[ jovan63 @ 15.06.2010. 04:53 ] @
Imam problem sa frozen throne. Koristim ubuntu lucid 10.04 i wine verziju koja dolazi uz njega. Umrezio sam vise racunara, kada igram counter sve radi odlicno. Kada hocu Frozen Throne tj dotu u multiplayeru nemogu da hostujem,tj racunar vidi kreiranu igru ali ne moze da udje. Kada kreiram na windowsu linux udje bez problema ali obrnuto nece

/modedit (Srdjan) - Molim te da procitas pravilnik ES-a.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 22.06.2010. u 14:33 GMT+1]
[ Dr.Love @ 22.06.2010. 09:30 ] @
Probaj sa PlayOnLinux programom, nadji na netu ako nema u repozitorijumu.

/modedit: izbacen deo odgovora na obrisanu poruku. Hvala na razumevanju.

[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 22.06.2010. u 14:34 GMT+1]
[ combuster @ 22.06.2010. 10:42 ] @
@Jovan63

Buduci da si nov na forumu zazmuricemo ti na ovo :) 99% nas ne koristi Linux da bi igrao windows igrice - pogotovo ne u mreznom okruzenju. Ja sam samo pokretao Starcraft pod wine-om kod drugara u lokalnoj mrezi - ali nisam imao nekih problema.

Ako se Linux konektuje na windows host-ovanu igru - sta je problem ? Zasto moras da dizes igru na Linuxu ? Uglavnom moras biti strpljiv dok ti se neko ne javi, ili eventualno bump-ujes temu ako si jos uvek vrlo zainteresovan - al' pristojno, ne tako...
[ Srđan Pavlović @ 22.06.2010. 13:37 ] @
E, sorry Ivane, krenuo sam da sredjujem temu odgore,
kasno sam video da si odgovorio ("Buduci da si nov na
forumu zazmuricemo ti na ovo :)" - pa nisam "zazmurio" ;)

@postavljac teme - samo malo kulturniji pristup ako zelis da dobijes pomoc ovde.
Insistiranje i uvrede ne vode ka tome da neko izdvoji svoje vreme i pomaze tebi da se igras.
[ jovan63 @ 23.06.2010. 03:46 ] @
Ma ok izvinjavam se, mada u sustini nisam nikog licno vredjao a i znao sam da ce vas onakva poruka isprovocirati, te cete pokusati da date neki odgovor:) Izvinjavam se svima koji su se nasli uvredjeni, nece se vise ponoviti. Stvar je u tome sto imam win igraonicu i zelim da predjem potpuno na linux i ovo je jedina stvar koja me sprecava to da uradim.I bezuspesno pokusavam resiti problem zadnjih mesec dana, zato sam malo izgubio strpljenje.Dali znate koji linux je najbolji za igre?
[ combuster @ 23.06.2010. 09:46 ] @
Pa svaki je manje vise ok ako znas kako da resis problem, wine je malo zeznut - pogotovo oko mreze znam da ima nekih caka oko kojih sam se ja maltretirao sa starcraft-om (zbog ipx-a) al sad nema sanse da se setim sta sam radio (pratio sam neki tutorial na netu).

http://appdb.winehq.org/object...hp?sClass=version&iId=3126

Ovde kaze da bi morao da patch-ujes wine prvo - probaj po tom uputstvu.
[ lord_celtic @ 23.06.2010. 18:42 ] @
ne znam u cemu je problem ali dota je jedina igrica sa kojom nikad nisam imao problema i jedina win igrica koja je instalirana na linuxu.
e sad: napravi updaten wine-a i patch-uj dotu pa se javi ako imas problema.
ps koje su ti adrese na racunarima??
[ jovan63 @ 24.06.2010. 02:36 ] @
Mozes li da mi objasnis korak po korak kako da updejtujem wine, a sto se tice ip adrese probao sam sa auto, pa kada nije islo u ipv4 uneo sam sledece, Adres 192.168.1.3,Netmask 255.255.255.0,Gateway 192.168.1.3 i situacija je ista, a recimo CS 1.6 na ovakvim podesavanjima radi bez problema. Sto se tice gore pomenutog linka nista nisam uspeo da uradim, verovatno zato sto sam totalni pocetnik i nisam savladao osnovne ali vrlo bitne stvari.
[ jovan63 @ 24.06.2010. 05:01 ] @
AcceptEx

If you have problems connecting to Battle.net, hosting games or read ingame chat, please check first that you have forwarded port 6112 (default setting) to your computer. If so, you may want to try the AcceptEx patch for Wine.

* Create a new folder in your home directory.
* Create a new file named "patch" in it.
* Copy this in the file, save it.
* Get the newest PKGBUILD from the repositories. Save it in the same folder.
* Make sure you have all dependencies listed in the PKGBUILD, pay attention that you also need all make dependencies.
* Add the following line in the build section after the cd command:

patch -p1 < ../../patch

* Save the PKGBUILD and open a terminal.
* Change into the folder.
* Execute

makepkg

* Your computer will now compile Wine. This can take several minutes so please be patient.
* After that you have to install the package you have just builded (with root):

pacman -U wine-<version>-i686.pkg.tar.gz

Please note that you have to repeat these steps for each new wine version.

Mislim da je ovo resenje za problem, jos samo neko da mi pomogne da pacujem wine,i da mi objasni sta trebam ovde da uradim,posto sam probao sam i nisam znao kako.Hvala unapred
[ combuster @ 24.06.2010. 10:57 ] @
To je uputstvo za Arch Linux.

Probaj ovako:

http://www.ltyer.com/wordpress...ft-3-online-in-ubuntuperfectly
[ jovan63 @ 25.06.2010. 03:55 ] @
Probao i opet nista, vido sam u upustvu za wine da treba: ADD default gatewey kako to da uradim?