[ WEXY @ 12.06.2010. 15:19 ] @
Pozdrav,

u zadnjih par dana desava mi se nesto zaista cudno. Neko koristi moj e-mail na Gmail-u ([email protected]) i otvara nalog na Facebook-u na kome ja nemam niti sam imao ikad otvoren nalog. Ljudi koje poznajem obicno me obaveste o tome ili ja primetim da mi stizu mejlovi pocevsi od "Just one more step to get started" sa confirmation kodom, pa onda Dobrodosli... i posle toga 10 mejlova o dodatim prijateljima i kako su oni potvrdili itd..

Kliknuo sam na svaki moguci abuse/report link i slao poruke Facebook-u i to kao nestane na dan dva sve se sredi nalog bude obrisan. Slao sam im i mejl sa zahtevom da kompletno onemoguce koriscenje tog e-maila na njihovom servisu medjutim dobijam jako cudne odgovore koje nemaju veze sa onim sto mene zanima, posle 5 poslatih poruka nista nismo uradili jer mi se danas desava isto.

Najgore od svega je sto medju kontaktima koji se dodaju na tom nalogu ima par ljudi koje ja poznajem pocevsi od moje devojke do prijatelja itd.. Profil na Facebooku sadrzi moje ime i e-mail adresu, svi ostali podaci su netacni iako ih nema mnogo ali na primer srednja skola itd.., profil je na srpskom tj. bosanskom.. Uopste mi nije jasno sta se desava.

Logicno, pomislio sam da mi je neko provalio na Gmail nalog, iako nema nikakvih dokaza za to medju logovima koji mogu da se vide na dnu strane je samo moj IP. Lozinku sam promenio medjutim desava se opet isto. Od kako koristim komp nisam imao problema sa virusima jer zaista drzim sve pod konac sto bi se reklo.

Da li se nekome nesto slicno desavalo?
S obzirom da Facebook support ne pomaze ama bas nista jedino sto mi pada na pamet je da prijavim nalog opet na abuse i da napravim sam nalog iako nisam planirao da koristim Facebook cisto da bi sprecio da ga neko drugi napravi...