[ bttp @ 13.06.2010. 22:01 ] @
Imam telefon Nokia N95 koji je kupljen u Telenoru i zaključan je. Ugovor je istekao. Da li postoji mogućnost da mi otključaju telefon, ili ako ne, da li je uopšte moguće otključati ga u servisu za druge mreže? Ako neko ima neke informacije sa cenama takve usluge može na PP.
[ Slobodan Milivojevic @ 13.06.2010. 22:03 ] @
Moze u servisu da se otkljuca, Telenor to nece uraditi... E sad za konkretan neki servis koji to radi, moras da se raspitas blize.
[ bttp @ 13.06.2010. 23:19 ] @
Koji je red veličine cena?

Gledao sam sad na netu i na YouTube da je neki naš lik (neki Dejan Kaljević) napisao programčić za kućno odključavanje BB5 telefona. E sad, na njegovom spisku su N91, N93, N73 itd. Nisam još dobro proučio ali kanda je potrebno modifikovanje kabla za serijski port, i kada se to uradi, otključa se bukvalno za sekund pomoću priloženog softvera.

Ne znam samo da li se to odnosi i na N95 ili ne (bez obzira na spisak). Ne bih da platim tamo nekome 20-30 evra za nešto što mogu i sam da uradim i zašta imam potrebne alatke i znanje. Da je do 1000 dinara, pa bih i platio da se ne cimam, ali više od toga ne bih ako ne moram.

Ovo piše na početku uputstva:
How to unlock BB5-phones with Dejan’s SP…UNLOCKER and a PROFILIC-Cable + Driver!!

STEP 1:

What you need:
1.) Nokia BB5 SP Unlocker v1.0b by Dejan Kaljevic
2.) A non-original DKU-5 or a CA-42 cable!! (with full pin-set!!)
[You can also use a normal COM cable!!]


The DKU-5(CA-42) cable should look like this:


itd..

Prikačio sam uputstvo na attachment.
[ BVC-Project @ 14.06.2010. 15:23 ] @
Neće ti to Dejanov software odraditi,nemoj ni pokušavati,samo ćeš izgubiti vrijeme.Za N95 moraš imati FBus servisni kabel i neki od mnogobrojnih alata (MT,HWK,MX itd,itd...) i tek tako možeš otključati svoju N95-cu.Na kraju zaključak,ili ćeš platiti za box 250 Eura ili otključavanje u nekom servisu (kod mene je 120 Kn cca 15 Eura) zavisno gdje odeš ali od 10 do 20 eura.
[ Iksi @ 14.06.2010. 23:36 ] @
ili ufs plus hwk micro za 60 e :D
[ ZZIKA @ 15.06.2010. 09:12 ] @

Možda nisam u toku, ali mislim da UFS/HWK ne može da dekodira BB5 osim par prvih modela.
[ BVC-Project @ 15.06.2010. 19:11 ] @
Nisi u toku ZZika,HWK može odraditi većinu BB5-ica,ja često radim sa njim i super radi,lijepo ti napravi warranty unlock (iskalkulira NCK kod) i lijepo pita hoš sam ubaciti ili da on to ubaci.Kolko već postoji taj alat,reko bi samo jedno,strava.
BR.
[ Iksi @ 16.06.2010. 00:46 ] @
steta je samo sto ne moze usb flashing kao na mt-u.
Sto me je prijatno iznenadilo aplikacija je skroz accessible za razliku od
recimo mx key-a na kome vec vise nema sanse da se snadjem. Naime screen
rreader cita toliko lose ovu pozlednju verziju da nema sanse da nadjem
connect / cisconnect a kamo li nesto drugo :D. griphin je nesto zabrljao pa
takodje vise nije full accessible :((
[ ZZIKA @ 16.06.2010. 09:37 ] @
Citat:
BVC-Project
Nisi u toku ZZika,HWK može odraditi većinu BB5-ica,ja često radim sa njim i super radi,lijepo ti napravi warranty unlock (iskalkulira NCK kod) i lijepo pita hoš sam ubaciti ili da on to ubaci.Kolko već postoji taj alat,reko bi samo jedno,strava.
BR.


Šta da se radi - penzija radi svoje. Ne radim više, a promaklo mi je po forumima da su to dodali.