[ degojs @ 25.01.2004. 18:44 ] @
Pa nisam ni rekao da nije. Samo konstatujem da je malo teže da oboje bude tačno. :)
[ degojs @ 26.01.2004. 15:29 ] @
I dok naš Linus izjavljuje šta već izjavljuje pod pritiskom bračnog partnera koji očigledno zna da se ljubav ne jede, da vidimo šta se u isto vreme dešava kod onog zlikovca:

For Gates, a knight to be remembered

The Foreign Office announced early on Monday that Gates will become a Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire. This is one of the highest honors that Britain can bestow upon those born outside the United Kingdom.

"Microsoft technology has transformed business practices and his (Gates') company has had a profound impact on the British economy," the foreign secretary, Jack Straw, said in a statement.

According to The Sunday Telegraph, the chancellor, Gordon Brown, recommended that Gates, whose personal fortune is estimated at $40 billion, should receive the award.

http://news.com.com/2100-1022_3-5147163.html?tag=nefd_top


Nije loše, nije.. da li to već čujem pesmu iz daljine: "Amerika i Engleska biće zemlja proleterska.."
[ Dragi Tata @ 26.01.2004. 16:05 ] @
Pih, nije ni čudno da svi ti nazadni elementi (monarhija, kapitalisti, religiozne zajednice) lepo sarađuju. Zato će recimo RMS da dobije orden narodnog heroja Kube ili Narodne Republike Koreje.
[ popeye @ 26.01.2004. 16:33 ] @
Eto razloga vise za divljenje idolima. I rasprave da l' je bolja titula viteza ili heroja revolucije. Oklope na telo, srpove i cekice u ruke junacke, pa u boj da se drugima (prisilno) otvore oci.
[ Dragi Tata @ 26.01.2004. 16:40 ] @
Citat:
popeye:
pa u boj da se drugima (prisilno) otvore oci.


Ili makar iskopaju.
[ dinke @ 26.01.2004. 18:48 ] @
Ocigledno da je kraljicin PR resio da se malo priblizi narodu pa su krenula da pljuste odlikovanja.

Sean Connery, David Beckham, Mik Jagger, Tim Berners-Lee a sada i Bili. Kladim se da su bookmakeri vec napravili kvote ko bi mogao biti sledeci. Kako su krenuli doci ce i do Linusa :)

Pozdrav
Dinke
[ degojs @ 27.01.2004. 03:18 ] @
E stvarno je ljudina ovaj Gejts:

Microsoft's Bill Gates, the world's richest man, is looking to classic comedy for clues on what to expect when he receives an honorary knighthood from Britain's Queen Elizabeth. "All I know about the ceremony is what I saw on Monty Python," Gates told a conference in London Monday.

Citat:
Kako su krenuli doci ce i do Linusa :)

Pa da, za jedno.. 5 do 10 godina :>
[ degojs @ 27.01.2004. 03:19 ] @
Citat:
Dragi Tata
Ili makar iskopaju.


Blago nama slepcima.
[ Milos Babic @ 31.01.2004. 17:23 ] @
Citat:
degojs:
Još samo fali Danilo pa da nam ponovo objasni kako je 2 + 2 = 5 :)



A sta je problem sa 2+2=5 ?!?
Ne znam da li se Danilo javio u medjuvremenu, ali da ja pojasnim:
operacije DEFINISEMO, pa ne vidim zasto bi problem bio da 2 i 2 daju 5!

U, recimo Z3 (grupa ostataka modulo 3), 2+2 = 1!

E, sad, ako sam se ja primio na nesto sto blage veze nema sa algebrom, izvinjenje!
nisam u toku ...
[ Dejan Lozanovic @ 31.01.2004. 21:18 ] @
Citat:
degojs:
I dok naš Linus izjavljuje šta već izjavljuje pod pritiskom bračnog partnera koji očigledno zna da se ljubav ne jede, da vidimo šta se u isto vreme dešava kod onog zlikovca:

For Gates, a knight to be remembered

The Foreign Office announced early on Monday that Gates will become a Knight Commander of the Most Excellent Order of the British Empire. This is one of the highest honors that Britain can bestow upon those born outside the United Kingdom.

"Microsoft technology has transformed business practices and his (Gates') company has had a profound impact on the British economy," the foreign secretary, Jack Straw, said in a statement.

According to The Sunday Telegraph, the chancellor, Gordon Brown, recommended that Gates, whose personal fortune is estimated at $40 billion, should receive the award.

http://news.com.com/2100-1022_3-5147163.html?tag=nefd_top


Nije loše, nije.. da li to već čujem pesmu iz daljine: "Amerika i Engleska biće zemlja proleterska.."



Pocinjes da zvucis kao narator u latino-americkim serijama koje gleda moja sestra :)
[ degojs @ 31.01.2004. 21:58 ] @
Citat:
Pocinjes da zvucis kao narator u latino-americkim serijama koje gleda moja sestra :)

E sad kao tvoja sestra ih gleda, a ti ne..
[ Dejan Lozanovic @ 01.02.2004. 18:22 ] @
nemam takvih afiniteta prema takvim serijama, nekako me ne privlaci ta neka forsirana romantika u 200-300 epizoda gde se uvek neka jadna lepa mlada i sirota devojka zaljubljuje u bogatasa ili pronalazi napustene roditelje, gde uvek ima neki slepac koji progleda ili neko u invalidskim kolicima ko prohoda itd. Ako imas takvih afiniteta uzivaj u njima slobodno ja
ipak radije sednem pogledam neki source ili izprogramiram nesto za to vreme :)
[ degojs @ 01.02.2004. 18:30 ] @
Za nekog ko to ne gleda, mogu li samo da primetim da si ti vrlo upućen u to šta se dešava u istim serijama? Čak znaš i kako zvuči narator u istim.. Ja ti verujem, jer ja zaista ne znam.

Inače, ovo sa slepcem koji progleda, sam prvi put čuo upravo od axeza koji nas (Windows korisnike) onomad nazva slepcima.. tja. Slučajnost izgleda :)
[ axez @ 01.02.2004. 22:07 ] @
Citat:
degojs:


Inače, ovo sa slepcem koji progleda, sam prvi put čuo upravo od axeza koji nas (Windows korisnike) onomad nazva slepcima.. tja. Slučajnost izgleda :)


Ja ne gledam te serije.....cisto da se zna...:)

Osim toga ja nisam nazvao sve windows korisnike slepcima. Samo sam "fanaticne windows talibane" nazvao slepcima....:):):)
[ Ivan Dimkovic @ 01.02.2004. 22:09 ] @
Citat:

Samo sam "fanaticne windows talibane" nazvao slepcima....:):):)


[joke]
xexex ... Dobro je kad ajatola al-khameini proglasi talibane za slepce :)
[/joke]