[ nemanjad @ 11.06.2010. 23:23 ] @
Pozdrav!
Kupio sam pomenuti model telefona per izvesnog vremena i u poslednje vreme se desava da na trenutke uspori (obicno kod pustanja klipova i music player-a), a nakon paljenja treba mu 15-ak minuta da normalno proradi ( za to vreme ne reaguje ni jedna komanda, ponasa se kao da je zamrznut). Po stecenom iskustvu iz oblasti racunara pretpostavljam da je software u pitanju (ispravite me ako gresim).
Trenutna verzija software-a je v9.40, RM-240
Nisam imao iskustva sa flesovanjem telefona pa ako neko moze da mi ukratko objasni (imam USB kabl, NEMAM internet konekciju), i da mi preporuci neku verziju software-a za koju pouzdano zna da je dobra.
[ svakaVamcast @ 12.06.2010. 07:52 ] @
1. Iskustva sa racunarima mozes zanemariti (odbaciti) kada su u pitanju telefoni
2. Flesovati u HM varijanti je sa danasnjim telefonima vise nego rizicno (ne i nemoguce) i moze dovesti do mnooogo vecih problema, koje cak niti bilo koji servis u okruzenju (citaj evropi) ne moze da resi, jer je Nokia prekilula da radi sa tim servisom (iz nama nepoznatih razloga).
3. Update preko NEUS-a (oficijelnog Nokia update servisa) ne resava probleme vezane za softverske probleme.
4. Tvoj broblem moze biti vezan za niz drugih stvari ali se ne mogu, ovao preko "kristalne" kugle resiti ili konstatovati, ipak je potreban kompletan pregled :)

Cisto da me ne shvatis pogresno, mozes u HM varijanti ali moras imati dobru internet konekciju ali ti ja to nebi preporucio.
[ bttp @ 17.06.2010. 16:11 ] @
Zašto da ne flešuje novi fw? To je najnormalnija i laka procedura koja ne ukida garanciju, znači nema šta da izgubi. Ako mu je telefon radio pre flešovanja, najverovatnije je da ća raditi i nakon. Jedino što mu treba Internet veza, bez toga ne m're. Sa Nokia Ovi Suite je čak i krajnje pojednostavljeno, ne moraš da skidaš posebno NSU, već se sve automatski odradi (bar je meni tako bilo kad sam pre neki dan flešovao N95).

I samo još da dodam da sam jedno 20ak puta flešovao razne Nokie u kućnoj varijanti, pomoću NSU, i nikad nisam imao nikakvih problema, uvek je sve prolazilo glatko. Naravno treba pratiti uputstvo i ne paničiti ako nešto zapne, pa isključivati telefon sa računara. Treba pustiti softver da odradi svoje, pa i ako naiđe na grešku, on će započeti proces flešovanja ispočetka.
[ svakaVamcast @ 17.06.2010. 18:53 ] @
@bttp

Ajde jos jednom procitaj moj post (izgleda da ga nisi dobro procitao), a obrati paznju na tacku 3 !
[ bttp @ 18.06.2010. 12:01 ] @
Ne znam kako možeš da budeš tako siguran... Šta uopšte znači "softverski problemi"?
[ svakaVamcast @ 18.06.2010. 20:12 ] @
@bttp

Sto se tice sofverskog problema, ajde ti meni reci, kako ces resiti NUS-om telefon koji je "pukao" sofverski jer mu je neko prebacio temu koja nije namenjena za taj telefon ? Koliko sam ja sa mojim skromnim znanjem (pardon, po tvom neznanjem), NUS ne podrzava "DEAD" USB flash ! A postoji nekih 40-tak simptoma sofverskih kvarova na kojima NUS ne moze ni da krene, a kamoli da resi problem !

Sofverski problemi vezani za SD, IMEI...... mnooooogo toga jos !

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 24.06.2010. u 15:13 GMT+1]